Gerco Schröder tiende met tijdfout

STUTTGART - Gerco Schröder was zondag de beste Nederlander in de wereldbekerwedstrijd voor springruiters in Stuttgart. Met de schimmelhengst Castelino van de Helle liep de Tubbergenaar door een minieme overschrijding van de tijd in het basisparcours een strafpunt op. Hij viel daardoor net buiten de barrage en eindigde als tiende.

In de barrage kwamen geen Nederlandse ruiters aan de start. Jeroen Dubbeldam noteerde met Utascha SFN een fout op de uitsprong van de driesprong en slaagde er daardoor niet in voor de barrage te plaatsen. Zij eindigden, net als vorige week in het Italiaanse Verona, als dertiende. Frank Schuttert uit Ommen liep met Winchester HS tegen zeventiende strafpunten op en eindigde daardoor in de staart van het klassement.

Voor Gerco Schröder en de in Belgisch bezit zijnde Castelino van de Helle was het samen de eerste wereldbekerwedstrijd waarin ze van start gingen. "Halverwege de zomer kreeg ik deze iets klassiek ogende hengst in mijn stal. Tot dan werd hij door de Belgische ruiter Niels Bruynseels gereden. De schimmel heeft zich zeer goed ontwikkeld en ik ben er erg blij mee hoe hij vandaag sprong. De wereldbekerwedstrijd vandaag was niet alleen technisch moeilijk, maar ook waren de hindernissen erg hoog en breed en stond de tijd erg krap. Halverwege het parcours merkte ik al dat het moeilijk zou zijn om binnen de optimale tijd te rijden. Natuurlijk is het jammer dat ik me niet kon plaatsen voor de barrage, maar deze foutloze ronde geeft me ook weer vertrouwen in dit paard en ben daar ben ik erg blij mee", aldus Schröder.

Voor Jeroen Dubbeldam waren de druiven zuurder. "Net als vorige week raken we in het hele parcours eenmaal een paal aan die prompt valt. Dat is echt pech, maar voor mijn gevoel heeft Utascha SFN net als vorige week ook nu weer zeer goed gesprongen. Jammer, maar zo is nu eenmaal onze sport", aldus Dubbeldam.

In de barrage met negen ruiters was de thuisrijdende Hans Dieter Dreher met Embassy II ruim een volle seconde sneller dan het regerende Olympisch kampioensduo, de Zwitser Steve Guerdat en Nino des Buissonnets. Ludger Beerbaum legde met Chaman beslag op de derde plaats. 

De Zwitserse ruiter Steve Guerdat gaat nu aan de leiding in de West-Europese League, voor de Brit Scott Brash, terwijl drievoudig winnaar van de wereldbeker finale Marcus Ehning derde staat. Maikel van der Vleuten neemt de voorlopige tiende plaats in, terwijl Gerco Schröder achttiende staat in het tussenklassement.

Uitslag Longines FEI World Cup (1,60 meter)
1) Hans-Dieter Dreher (Dui) - Embassy II (Escudo I x Silvio I) - 0 / 0 - 36.27
2) Steve Guerdat (Zwi) - Nino des Buissonnets (Kannan x Narcos II) - 0 / 0 - 37.37
3) Ludger Beerbaum (Dui) - Chaman (Baloubet du Rouet x I Love You) - 0 / 0 - 37.74
10) Gerco Schröder (Tubbergen) - Castelino van de Helle (Cassini I x Landgraf I) - 1
13) Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - Utascha SFN (Lux x Indoctro) - 4
36) Frank Schuttert (Meeuwen) - Winchester HS (Numero Uno x Nimmerdor) - 17

Tussenstand World Cup West-Europese League (na 4 wedstrijden)
1) Steve Guerdat (Zwi) - 51
2) Scott Brash (Eng) - 41
3) Marcus Ehning (Dui) - 36
10) Maikel van der Vleuten - 20
18) Gerco Schröder - 13

Vierde in kwalificatie
Jeroen Dubbeldam was vrijdag in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van Stuttgart goed voor de vierde plek op een parcours over 1,50 meter. Dubbeldam had daarin een achterstand van 1,12 seconde op winnaar Reed Kessler met Cylana.

Frank Schuttert eindige zaterdag met Arc de Triomphe als zevende in een wedstrijd over 1,45 meter op tijd. De Ommenaar kon met zin tijd van 61,42 seconde lang niet op tegen die van winnaar Roger Yves Bost met Castle Forbes Vivaldo van het Coste (53,79). Schuttert was donderdag met Epleaser van ’t Heike al tiende geworden in de openingsrubriek over 1,45 meter op tijd.

Meer info zie: www.stuttgart-masters.de 

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)