TWEE ZEGES IN TOPRUBRIEKEN OP SLOTDAG VAN ROELOFSEN HORSE TRUCKS WINTER CLASSICS

Eric ten Cate steelt show in Exloo

Eric ten Cate op Ivoor tijdens de prijsuitreiking. Rechts Dominique Nijhof-Roelofsen.

EXLOO – Eric ten Cate stal zaterdag de show op de finaledag van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics. In het Drentse Exloo won de ruiter uit Geesteren de twee toprubrieken over 1,40 en 1,45 meter. Hij bracht zijn aantal zeges in de reeks daarmee op vijf.

In Exloo stond Ten Cate al voor de derde keer vooraan tijdens de prijsuitreiking van de wedstrijd over 1,45 meter. Dit keer genoot Incredible, waarmee hij won in Hellendoorn en Mariënheem en vorige week derde werd in de Grote Prijs van Jumping De Achterhoek, van een weekje rust en zat hij in het zadel van de negenjarige ruin Ivoor (v. Eldorado van de Zeshoek). Met zijn derde toppaard, de negenjarige merrie Horsedeals Notre-Dame van ’t Roosakker (v. Echo van ’t Spieveld) schreef hij ook de proef over 1,40 meter op zijn naam.

“Ik heb ze gewoon goed aan het springen”, luidde het commentaar van Eric ten Cate na zijn succesvolle afsluiting van de Winter Classics. “Omdat ik met Ivoor als tweede moest starten, kon ik niets anders dan alles goed doen, zodat ik zeker wist dat anderen heel lastig sneller konden zijn dan ik. Dat lukte mooi.”

Het verschil met nummer twee Frank Schuttert op zijn negenjarige hengst Irish Coffee PR (v. Emerald van ‘t Ruytershof) bedroeg uiteindelijk slechts 0,05 seconde. De top vijf werd aangevuld door Weite Oldenziel met Ofichem’s Finn, My Relander met Expert en Daan van Geel met I’m Special Power. Coen Kerbert werd verdienstelijk zesde met de negenjarige bruine merrie Inekaat (v. I’am Special de Muze) en Hessel Hoekstra tiende met de tienjarige merrie Hebe (v. C-Ingmar).

Ruimer afstand
Over 1,40 meter was Eric ten Cate nam Eric ten Cate met Notre-Dame ruimer afstand van zijn naaste belager. Elike Morsink moest met de veertienjarige merrie Dakina II (v. Indoctro) 0,77 seconde op hem toegeven. De derde plek was hier voor Daan van Geel met de negen jaar oude merrie Idaloma (v. Zirocco Blue), de vierde voor Hendrik Jan Schuttert met de negenjarige ruin Nova Scotia (v. Nabab de Reve) en de vijfde voor Mart IJland met de pas zevenjarige merrie Kyrlanthe (v. Tangelo van de Zuuthoeve). Bas van der Aa met de negenjarige ruin Shanroe Barney (v. Dallas VDL) en Hessel Hoekstra met de zeven jaar jonge merrie Kathleen WV (v. Vigo d’Arsouilles) werden achtste en negende.

Eric ten Cate: “Als je wint is het altijd mooi, maar deze Winter Classics zie ik als een nieuwe generatie wedstrijden, een super alternatief voor internationaal rijden. Ivoor en Incredible zijn vijf of zes jaar geleden tegelijk op stal gekomen, Notre-Dame rijd ik pas driekwart jaar. Alle drie hebben ze het in zich om op het niveau van drie en vier sterren te lopen. Ik realiseer me dat het op een gegeven moment moeilijk kan worden ze te behouden als het zo doorgaat. Maar behalve handelaar ben ik natuurlijk ook sportman. Dat wordt dan dus een kwestie van afwegen.”
Voorlopig last hij, na een optreden in Daarlerveen komend weekend, even een pauze in. Het jaar 2022 kan voor hem sportief al lang niet meer stuk.

Frank Schuttert
Frank Schuttert hoefde over 1,35 meter met zijn zevenjarige merrie Wezenberg’s Panama van ‘t Roosakker (v. Echo van ’t Spieveld) alleen Sanne Thijssen met Clarima 6 te laten voorgaan. Met de even jonge ruin Lucky Sr (L’Arc de Triomphe) eindigde hij als vijfde. Achter Pim Mulder met It’s a Katosca Again werd Regina Leeuwen vierde met de twaalfjarige merrie Cherry Tania (v. Cellestial).

Regina Leeuwen pakte over 1,30 meter met de tienjarige ruin Crocus la Sallardiere (v. Conrad de Hus) de derde prijs mee. Hilde Veenstra met Charly Blue en Sjoerd Kommers met Hollywood V gingen haar vooraf. Angelique Hoorn met Lucy M en Hilde Veenstra met haar tweede paard Gideon DLS klasseerden zich als vierde en vijfde.

Voor uitslagen, zie www.winterclassics.nl

Meer Springen

Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORTWORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fortworth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel van... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra opende zijn driedaagse tijdens het CSI5* The Dutch Masters in Den Hosch vrijdag met een keurige vierde plek op zijn... (14-03-2026)
DEN BOSCH – Willem Greve slaagde er donderdagavond tijdens The Dutch Masters op knappe wijze in zijn titel als Best of Champions te prolongeren. (13-03-2026)
RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)