Crisis gaat aan Indoor Wierden voorbij

WIERDEN – De economische crisis heeft vooralsnog geen vat op Indoor Wierden. Terwijl veel hippische evenementen in ons land zwaar onder druk staan en soms zelfs geen doorgang vinden, hebben de organiserende Eschruiters voor de 34ste editie van hun evenement geen reden tot klagen. Tal van eventuele deelnemers staan nog op de wachtlijst en de begroting is ook dit jaar al vooraf sluitend.

Voorzitter Gerhard Schröder van Indoor Wierden is daarom al in de aanloop van het CSI2 een tevreden man. “We mogen ons gelukkig prijzen met onze trouwe sponsors. Zonder hen zouden we domweg niet in staat zijn dit evenement te organiseren. Na vorig jaar zijn slechts enkele afgehaakt, maar gelukkig hebben andere hun plaats ingenomen. En ook de ruiters komen nog altijd graag, ook al omdat we een aardige prijzenpot hebben van in totaal 70.000 euro.”

Indoor Wierden combineert op zaterdag 30 oktober en van maandag 1 tot en met zaterdag 6 november in manege De Vossenbos de wedstrijden voor landelijke ruiters met die voor internationale professionals. Het is een formule die sinds jaar en dag aanslaat. In het grote werk zijn namen als die van de broers Gerco, Ben en Wim Schröder, Nathalie van der Mei, Roelof Bril, Wesley Heijdens, Willem Greve en Angelique Hoorn doorgaans garantie voldoende voor spectaculaire sport.

Ook aan regionale toppers is er geen gebrek in Wierden. Tom Brinkman, Chantal Regter, Kirsten Rikkert, Sjaak Sleiderink, Anne-Liza Makkinga, Peter Geerink, Stéphanie Brugman, Steven Veldhuis, de broers Nuri  en Demi Dijks, Jeanette Corbeek, Bjorn Egberink, Harrie Wiering, Hendrik Jan en Frank Schuttert , Robert Vos, Henri Stegeman, Hilde Woudstra en Mareille en Daan van Geel misstaan op geen enkel CSI van dit niveau.

Nog vijftien landen
De concurrentie komt uit vijftien andere landen, waarbij België een opmerkelijk groot contingent deelnemers levert. Dat heeft veel te maken met de brand die onlangs een evenementenhal in Luik in de as legde en die springwedstrijden daar voorlopig onmogelijk maakt. Bij de zuiderburen is Kevin Gielen weer van de partij, die vorig jaar een aardige greep in de prijzenpot deed en die onder anderen erkend prijsrijder Danny van den Bosch aan zijn zijde weet.

Julia Kaiser is een van de amazones die de Oostenrijkse kleuren verdedigt en voor Finland komt onder anderen Juulia Jylas in actie. Pia-Luise Aufrecht en Martin Haunhorst maken hun opwachting voor Duitsland, Carl Hanley is een van de Ieren die in de ring verschijnen. Zweden vaardigt onder anderen Maja Friberg af. Karim El-Zoghby komt uit voor Egypte. In naam van Saoedi-Arabië doen Sara Barban en Ramzy Al-Duhami een gooi naar de hoofdprijzen. Beiden waren actief op het jongste WK in Kentucky. Nieuw-Zeeland levert met Samantha McIntosh een naam van allure. Interessant is stellig ook de deelname van Alfredo Hernandez Ortega uit San Salvador en Gabrielle Celo uit Italië, die beiden uitkomen voor de stal van wereldtopper Rodrigo Pessoa, de Olympisch kampioen van Athene in 2004.

Het programma
Indoor Wierden begint zaterdag 30 oktober met wedstrijden in de klasse L. Twee dagen later wordt niet alleen in die categorie, maar ook in de klasse M strijd geleverd. De eerste finale is dinsdag 2 november in de klasse L. De eindstrijd in de klasse M is op woensdag 3 november. Dan staan ook het springen in de klasse Z en het altijd spectaculaire duel over ‘six bars’ op het programma.

Voor de internationale ruiters begint Indoor Wierden op donderdag 4 november, als ook het springen in de klasse ZZ wordt afgewerkt. Vrijdag 5 november is gereserveerd voor de klasse Z, het teamspringen en de puissance. Voor het laatste onderdeel heeft zich ook weer de bezienswaardigheid Johannes Aiden aangemeld. Hij alleen al is met zijn opvallende rijstijl een bezoek aan Indoor Wierden waard.

Het concours wordt zaterdag 6 november afgesloten met de finales in de klassen Z en ZZ en de met ruim twintigduizend euro gedoteerde strijd om de Grote Prijs van Wierden. De hoofdrubriek, die meetelt voor de Rolex Rankings van de FEI, werd in 2009 gewonnen door oud-Olympisch kampioen Jeroen Dubbeldam met BMC Van Grunsven Whisper.

Tweede wedstrijd Twente Cup
Indoor Wierden vormt zaterdag 30 oktober ook het decor voor de tweede wedstrijd in het kader van de strijd om de Twente Cup voor springruiters. De deelnemers aan de 28ste editie van deze klassieke competitie voor landelijke ruiters krijgen twee parcoursen voorgeschoteld. In Wierden plaatsen negen van hen zich voor de finale, op vrijdag 10 december tijdens Hippisch Hengelo.

Sociaal evenement
Indoor Wierden is behalve een sportief ook een sociaal evenement. Zo is de manege op woensdagmiddag 3 oktober het terrein voor de bejaarden die met speciale bussen vanuit de gehele gemeente naar De Vossenbos worden gebracht om daar een middag van de paardensport te kunnen genieten. Vorig jaar maakten liefst 320 oudjes van die gelegenheid gebruik.  
De playbackshow staat voor donderdag 4 november op de agenda en een dag later heeft het traditionele ruiterbal plaats, dit keer met medewerking van de bekende band Flippen.

De Grote Prijs van Wierden werd vorig jaar gewonnen door Jeroen Dubbeldam en BMC Van Grunsven Whisper. Foto www.fototrailer.nl

Meer Springen

SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)