Chantal Roerink nationaal L-kampioene

ERMELO - Chantal Roerink is zaterdag in Ermelo nationaal kampioen springen in de klasse L geworden. De 33-jarige Enschedese was in de barrage met een tijd van 30,49 seconde de snelste foutloze deelnemer met haar zevenjarige Amore Rz (v. Tampa x Calvados). De amazone van Het Twentse Ros in Lonneker versloeg in de strijd om de medailles Melissa Noordman met Ziezo (31,12) en Eline Perters met Balinda F.s. (37,67). Ook Judith Vetker haalde barrage, maar ze maakte met Blue Lagoon een springfout en werd dertiende.

Een dolenthousiaste Chantal Roerink verraste ook zichzelf in Ermelo. "Dit is helemaal top. Dat ik dit zou halen, had ik niet verwacht. Je gaat naar zo'n kampioenschap terwijl je weet dat de beste 52 van Nederland er mee doen. Normaal heb ik ook het liefst een parcours waar je kort kunt draaien, maar hier was het allemaal heel lang en moest je bijna alleen maar galopperen. Dat deed Melissa ook en toen ik haar had gezien dacht ik: dat gaan we ook proberen. Toen ik eenmaal nul was, durfde ik wel wat te wagen. Ik heb alleen maar gas gegeven en niet meer achterom gekeken. En het lukte ook nog."

Met dank ook aan Amore Rz, de bruine ruin, volgens Chantal Roerink het liefste paard van stal. "Maar er staan er ook niet zoveel hoor. Een oudje van twintig, een paar andere zijn veel jonger. Amore gaat er altijd voor, doet heel goed zijn best. Misschien is dit wel de laatste keer geweest dat ik de kans heb gehad kampioen te worden. Ik heb een van twee en die gaat natuurlijk ook een keer zijn sport doen. Ik probeer wel bezig te blijven, maar dat zal straks wel moeilijker worden. Dit pakken ze me in elk geval niet meer af."
    
Ook voor de familie Kerbert zal haar kampioenschap reden geven voor de Kerberts. "Twee minuten van mijn huis, daar voel ik me heel prettig", vindt Chantal Roerink. In 1995 was ze ook al eens de beste van Nederland, toen met haar pony Magic. "Op een gegeven moment zat ik zelfs in de jeugdselectie samen met Gerco Schröder. Toen werd mijn vader ziek en hij is later komen te overlijden. Daardoor heeft het nooit echt een vervolg gekregen. Mijn moeder gaat nog altijd mee en voor we de ring ingaan, geeft ze me en mijn paard altijd een schouderklopje."

Isabelle van Straaten was na de eerste ronde van zaterdag op weg richting een podiumplek in de klasse ZZ, maar door twee springfouten in de slotomloop moest de amazone uit Den Ham uiteindelijke tevreden zijn met de gedeelde zesde positie. Joanne Wes sloot de titelstrijd in de klasse Z met Ailie als zevende af. In de klasse M konden de regionale vertegenwoordigers zich niet aan het front melden. Joukje Laarman bracht het er met Arizona L (v. Triomphe de Muze) nog het best af, maar bleef door een strafpunten wegens het overschrijden van de tijd buiten de beslissende ronde.

ALLE UITSLAGEN

Foto Chantal Roerink met Amore Rz van www.fototrailer.nl

Meer Springen

Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking. Foto © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)
»
HAAKSBERGEN – Een noodlottige misstap in de wei heeft plotseling een einde gemaakt aan het leven van de 21-jarige tophengst Carambole (v. Cassini I x... (07-07-2025)
»
AKEN –Het EK springen in La Coruna gaat alsnog aan de neus van Hessel Hoekstra voorbij. De reservecombinatie Michael Greeve en Denver schuift door... (06-07-2025)
»
AKEN – Hessel Hoekstra is zijn eerste CHIO Aken begonnen met een vorstelijk optreden. De ruiter uit Enter opende het toernooi dinsdag met een keurige... (02-07-2025)
»
OMMEN - Zoveel inschrijvingen van deelnemers dat het toezeggen van de ruiters bijna een grotere opgave is dan het organiseren van het internationaal... (01-07-2025)
»
ERMELO – Bondscoach Wout-Jan van der Schans heeft Willem Greve en Hessel Hoekstra aangewezen als deelnemers aan het Europees kampioenschap springen,... (30-06-2025)
»
KRONENBERG – Jeroen Dubbeldam hoefde zondag in de strijd om de Grote Prijs De Peelbergen over 1,45 meter met zijn tienjarige bruine ruin Kentucky N (... (30-06-2025)
»
HEETEN – Jarno Hesselink was zaterdag niet te kloppen in de rubriek over 1,30/1,35 meter met twee fasen tijdens het concours hippique in Heeten. Met... (30-06-2025)
»
BOEDAPEST - Met de derde plaats in de halve finale in Boedapest plaatsten de springruiters van TeamNL met Gert-Jan Bruggink in de gelederen, zich... (27-06-2025)
»
ENTER – Hessel Hoekstra voelt zich vereerd dat hij net als nationaal kampioen Willem Greve deel mag uitmaken van het team, dat Nederland van dinsdag... (27-06-2025)
»
ALMELO – De strijd om de Grote Prijs van de Almelose Ruiterdagen eindigde zaterdag in een fraaie zege voor Kim Bekhuis. Met haar elfjarige bruine... (21-06-2025)
»
ROTTERDAM - De springruiters van TeamNL boekten een fantastische overwinning in de derde wedstrijd van de FEI Longines League of Nations van dit... (20-06-2025)
»
ALMELO – Hessel Hoekstra sloeg tijdens de Almelose Ruiterdagen meteen twee keer toe op de eerste dag van de wedstrijden voor paarden. Met Kratos won... (17-06-2025)
»
VRAGENDER – De eerste drie dagen van Outdoor Gelderland leverden evenveel Twentse zeges op. Joanne Wes won woensdag de rubriek over 1,35 meter voor... (13-06-2025)
»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)