Droomdebuut young rider Lisa Everts

VRAGENDER - Twee Enschedese amazones waren donderdag goed voor een eerste prijs op de eerste dag van Jumping de Achterhoek in Vragender. Vlak nadat de Enschedese Lisa Everts de rubriek voor young riders over 1,40 meter won, was plaatsgenoot Valerie Vaanholt de beste in de klasse L. Het eerste weekend van Jumping de Achterhoek staat in het teken van internationale jeugdrubrieken en daarvoor zijn 270 paarden en pony's ingecheckt.

Lisa Everts heeft er maar één bij zich, maar wel een heel goede. Ze won de PSC Lichtenvoorde Prijs met Archem B (Sam R x Amulet) met een dijk van een barragerit. "Het was geen heel simpel parcours, wel super eerlijk gebouwd door Jos Brinkman. Ik vind het hier super mooi, echt heel cool. Het losrijden is fijn en de piste is groot, ondanks dat er nu een VIP-tribune in staat. Ruiters die niet beter weten, zullen het niet merken dat de ruimte in de ring daardoor iets kleiner is dan anders.”

Met Archem B debuteerde Lisa Everts donderdagmiddag bij de young riders en de overwinning smaakt naar meer. “Als het zo door blijft gaan, wil ik van de zomer graag wat mooie wedstrijden met hem rijden.” Kirsten Rikkert uit Wierden werd in deze proef derde met de KWPN-hengst Boss VDL (Indoctro x Nimmerdor), achter Dries Dekkers uit België met Buzzlines Tornado IV (Heartbreaker x Bentley). Rikkert was in de ochtend ook al vierde in de Jumping de Achterhoek Prijs over 1,35 meter, die werd gewonnen door Michael van den Bosch uit België met Uran (Rupie Star x Concorde).

Voor nog een Belgische zege zorgde Boy-Adrian van Gelderen bij de junioren over 1,35 meter met Be Cool (Vanoverbeek x U2 van de Mespel). Beste Nederlandse was hier Amke Bekhuis op de derde plek met Brunetti (Briar x Riccione). In de rubriek over 1,30 meter voor junioren was Julie Bergem uit Noorwegen de beste met Tiffany (Levisto x Fannelli).

Als eerste starter
Spannende sport was er in de L-finale met deelnemers uit Gelderland en Overijssel. Valerie Vaanholt ging als eerste van start in de barrage en dook na hindernis twee niet rechtsaf, maar linksaf om zo snel mogelijk bij de volgende hindernis te komen. Dat deden de meesten haar niet na en aan het eind was zelfs niemand in staat om de 17-jarige amazone en haar Armani (Wolfgang x Burggraaf) te kloppen.

Joanne Kral kwam nog het dichtst in de buurt met Coco Chanel RV (v. Silverstone). De derde deken ging naar Julian Kok met de vijfjarige Everytime EBH (v. Diamant de Semilly).

Als extra prijs won Valerie Vaanholt twee ton aan Duits kruidenhooi, beschikbaar gesteld door Louis Venhorst Fourage. “Dus als mijn paard straks dik is, dan weet je waarvan”, lacht de tweevoudige winnares van de Twente Cup bij de pony's. Voorlopig heeft ze genoeg hooi, aangezien Armani haar enige paard is.

Foto Lisa Everts met Achem B van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)