Folinda de onbetwiste uitblinker

SAASVELD - De bijna driejarige bruine merrie Folinda (v. Van Gogh x Ahorn) was maandagavond onbetwist de grote uitblinkster tijdens de finale van het vrij springen van de Rijpaarden Fokvereniging Twente in de Saasveldse Ankerhal. Het fokproduct van mede-eigenaar Wout Luttikhuis uit Tilligte moet op 12 mei nog drie jaar worden, maar imponeerde de juryleden Willem Greve en Egbert Schep op vrijwel alle selectiecriteria.

door Willem Pfeiffer

Willem Greve en Egbert Schep beoordeelden de galop van Folinda als haar minst goede onderdeel. Ze kreeg er een 7 voor, maar die werd ruimschoots overtroffen door de 9 voor haar techniek en de vier keer 8,5 voor achtereenvolgens reflexen, vermogen, afdruk en algemene indruk.

Wout Luttikhuis, samen met vrouw en schoonfamilie eigenaar van Folinda en actief onder de naam Team van Barneveld, was er maar wat blij mee. “Natuurlijk zijn we heel tevreden over dit resultaat. Eigenlijk hadden we vooraf helemaal geen verwachtingen voor vanavond. Een driejarig paard moet nog heel veel leren. Ze heeft alleen nog maar een veulenkeuring meegemaakt. Het is mooi dat het op een avond als deze ervaring kan opdoen en een goede voorbereiding op straks de stamboekkeuring. Maar dit is een momentopname. voor hetzelfde geld loopt het met deze entourage helemaal niet. Al moet ik zeggen dat we wel veel geloof hebben in haar. Ze heeft een goed karakter, mooie bewegingen en is heel meewerkend. Ik denk dat het een genot is een dergelijk beestje te rijden en geloof dat het een bijzonder fijn sportpaard wordt.”

Maar zekerheden zijn er nooit, weet Luttikhuis. “We hebben meer goede driejarigen gehad, maar er hoeft maar dit te gebeuren en het loopt anders dan je hoopt.” 

Tweede in de algemene rangschikking werd jaargenote Freule TN van fokker Bosch uit Luttenberg en fokker Team Nijhof uit Geesteren (G) (v. Baloubet du Rouet x Clinton) die het met twee punten minder (48) moest stellen. Freule TN deed het beter dan Folinda in haar galop (7,5), maar verspeelde die voorsprong op de overige onderdelen, hoewel ze daarvoor beste cijfers kreeg: vier keer een acht voor techniek, reflexen, vermogen en algemene indruk en een 8,5 voor haar afdruk.

De derde plaats was voor de beste vertegenwoordiger van het jaar 2009. Ook Easy Niki van eigenaar/fokker Halfman uit Gelselaar (v. Mermus R x Kalypso) is een bruine merrie. Ze volgde Freule TN op een half punt (47,5). Ze werd beloond met een 7,5 voor zowel galop als afdruk, een 8,5 voor techniek en een acht voor de onderdelen reflexen, vermogen en algemene indruk.

Willem Greve vond de kwaliteit van de paarden in de finale van een prima niveau. “Het niveau was zeker niet minder dan vorig jaar. In het algemeen waren het beste paarden die we hebben gezien. Folinda stak er vanavond absoluut boven uit. Vanaf het begin liet ze steeds dezelfde sprong zien, gewoon heel goed.”

Het programma in de uitstekend gevulde Ankerhal werd deskundig aan elkaar gepraat door Dirk-Willem Rosie, hoofdredacteur van De Paardenkrant. Hij voorzag de bezoekers van veel achtergrondinformatie tijdens de eindstrijd, waarbij opmerkelijk veel nakomelingen van moeders en schoonmoeders die internationaal Grote Prijzen liepen werden gepresenteerd.

Hengstenstation Tivoli van de familie Zwartjens uit Raalte verzorgde tussen het springen van de twee leeftijdsgroepen in als hoofdsponsor van het evenement een fraaie show met enkele hengsten. Tevens stelde het een gratis dekking van een van haar hengsten beschikbaar voor de winnaar van de loterij, waaraan elke betalende bezoeker kon deelnemen.

De top van het klassement van de finale, met achter het puntentotaal tussen haakjes achtereenvolgens de cijfers voor galop, techniek, reflexen, vermogen, afdruk en algemene indruk):

1. en beste van jaar 2010: Folinda (v. Van Gogh x Ahorn) 50 punten (7-9-8,5-8,5-8,5-8,5)
2. en tweede van jaar 2010: Freule TN (v. Baloubet du Rouet x Clinton) 48 punten (7,5-8-8-8-8,5-8)
3. en eerste van jaar 2009: Easy Niki (v. Mermus x Kalypso) 47,5 punt (7,5-8,5-8-8-7,5-8)
4. ex aequo tweede van jaar 2009: Ezakendy (v. Canturano x Calvados) 45,5 punt (5-8,5-8,5-8-8-7,5) en derde van jaar 2010: Fadessa H2 (v. Quality Time x Padinus) 45,5 punt (8-8-7,5-7,5-7-7,5)
6. Ex aequo derde van jaar 2009: Eaglantine (Zappa x Ulysse II) 44,5 punt (6-8-8-7-8-7,5) en vierde van jaar 2010: Fallopia (v. Canturano x Randel Z) 44,5 punt (8-8,5-6,5-7,5-6,5-7,5)

BEKIJK DE VIDEO VAN FOLINDA VAN EQUIREPORT 

MEER OVER DE AFSTAMMING VAN FOLINDA

Op de foto van
www.fototrailer.nl vanaf links Folinda, Wout Luttikhuis, Willem Greve en voorzitter Jan Hulshof van de Rijpaarden Fokvereniging Twente. 

 UITSLAG

Meer Springen

»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)