Cillia weer goud waard voor Veldhuis

SAASVELD - Het is zo langzamerhand al een mooi rijtje aan titels dat Steven Veldhuis met de pas achtjarige Cillia B (v. Wallenberg x Voltaire) heeft verzameld. Gewestelijk kampioen en nationaal de beste in de klasse M bij het NK outdoor van de KNHS waren de twee al. Daar kwam donderdag de indoortitel in de klasse Z van Kring Twente bij. “Het is zo’n fijn en lekker beestje”, prees de Haaksbergenaar zijn schimmelmerrie. “Ze is maar klein, maar heeft een groot karakter.”

“Cillia wil ontzettend meewerken”, zet Veldhuis de lofzang op het slechts 1,60 metende springveertje voort. Hij rijdt de merrie pas sinds mei voor Ingeborg Schreur uit Oldenzaal. Zij beleefde toch al een mooie avond omdat neefje Emiel Richter er op haar Sundance met de derde prijs vandoor ging, achter Rob Scherphof met Didgeridoo. Richter werd met Calgary ook nog eens vierde, voor Pia Brinkman met Conja.

Even beledigd
Steven Veldhuis weer: “In mei reed Cillia nog in de L. Het was vandaag de vierde keer dat ik haar heb mee gehad in de Z. Ook in de laatste selectieronde voor de finale van de Twente Cup heb ik haar meegenomen. Toen maakte ze een harde fout in de barrage en had ik haar kennelijk even beledigd. In Mariënheem werden we alweer derde en vandaag kon niemand tegen haar snelheid op. Ze trekt lekker aan, je hoeft haar niet kort te rijden. Maar ik wist pas dat ik gewonnen had, toen ze de strik op haar hoofd had.”

Lieke Ophof beste in ZZ
Ook in de klasse ZZ reed Steven Veldhuis mee voor de medailles. Hij werd tweede met Denver (v. Wietvot). Lieke Ophof was hem met Citanja (Lord Z) met een verschil van 0,21 seconde de baas. Eric ten Cate griste de derde prijs weg voor de neus van Eric ten Cate met Vhamanta. Gert-Jan Bruggink met Chiricco Z en Bas van der Aa met Cassilia bezetten de plaatsen vier en vijf.

Meer Springen

MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)