Echte mondiale finale in Kentucky

LEXINGTON - De finale met paardenwissel, die zaterdagavond in het Kentucky Horse Park voor de springruiters de beslissing brengt wie zich de opvolger mag noemen van Jos Lansink, wordt een werkelijk mondiale finale. De Canadees Eric Lamaze, de Belg Philip Lejeune, de Braziliaan Rodrigo Pessoa en de Saudi-Arabische Abdullah Al Sharbatly zullen eerst het parcours op hun eigen paard  afleggen en daarna elkaars paarden over hetzelfde parcours rijden om uit te maken wie zich de komende vier jaar wereldkampioen mag noemen.

Daarbij is ook een belangrijke rol weggelegd voor de paarden waarvan er twee - Hickstead van Lamaze en Seldana di Campalto van Sharbatly - door leden van het KWPN zijn gefokt. Hickstead, waarmee Lamaze in Hongkong individueel Olympisch kampioen werd, is gefokt door B. van Schijndel te Maren Kessel en Seldana di Campalto werd gefokt door A.B. van der Wal in het Friese Boijl. HH Rebozo van Pessoa is in Mexico gefokt en is een zoon van Tlaloc la Silla. De moeder van HH Rebozo is de merrie Renata la Silla, die als Anja in Nederland werd geboren, en niet alleen zelf een indrukwekkende carrière als springpaard achter de rug heeft, maar ook reeds vijf internationaal springende paarden heeft voortgebracht. Daarmee is de Nederlandse inbreng op de finale, wanneer het om de vierbenige atleten gaat, groot.

In de laatste kwalificatie voor het individueel wereldkampioenschap eindigden ook de volgende KWPN-gefokte paarden in de kopgroep: Ninja la Silla (Guidam x Lys de Darmen) van de Zweede Rolg-Göran Bengtsson als zesde, Avenzio (Animo x Erdball xx) van de Japanner Taizo Sugitani als tiende, Presley Boy (Concorde x Damiro) van de Saudi-Arabiër Khaled Al Eid als twaalfde, Silvana de Hus (Corland x Widor) van de Fransman Kevin Staut als vijftiende, Plot Blue (Mr.Blue x Pilot) van de Duitser Marcus Ehning als zestiende en Talan (Concorde x Burggraaf) van de Brit Robert Smith als 28ste.

Rodrigo Pessoa heeft als enige van het viertal dat zich voor deze finale heeft geplaatst ervaring met het rijden van een paardenwissel. In 1998 sloot Pessoa in Rome de wereldkampioenschappen winnend af. De opvallendste ruiter in dit kwartet is de uit Saudi-Arabië afkomstige ruiter Abdullah Al Sharbatly, die pas zes weken geleden de beschikking kreeg over Sendana di Campalto, die tot dan toe werd uitgebracht door de Italiaan Natale Chiaudani. Sharbatly nam als voorbereiding op dit WK deel aan slechts twee wedstrijden, in Gijon en Madrid, waarbij het opvallend is dat deze combinatie tijdens dit WK tegen geen enkel strafpunt aanliep. "Ik ben gewend veel paarden te rijden en kan mij gemakkelijk aan de verschillende paarden aanpassen. Ik hoop en denk dan ook dat ik morgen voor een verrassing kan zorgen", aldus de 28-jarige Al Sharbatly.

Tijdens de persconferentie na afloop van de wedstrijd, waar alle vier finalisten aanwezig waren, loofden ze de kwaliteiten van elkaars paarden. "Je moet je heel snel kunnen aanpassen aan de paarden, maar het voordeel is dat het alle vier zeer goed getrainde paarden zijn met veel ervaring", aldus Pessoa. Philip Lejeune nam ook deel aan de WEG in 2002 en won toen, net als nu, brons met het team, maar dan met de vader van Vigo D'Arsouilles, de zeer veel springpaarden leverende Nabab de Reve. (Bron KNHS)

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)