Ellen Zwijnenberg heerst in Saasveld

SAASVELD – Er stond maandag tijdens Indoor Saasveld geen maat op Ellen Zwijnenberg in de klasse Z/ZZ tijdens de Twentse Ruiterdagen. In de Ankerhal van Saasveld nam de amazone uit Raalte de eerste twee plaatsen voor haar rekening. Ze won met Divollette van Beek (v. Vigaro) en was met Con Corrado (v. Corrado I) zelf haar belangrijkste concurrent. Achter Minke de Vries met Cobini pakte Chantal Regter met Bacentus (Balou du Rouet) de vierde plek en werd Gijs Mosman met Een Wiggy (v. Vaillant) vijfde.

“Het valt momenteel allemaal goed op z’n plek”, meldt Ellen Zwijnenberg, terwijl ze haar paarden de vrachtwagen inloodst voor de terugreis naar Raalte. “Het ging heel mooi. Ik heb momenteel een stel fijne paarden. Divollette is echt een snel en handig ding, waarmee je kort kunt wenden. Als ze landt, draait ze meteen de goede kant op. Vorige week won ik met haar ook al de GMB-competitie bij de zevenjarigen in Laag-Soeren. Met Con Corrado heb ik in Denekamp het Masterspringen gewonnen. De schimmel moet het meer van zijn grote galop hebben.”

Later deze week komt ze ook in de nationale rubrieken in actie in Saasveld. “Ik had graag ook de Twente Cup gereden, maar die viel voor een deel samen met de GMB Competitie voor jonge paarden. Dan moet je helaas een keuze maken, dat is eigenlijk best heel jammer.“

Want het liefst zit ze alleen maar op een paard. “En ik kan ook niet wat anders, of wel?”, is de bijna retorische vraag aan haar groom. “Een beetje handel is ook niet verkeerd, maar het liefst wil ik doorgroeien in de sport.”

Pleun Steenbeeke beste in M
Pleun Steenbeeke reed in de klasse M met Jufferbeek’s Effekan (v. Lupicor) de concurrentie op achterstand. Op bijna anderhalve seconde nam Bas van der Aa met Davini de tweede plaats voor zijn rekening. Die had op zijn beurt maar driehonderdste seconde voorsprong op Edwin Oosterbroek met Tuinpoint Zariska (v. Cicero Z).

Meer Springen

MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)