DE PEELBERGEN NEEMT ORGANISATIE OVER VAN MIERLO

Dit jaar toch een NK voor springruiters

ERMELO - Met de versoepeling van de coronamaatregelen is er ook ruimte gekomen om het Nederlands kampioenschap voor de springruiters alsnog te laten verrijden. Deze titelstrijd voor senioren, young riders, junioren en children staat op de agenda van 6 tot en met 9 augustus 2020. Plaats van handeling wordt de prachtige locatie van Equestrian Centre de Peelbergen in het Limburgse Kronenberg. 

Het NK springen is al jaren de traditionele opening van het Nederlandse buitenseizoen voor de springruiters. Ook dit jaar was het de bedoeling dat de vaderlandse springtop eind april af zou reizen naar Mierlo. Het hele seizoen liep echter anders door de uitbraak van het coronavirus. Door snel schakelen en handelen van meerdere partijen is er nu alsnog positief nieuws  voor de springruiters. Toen duidelijk werd dat er waarschijnlijk eerder mogelijkheden waren voor buitensportevenementen pakte het team van de Peelbergen de handdoek op en bood aan de organisatie van het NK op zich te nemen. 

Technisch directeur van de KNHS Maarten van der Heijden is blij met deze positieve wending. “Geweldig dat er na al deze zware maanden een partij is die dit NK op zo een korte termijn wil en kan realiseren. De Peelbergen is een schitterende locatie waar alle voorwaarden aanwezig zijn om een topkampioenschap te laten verrijden. Het team van de Peelbergen heeft samen met mensen uit de KNHS-werkorganisatie snel geschakeld en gehandeld waardoor dit mogelijk is. Ik kijk uit naar mooie springsport op het hoogste niveau in een unieke entourage. Tegelijkertijd is het belangrijk om te melden dat we samen met de organisatie van Mierlo uitkijken naar het NK in Mierlo 2021 waarin zij uitpakt met haar vijftigste 50ste editie!”

Flinke aderlating
Ken Ruysen, manager van de Peelbergen vult aan: “Dat de organisatie van CH Mierlo de 50ste editie van het NK noodgedwongen moest annuleren was een flinke aderlating. Het is altijd een hoogtepunt op de kalender en een evenement dat gedragen wordt door iedereen in onze sport. Nu er weer wedstrijden mogelijk zijn, willen we bij de Peelbergen graag dit jaar het NK alsnog laten plaatsvinden. In het belang van de sport en omdat er toch aardig wat vraag kwam vanuit de ruiters. We hebben de faciliteiten immers permanent beschikbaar om mooie, kwaliteitsvolle wedstrijden te organiseren.”

Ruysen denkt ook aan de jeugdruiters die mogelijk in hun laatste jaar zitten bij de children, junioren en young riders: “Voor de verdere ontwikkeling van de jeugdruiters willen we hen de kans bieden om toch een kampioenschap te rijden. Ook voor de topsport op seniorenniveau en voor de liefhebbers van de sport willen we het NK dit jaar niet verloren laten gaan. We zijn voornemens om binnen een week een definitief besluit te nemen over hoe we het NK vorm kunnen geven en wat op deze korte termijn haalbaar is. We zijn nu druk bezig om het budget rond te krijgen. We hebben er vertrouwen in dat we het budget met diverse hippische spelers en sponsoren sluitend kunnen krijgen en dat we een gelijkwaardige prijzenpot kunnen bieden als bij een gebruikelijk NK. In Mierlo is men gegarandeerd van een goed georganiseerd, mooi en gezellig kampioenschap. Wij gaan ons inzetten om daar eer aan te doen.”

Meer informatie over de exacte invulling van het programma, volgt spoedig. Zie ook www.peelbergen.eu  (Bron: KNHS)

Meer Springen

Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)