Conor Drain twee keer beste

MARIENHEEM - Conor Drain deed maandag twee keer een geslaagde greep naar de macht tijdens de Sallandse Ruiterdagen. De in Twente residerende Ier won met Zidane de rubriek op tijd in de klasse ZZ en was met Dubai ook de snelste foutloze deelnemer in het jachtspringen van de klasse M. Lieke Ophof greep met Citanja de hoofdprijs in de finale van de klasse M. Nuri Dijks zegevierde bij het twee fasenspringen in de klasse M. Pim Mulder heerste met Celine in de eindstrijd van de klasse Z/ZZ.   

Conor Drain bleef in de wedstrijd tegen de klok voor de klasse ZZ bijna zestiende seconde voor op het duo Fred van Straaten met Zabelle S en Steven Veldhuis met Akzent, dat de tweede plaats deelde. Pim Mulder met Amigo en Bas van der Aa met Goldfeyer werden vierde en vijfde.

In de finale van de zwaarste klassen ging Pim Mulder nummer twee Maaike Koopmans met Soraya ruimschoots vooraf en werd hij zelf ook nog derde met Chateau.Leonie Jonkers was met Brazzaville de vierde die ook in de barrage de balken liet liggen. Ellen Zwijnenberg maakte een springfout en eindigde als vijfde met Boeve's Boulogne.

In de rubriek op tijd in de klasse Z hoefde Isabelle van Straaten met Zereusa S alleen te buigen voor een aanzienlijk snellere Gerbrand van Beesten met California Vb. Anne-Liza Makkinga legde met Cacharelle beslag op de derde stek en hield Leontine Bruin met Armani Sb en Ellen Zwijnenberg met Con Corrado achter zich.

Lieke Ophof noteerde weer eens een fraaie zege met Citanja en reed de concurrentie in de finale M op achterstand. Roxin van Weeghel met Toscane, Jan Diepman met Donate, Wim Olde Hampsink met Djoncorde en Sarah Koppelman met Celine bezetten de posities twee tot en met vijf.

Nuri Dijks was met Mara Salvatrucha niet te kloppen in het twee fasenspringen voor de klasse M. Nikki Nijenkamp met Van Damme en Frank Buitenhuis met Ce-Ce moesten genoegen nemen met de tweede en derde plek. Achter Conor Drain met Dubai werd Dijks met Donna Blue tweede op het jachtparcours. Nikki Nijenkamp reed met Van Damme opnieuw de topdrie binnen en eindigde als derde.

UITSLAGEN MAANDAG

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)