RUITER UIT GEESTEREN EERSTE EN TWEEDE IN FINALE TCN JUMPING TOUR OVER 1,40 METER

Eric ten Cate onbetwist de sterkste

Foto Eric ten Cate met Lunette van de Marijenhoeve © Sterre Wester.

RIJSSEN – Eric ten Cate liet er dinsdag geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in de tiende wedstrijd en tevens finale van de TCN Jumping Tour over 1,40 meter. Met Lunette van de Marijenhoeve en Indendo pakte de ruiter uit Geesteren zowel de eerste als de tweede prijs.

Jasmin Seppälä bood Ten Cate het meest weerstand en eiste met Karel van het Sterrebos de derde plaats op. Remco Been met Lucy T en Conor Drain met Kinellos completeerden met acht strafpunten in de barrage de top vijf.

De Belg Tibo Hendrickx was met Uncredible Z niet te kloppen over 1,30 en 1,35 meter. Over die laatste hoogte bleef hij Melody Matheson met Calou L Z, Conor Drain met Ligeunerin VDL, Berber Dijkman met  Narthino Z en Jasmin Seppälä met Lord Toulon voor.
Albert Nijhof klasseerde zich over 1,30 meter als tweede met MVH Easington en werd gevolgd door Pim Mulder met Coldplay Z, Quinten ter Harmsel met Geronimo B en Tom Brinkman met Moser NI.

Twee keer Steven Veldhuis
Over 1,10 en 1,20 meter stond er geen maat op Steven Veldhuis. De Haaksbergenaar gaf met O’Neill H over 1,20 meter ook Eric ten Cate met Napoli en Tibo Hendrickx met Shaline het nakijken. Ov er 1,10 meter bleek Veldhuis met Millennium HV de sterkste, voor Ashley Spiele-te Wierink met Olivia en Wesley ter Harmsel met Emeraldine THZ.
Claudette Vrugteveen eiste met Eatirah de overwinning op over 1,00 meter. 

De TCN Jumping Tour op de terreinen aan de Biesterij in Rijssen zijn een initiatief van het viertal Tarik van Boggelen, Bart Heuver, Nina Hut en Dirja Veneberg. De cyclus van dit jaar kende voor elke editie een wachtlijst en het succes van de reeks is voor de organisatoren een prima reden om het evenement ook volgend jaar op de agenda te zetten.

Meer Springen

RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)