JONGE AMAZONE UIT WIERDEN PAKT ZEGE OVER 1,35 METER BIJ ’T OALE SPOOR

Evi Wiefferink sterk in Hellendoorn

Foto Evi Wiefferink met Iregina Elton © Fototrailer

HELLENDOORN – Evi Wiefferink trok vrijdag bij manege ’t Oale Spoor in Hellendoorn de zege naar zich toe tijdens de rubriek over 1,35 meter. Met de negenjarige schimmelmerrie Iregina Elton (v. Elton) was de jeugdige amazone uit Wierden Jochen Munsterhuis op Jaguar 0,16 seconde te snel af. Isabelle van Bommel werd derde met Hazelhorst I.

Een dag eerder ging de winst over deze hoogte naar Pim Mulder met BCO Ibylle. Rianne Nalis gaf met Just Impression maar 0,24 seconde op hem toe. Jochen Munsterhuis werd derde met Jaguar.
Voor Pim Mulder was het de tweede zege van de dag, want ook over 1,30 meter duldde hij -met Powderpuff- niemand voor zich. Maud Wiefferink finishte als tweede met Killing Girl GR en Berber Dijkman met Jetset als derde. De vierde en vijfde prijs waren voor Lars Wigger met respectievelijk Investment IB en Juwel SFN.

Frank Buitenhuis
Op Frank Buitenhuis met Guardian stond vrijdag geen maat in de proef over 1,30 meter. De Holtenaar snelde de concurrentie ver vooruit. Nummer twee Berber Dijkman gaf met Jerez-S meer dan drie seconden toe. Achter Valeria Gineva met Gladiator en Stefan Mol met Caesar VDA werd Gerco Schröder vijfde op Savarona. 

Maud Wiefferink nam met Killing Girl GR de rubriek over 1,20 van donderdag voor haar rekening. Herman Koorman met Agranta en Jennifer Munsterhuis met Pebble Beach bleven maar een fractie van een seconde bij haar achter. Jennifer Munsterhuis was vrijdag met Pebble Beach duidelijk de sterkste in de rubriek over 1,20 meter. Stefan Mol met Karina JWB en Lars Schröder met Dynamite TN bleven nog het dichtst in haar buurt.

De laatste heerste vrijdag met Dark & Bright en Dynamite TN over 1,10 meter met een eerste en een tweede plek. Maud Wiefferink was met Kan ’t Zat als derde de beste van de rest. Donderdag overdag zegevierde Jesse Berkers met Jack Blue H in deze klasse. Hij werd gevolgd door Nina Dubbeldam met Canberra. Henri Stegeman met Maserati en Rianne Nalis met Lagoloma SDO deelden de derde plek. 
Isa-Bo Caspers won de avondrubriek met Elyah. Danieke Berends bleef net als zij foutloos met Iniësta Shizzle en Marjolein Noeverman werd derde ondanks een springfout op Evitha. 

Joost Luttikhuis veroverde vrijdag van de foutloze deelnemers met Noaber van de Wolfsslenke de meeste stijlpunten(82) over 1,00 meter. Susan Wiefferink kreeg er met Eldjump du Bust 80 toebedeeld en Bas Haarhuis met Marquez 77,5. 
Met 80 stijlpunten liet Danieke Berends zich op Iniësta Shizzle het best zien op donderdagavond. Ook Kim van Dartel met My Lady D (75) en Isa-Bo Caspers met Mister Diamant (72,5) konden daar niet tegenop. 
 

Meer Springen

ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)