Gerco Schröder verspeelt titel

MADRID - Gerco Schröder heeft op de valreep de Europese titel voor springruiters uit handen gegeven. De Tubbergenaar maakte in de slotomloop met Eurocommerce New Orleans zijn enige twee springfouten van het toernooi en miste daardoor zelfs het podium. Hij werd vierde. De Zweed Rolf-Göran Bengtsson werd de nieuwe Europees kampioen met Ninja la Silla, voor de Duitser Carsten-Otto Nagel met Corradina en de Engelsman Nick Skelton met Carlo.

Jeroen Dubbeldam werd na twee foutloze optredens op zondag met BMC Van Grunsven Simon alsnog zesde in de eindstand.

Gerco Schröder nam met nog één ronde te gaan de leiding in de strijd om het Europees kampioenschap in Madrid. Hij bleef de kleine Tubbergenaar ook in de eerste rit van zondag foutloos. Hij passeerde daardoor Nagel en Skelton, die allebei een balk aftikten. Jeroen Dubbeldam verbeterde zijn positie door een vlekkeloze ronde met BMC Van Grunsven Simon. Hij klom naar de tiende plek en werd dus uiteindelijk nog zesde.

Johan Heins blijft door de resultaten van Madrid de enige Nederlander, die ooit individueel de Europese titel greep. Met Seven Valleys was hij in 1977 de beste in Rome, waar Oranje ook de landenwedstrijd won.

door Jacob Melissen namens de KNHS

De verslagenheid was van alle gezichten in het Nederlandse
kamp af te lezen na de rit van Gerco Schröder.  Schrale pleister op de diepe wonde was dat Jeroen Dubbeldam de finalewedstrijd winnend afsloot en daarmee
ruim 33.000 euro verdiende.

"Ik zat eigenlijk vanaf de eerste hindernis goed in het ritme en New Orleans gaf me een goed en fris gevoel. Omdat de ruiters die me het dichtst op de huid
zaten ook in de tweede manche een balk lieten rollen kon ik me in de tweede omloop zelfs een springfout permitteren. De eerste fout die we in de tweede manche maakten kwam feitelijk te vroeg, maar ik raakte daardoor niet van slag, omdat de laatste lijn met een driesprong eigenlijk geen probleem behoefde op te leveren. Ik kreeg daar ook geen fout, maar New Orleans tikte met de achterbenen net iets te zwaar tegen de voorste paal van de oxer, die prompt viel en weg was de titel". Aldus Gerco Schröder, die vertelde absoluut geen last te hebben gehad van extra druk.

Jeroen Dubbeldam behoorde tot het uiterst selecte gezelschap dat beide manches foutloos bleef. "Ik zit verdorie binnen een fout op de Europees kampioen. Als Simon en ik de fout op de sloot in de tweede manche van de landenwedstrijd niet hadden gemaakt, was ik nu Europees kampioen geweest en hadden we met het team een medaille gehad! Ik eindig op een totaal van 10,51 en als je daar vier strafpunten aftrekt kom je uit op 6.51,
terwijl Bengtsson won met een totaal van 6.77. Dat is echt balen,
temeer omdat mijn paard tijdens dit EK werkelijk fantastisch heeft gepresteerd. Zoals we vandaag door het parcours gingen had ik echt het gevoel dat ons niets kon gebeuren", aldus Dubbeldam.

Maurits Hendriks, directeur topsport van NOC*NSF, vatte dit EK in een paar woorden samen. "Doelstelling was in eerste instantie om de Olympische nominatie veilig te stellen. Dat is gelukt en de Nederlandse springruiters hebben tijdens dit EK duidelijk laten zien in Londen 2012 tot het groepje medaillekandidaten te behoren."

Eric van der Vleuten en VDL Groep Utascha SFN lieten het propvolle stadion de adem inhouden. In de eerste manche van de individuele finale noteerde deze combinatie een lichte fout op de sloot. "Ik had echt het gevoel dat we foutloos waren en pas toen ik over de finish kwam hoorde ik dat we een foutje hadden gemaakt. Maar voor mijn gevoel sprong ze met twee vingers in de neus over de hindernissen", aldus Van der Vleuten.
In de tweede manche ging het echter faliekant mis. Utascha zag vermoedelijk de slagschaduw van de fel schijnende zon ver voor de hindernis aan voor het obstakel dat gesprongen moest worden. Ze sprong ruim drie meter voor de hindernis af en landde midden in de steilsprong. Daarop sloegen merrie en ruiter volledig over de kop. De merrie maakt het volgens teamdierenarts Arie Hoogendoorn naar omstandigheden goed, terwijl Eric iets last heeft van zijn schouder. De ruiter was zelf behoorlijk geëmotioneerd over de val. "Ik
overweeg om nu een punt achter mijn carrière als springruiter te zetten. Ik ga daar thuis serieus over nadenken. Dat heeft niets met Utascha te maken, die in mijn ogen één van de beste paarden ter wereld is, maar alles met het gevoel dat ik nu heb", aldus Van der Vleuten.

Eindstand EK springen individueel
1) Rolf-Göran Bentsson (Zwe) - Ninja la Silla (Guidam x Lys de Darmen) - 6.77
2) Carsten-Otto Nagel (Dui) - Corradina - 8.69
3) Nick Skelton (Eng) - Carlo - 9.04
4) Gerco Schröder (Tubbergen) - Eurocommerce New Orleans (Colbert x Carthago) - 9.54
6) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - BMC Van Grunsven Simon (Mr.Blue x Polydox) - 10.51
18) Eric van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Utascha SFN (Lux x Indoctro)

Uitslag Nederlanders in laatste wedstrijd
Gerco Schröder - Eurocommerce New Orleans - 0 / 8 (tiende)
Jeroen Dubbeldam - BMC Van Grunsven Simon - 0 / 0 (eerste)
Eric van der Vleuten - VDL Groep Utascha SFN - 4 / eli (achttiende)

Meer info zie: www.europeanjumping2011.com

 

Meer Springen

»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)