Davey Wiggers heeft 'vriend van goud'

AMSTERDAM - Davey Wiggers en Evelien Walkot zorgden donderdag voor Twentse overwinningen in de finales voor landelijke ruiters bij Jumping Amsterdam. Davey Wiggers snelde met Ami d'Or in 32,35 seconde naar de zege in de klasse M en hield nummer twee Carry Huis in't Veld met Dame Blanche (37,28) ruim achter zich. Evelien Walkot was de sterkste in de klasse L. Met De Kid klopte ze de concurrentie in de barrage met haar tijd van 36,64 seconde. Nummer twee Mitchell Sonneveld bleef daar met Blom's Ascanalien 0,64 seconde bij achter.

Het was al een wonder op zich dat Davey Wiggers donderdag in de RAI aan de start verscheen. “Op Oudjaarsdag raakte mijn knie uit de kom en het was de bedoeling dat ik nu in het gips zou zitten. Maar ik heb met de dokter overlegd of er niet een andere optie was, zodat ik in elk geval mee kon doen op Jumping Amsterdam. Ik heb nu met een brace onder mijn rijbroek gereden."

Meedoen was daarom voor Davey Wiggers al een overwinning op zich. “Ik had eerlijk gezegd niet verwacht dat ik hier foutloos zou blijven en dacht dat we er wel eentje zouden afgooien. Toen bleef ik foutloos en net als in het basisparcours moest ik weer als een van de eersten de ring in voor de barrage. Omdat je dan weinig andere ruiters kunt zien voor je zelf start, heb ik voor mezelf wat lijntjes uitgestippeld en die gevolgd om mijn eigen rondje te kunnen rijden. Dat ging weer prima en vervolgens heb ik bij het inspringterrein op tv gekeken hoe de anderen het eraf brachten. Sommigen waren wel sneller dan ik, maar op de voorlaatste of laatste hindernis ging het dan toch fout. Dit is natuurlijk hartstikke mooi.”

Met dank ook aan de al twintigjarige Ami d’Or, nota bene dik twee jaar ouder dan hij zelf. Voor hem daadwerkelijk een gouden vriend. “Onder Robert Vos heeft die al parcoursen over 1,50 meter gesprongen, dus hij is wel het nodige gewend. Met hem hoef ik niet meer naar kleine concoursjes te gaan, want springen kan hij al. Ik heb hem sinds februari vorig jaar. Het is niet een van de gemakkelijkste, maar Robert kon moeilijk afscheid van hem nemen. De moeder van Aniek Wolfkamp heeft het er met Robert en zijn vrouw Annet over gehad en erbij geholpen dat ik hem op stal kreeg. Nu is Ami d'Or helemaal van mij. Het is mijn leerpaard, Ik heb hem nu bij me thuis staan en ik doe er alles aan om hem fit te houden. Verder heb ik nog een aantal vierjarigen.”

Voor Stal Equus in Whijthmen maakt Davey Wiggers ’s middags na school en in de weekenden jonge paarden zadelmak en hoopt hij binnen afzienbare tijd in wedstrijden te kunnen uitkomen. “Mijn ambitie is zo ver mogelijk te komen, ooit een echt grote stal te hebben en internationaal te rijden. De liefde voor paardrijden zit helemaal in onze familie. Ook mijn ouders, opa, oom en tante rijden. Gerco Schröder is mijn grootste voorbeeld. Alle paarden presteren bij hem, hij heeft ze altijd goed aan het lopen.”

Davey Wiggers, die veel zegt te hebben opgestoken tijdens stageperiodes op stal bij Erik Wiefferink en Henri Stegeman en Hilde Woudstra, moet echter eerst dit jaar zijn hippische opleiding op het Landstede College in Raalte afronden. “Daarna probeer ik werk te vinden als ruiter of als groom of zelf in de handel te beginnen. Want dit is helemaal wat ik wil.”

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Foto Davey Wiggers met Ami d'Or van www.fototrailer.nl

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)