CH ALBERGEN IN GEESTEREN BELEEFT ZONDAG DE PRIMEUR IN NEDERLAND

Een springconcours voor konijnen…

ALBERGEN – Het concours hippique van Het Twentse Ros uit Albergen beleeft zondag in Geesteren een Nederlandse primeur. Voor het eerst in ons land wordt op de terreinen van het Erve Maathuis een springconcours voor konijnen in een hoofdarena gehouden. Twintig getrainde konijnen showen, voorafgaand aan de Grote Prijs van Albergen, hun kunsten op hindernissen met een hoogte tot en met ruim een halve meter.

In het kinderdorp van CH Albergen worden ’s morgens vanaf circa 11.00 uur twee banen met hindernissen naast elkaar opgebouwd. De ‘Happy Hoppers’ tonen daar ook zonder aanlijning wat ze in hun mars hebben en Andrea Sonderen verzorgt daar enkele clinics voor kinderen die hun eigen konijn willen leren oefenen om te springen.

Kinderen hebben vaak weinig geduld. Daarom is het is belangrijk dat we uitleggen dat ze vooral niet aan die beestjes moeten sleuren en dat ze eraan moeten wennen dat die heel goed op aanwijzingen van hun baasje reageren.”

'Zo verpieteren ze niet'
De in Duitsland geboren Sonderen kende het fenomeen al vanuit haar geboorteland, waar springconcoursen voor konijnen net als in Zweden uiterst populair zijn. Er worden zelfs tot en met mondiale kampioenschappen in gehouden. Op haar ‘Sunflowers Ranch’, waar verschillende soorten dieren worden opgevangen en worden ingezet om het leefplezier van vooral kinderen, mensen met een beperking en ouderen te vergroten, startte ze zelf met de activiteit. “Vooral tegen de zomer gooien mensen hier soms wel zeventig konijnen over het hek. Het mooie is dat ook de konijnen zelf dit prachtig vinden. Zo verpieteren ze niet in hun hokken en blijven ze in beweging. Konijnen springen sowieso al de hele dag, dus hier is ook niets onnatuurlijks aan.”

'Bunny Hop' 
Tijdens de ongeveer een half durende hoofdshow van de ‘Bunny Hop’, voordat de Grote Prijs van start gaat, springen de konijnen met behulp van enkele ruiters, wel aan een touw over de hindernissen. “Voor ons is het de eerste keer dat we deze show laten zien op een hoofdterrein van een evenement. Onze grootste zorg is dat honden er op af vliegen”, zegt Andrea Sonderen. “Het is daarom erg belangrijk dat die niet loslopen op het terrein.”

Het wordt genieten voor de toeschouwers, verzekert Andrea Sonderen. “Zelf verbaas ik me nog elke keer hoe goed de konijnen reageren op aanwijzingen en hoe soepel alles verloopt. Soms moet je wel even wachten voor een konijn over een hindernis springt. Hij kan vlak ervoor ineens remmen en een tijdje blijven zitten. Maar zonder aanloop kan hij er zo overheen.”

De komst van de show met de springende konijnen werd mogelijk gemaakt door René en Conny Viscaal, die vorig jaar de dames van Og3ne naar Geesteren lokten. Conny (onderste foto): "We waren van plan iets te regelen met een show van paarden en via Google vond ik iets in Rhenen met muilezels, pony’s en wolfshonden. Tijdens het contact met Andrea Sonderen bracht ze me op dit idee. Het mooie is dat alles gebeurt met vrijwilligers en met opvangdieren. Van het geld dat het oplevert worden voer en materialen bekostigd. Mooi toch? Dit is weer eens een keer heel wat anders.”

CH Albergen heeft als altijd weer een kinderdorp op het terrein voor de jongste bezoekertjes. Er is een zandbak, een bioscoop, een clown, ze kunnen zich laten schminken, knutselen en ponyrijden. Allemaal gratis. Het Twentse Ros houdt bovendien een traditie in ere door voor alle consumpties slechts één euro te vragen.

Meer Springen

VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)