Duitsers troeven Oranje af in eigen huis

ROTTERDAM - De Duitse springruiters hebben de finale van de FEI Nations Cup in Rotterdam gewonnen. Nederland, dat na zeven van de acht wedstrijden aan de leiding ging dankzij drie sterke zeges in Rome, Sankt-Gallen en Aken, viste voor eigen publiek achter het net. De Duitsers konden na afloop de extra premie van honderdduizend euro verdelen. Naast het reeds gedegradeerde Denemarken dalen ook de Amerikanen af naar de eerste divisie van de springsport. Twee landen maken straks de overstap naar de  Top League. Zwitserland  en over enkele weken  de winnaar van het CSIO  Barcelona, de finale van de Promotional League.

Voor aanvang van de beslissende achtste wedstrijd tijdens het CHIO Rotterdam had bondscoach Rob Ehrens er nog goede hoop op. "Onder mijn leiding is het nog niet gelukt voor eigen publiek in Rotterdam te winnen. Dat moet nu maar eens veranderen". Maar Ehrens lootte in Rotterdam ongunstig. Nederland moest al als tweede van start en de bondscoach zag met lede ogen aan dat zijn ruiters moeilijk in de wedstrijd kwamen. Eric van der Vleuten (Mierlo) finishte met VDL Groep Utascha SFN met twee springfouten (8 strafpunten) en dat overkwam ook Jur Vrieling (Holwierde) met VDL Bubalu. "Dan kijk je al vroeg in de wedstrijd tegen een achterstand aan die nauwelijks te overbruggen is", analyseerde Ehrens na afloop. Maar ook de andere Oranje-ruiters hadden het moeilijk in de eerste manche. Maikel van der Vleuten (Mierlo) moest een lastige VDL Groep Verdi handelen, maar wist de schade beperkt te houden tot 4 strafpunten. Ook Jeroen Dubbeldam (Weerselo, foto) kwam met BMC Van Grunsven Simon met vier strafpunten door. Tussenstand voor Oranje na de eerste manche: 16 strafpunten, tegen aartsrivaal Duitsland 5 strafpunten.

In de tweede manches liet Oranje een ander gezicht zien. Jur Vrieling en VDL Bubalu maakten wederom twee springfouten, maar de overige ruiters hielden hun paarden sterk foutloos. Er was alleen een strafpunt voor tijdsoverschrijding voor VDL Groep Utascha SFN en Eric van der Vleuten. Mede daardoor was de spanning terug in de wedstrijd. België worstelde zich ten koste van de USA weg van degradatie en in de laatste fase van de wedstrijd had de vierde ruiter voor Frankrijk, routinier Michel Robert met Kellemoi de Pepita, het lot van Nederland in handen. Was hij foutloos gebleven, dan was Nederland alsnog winnaar van de competitie geworden, maar Robert pikte een balk mee in zijn rit naar de finish.

De Duitsers kregen de (eind)zege niet cadeau, want er moest een barrage met de Britten aan te pas komen om de winnaar aan te wijzen. Beide landen stonden elk op 10 strafpunten. Ben Maher ging voor Groot-Brittannië met Tripple XIII als eerste van start en maakte een springfout. Dat deed Ludger Beerbaum met Gotha FRH vervolgens niet voor Duitsland, waarmee de buit binnen was.

 

Eindstand FEI Nations Cup 2011:

1) Duitsland - 50
2) Nederland - 48.5
3) Groot-Brittannië - 47
4) Ierland - 41.5
5) Frankrijk - 40.5
6) België - 35
7) USA - 31.5
8) Denemarken - 10

Uitslag FEI Nations Cup Rotterdam:

1) Duitsland - 10
- barrage Ludger Beerbaum - Gotha - 0 / 39.29
2) Groot-Brittannië - 10
- barrage Ben Maher - Tripple X III - 4 / 39.79
3) Frankrijk - 12
4) Nederland - 17
- Eric van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Utascha SFN (Lux x Indoctro) - 8 / 1
- Jur Vrieling (Holwierde) - VDL Bubalu (Baloubet du Rouet x Nimmerdor) - (8) / (8)
- Maikel van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Verdi (Quidem de Revel x Landgraf I) - 4 / 0
- Jeroen Dubbeldam (Weerselo) - BMC Van Grunsven Simon (Mr. Blue x Polydox) - 4 / 0
4) België - 17
6) USA - 18
7) Ierland - 29
8) Denemarken - 33

Meer Springen

ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)