JESSE BERKERS NAAR INDIVIDUELE FINALE, PRIMA SLOT FAYE LOUISE VOS

Children eindigen als vijfde bij EK

Archieffoto Faye Louis Vos.

OLIVA – Het team children van bondscoach Edwin Hoogenraat is in de landenwedstrijd van het EK in Oliva op de vijfde plaats geëindigd. Jesse Berkers en Yoni van Santvoort plaatsten zich voor de individuele finale van zondagmiddag.

“We hebben alles gedaan wat we konden, we kunnen niet anders dan tevreden zijn”, klinkt Hoogenraat tevreden. De concurrentie was sterk, want Renske van Middendorp, Faye Louise Vos en Yoni van Santvoort zorgden ervoor dat er geen strafpunten in de tweede manche toegevoegd werden aan de acht na de eerste manche.
“We zaten er heel dichtbij”, begint Hoogenraat. “Met vier toprondjes hebben we er in de tweede manche alles aan gedaan wat we konden. We hebben het en klein beetje laten liggen in de eerste manche. Toen hadden we net een fout teveel met het team. Maar ik ben echt tevreden.”

Geweldige teamspirit
Hoogenraat, die met de junioren zilver won in de landenwedstrijd, prijst zijn pupillen. “Net als de junioren en de young riders hebben ze allemaal in de tweede manche voortreffelijk gepresteerd. Dat is toch echt te danken aan de geweldige teamspirit die er heerste. Iedereen hielp elkaar, keek naar elkaar. Het was een fantastisch week wat sfeer betreft.”

Jesse Berkers en Yoni van Santvoort rijden zondag de finale. Met vier strafpunten zijn ze zeker nog kandidaat voor een medaille. “We geven het nog zeker niet op”, klinkt Hoogenraat strijdbaar. “Yoni heeft haar paard Esprit fantastisch aan het springen. Jesse heeft hier al drie sublieme rondjes gereden. Ze hebben goed laten zien wat ze waard zijn.”

Duitsland won het goud in de landenwedstrijd met nul strafpunten op het scorebord. Frankrijk en Italië (4 strafpunten) moesten in een barrage strijden om het zilver en brons. Italië was daarin de beste. Nederland klom van de achtste plaats na de eerste manche naar de vijfde plaats dankzij een foutloos resultaat. Maar de concurrentie liet onvoldoende steken vallen voor een podiumplaats voor oranje.

Berkers en Vos
Jesse Berkers begon goed. Aragon Happhira was attent en sprong weer prachtig in de manieren. Op de insprong van de driesprong was er een lichte aanraking met de hindernis. De vier strafpunten waren voor het team van Edwin Hoogenraat het streepresultaat. Ze zetten Jesse ook achterop in het individuele klassement.

Met een schitterend gereden foutloos parcours hield Faye Louise Vos het team op een foutloos resultaat. Haar Monica sprong safe en met macht over het parcours. De jonge zus van junior Thijmen moest de acht strafpunten uit de eerste manche van de landenwedstrijd meenemen voor haar individuele resultaat. Daarmee plaatst ze zich niet voor de finale.

In de individuele strijd gaan tien combinaties met een foutloos resultaat naar de finale op zondagmiddag. Drie combinaties hebben tijdstrafpunten. Berkers en Van Santvoort delen met vier strafpunten de veertiende plaats met dertien concurrenten.

Thijmen Vos zeventiende
I’ve Got the Key van Thijmen Vos maakte pas op de een na laatste hindernis in de eerste finaleronde zijn eerste foutje van het kampioenschap bij de junioren. Daarmee viel Vos van de tiende plaats terug naar de dertiende. In de tweede ronde kwamen daar nog een spring- en een tijdfout bij waarmee ze op de zeventiende plek eindigden. Maar wat een goed kampioenschap reden ze. Dat werd al wel beloond met de zilveren teammedaille.

Nick Nanning viel op de vierde plek net buiten de medailles gevallen tijdens zijn eerste EK voor junioren. De geweldig springende Bandia maakte haar enige springfout van het Europees kampioenschap in de eerste finaleronde. Ze tikte net op de achterste balk, de oxer van de insprong van de driesprong.

Meer Springen

KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)