MET CARINA Z SUPERIEUR IN KLASSE Z BIJ SALLANDSE RUITERDAGEN

Gerben Morsink op eenzame hoogte

Foto Gerben Morsink met Carina Z © Wil Smeets

MARIËNHEEM – Gerben Morsink stond woensdag tijdens de Sallandse Ruiterdagen op eenzame hoogte in de klasse Z. Met zijn merrie Carina Z (v. Carthino Z) was de Enschedeër liefst 2,18 seconde sneller dan nummer twee Frank Buitenhuis op Galashnikov.

Marian Lunsche met Ego, Jan Diepman met Jive en Ties Rothstegge met Ivar KV legden beslag op de plaatsen drie tot en met vijf. Lunsche was met Ego ook in de klasse M al goed voor de tweede plek. Daarin ging de winst naar Mark van den Top met DAH’s J en werd Leida Naber derde met  Geu D. 

Loïs Joosse won de klasse L met Lady Stalypsia, voor Milou Onderdijk met Promise van ’t Beukenhof en Ivy van der Kolk met Doricia. Charéna Zandbergen was met Monsieur de beste in de klasse B. Met 80 stijlpunten hield ze ook Anna de Koning met Jelrite JR (79,5) en Kirby Nijenkamp met Let’s Go (77,5) achter zich.

Age Flapper
Age Flapper was donderdag de grote man op de slotdag van de Sallandse Ruiterdagen bij de paarden. Flapper won de klasse ZZ met Ewottie, eindigde in de klasse Z als tweede met Interessant N, als derde met Jardorette N en als vierde met Kyra. In de klasse M reed hij met Jardorette J naar de tweede plek.

Auke Feenstra sloot de klasse ZZ met Jolineke als tweede en met Izzylineke als derde af. Ceejay Joosten won de klasse Z met Blue Love True, Anouk Elshof werd vijfde met Jikke. Sanne Vermeulen was met Icarus LH de snelste foutloze deelnemer in de klasse M, waarin Iza Venhoven met D’Bold  goed was voor de derde prijs.

Isa Trip schreef met Domingo de klasse L op haar naam, voor Leida Naber met Kyran en Milou Onderdijk met Promise van ’t Beukenhof. Demi Schrijver scoorde 82 stijlpunten in de klasse B in de klasse B en troefde daarmee ook Joke Dijk met Lommers van ’t Ommerveld (79,5) en Esther Laarman met Rivièra (78) af.

Meer Springen

Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)