Bruggink wint finale Youngster Cup

WIESBADEN - Gert-Jan Bruggink heeft zondag met Primeval What Exclusive de finale van de Youngster Cup gewonnen tijdens het internationaal concours van Wiesbaden. De ruiter uit De Lutte troefde op het parcours over 1,40 meter met barrage Andreas Kreuzer met ruim een seconde verschil af. Jos Lansink reed met Econoom van het Lindehof foutloos naar de vierde plaats. Willem Greve eindigde met Carambole na een springfout in het basisparcours als 26ste.

In de Grote Prijs van Wiesbaden waren de drie regionale vertegenwoordigers minder succesvol. Greve kwam met Ukato uit op een negentiende plek na een springfout in de eerste ronde. Bruggink met MCB Ulke en Lansink met Casper van Spieveld toucheerden twee hindernissen te zwaar, waarbij de laatste ook nog een tijdfoutje opliep. Ludger Beerbaum pakte met Chaman de hoofdprijs van 24.000 euro in de wedstrijd over twee ronden met hindernissen tot en met een hoogte van 1,60 meter.

Willem Greve legde met Sonate in het jachtspringen beslag op de negende positie. Jos Lansink met Calimero van 't Roth (dertiende) en Gert-Jan Bruggink met Cash Junioren (vijftiende) maakten een springfout.

In de Prijs van Hessen over 1,45 meter met winnaarronde waren Willem Greve met Sonate en Jos Lansink met Calimero wel vooraan te vinden. Ze werden derde en vierde na foutloze ritten. De zege moesten ze aan Peter Wylde en Lipton de L'Othain laten. Gert-Jan Bruggink bezette de 22ste plek na een springfout met BMC Ulke.

In een rubriek voor de Youngster Cup bleef Willem Greve foutloos met Carambole, wat goed was voor de negende stek. In de kwalificatiewedstrijd voor de Grote Prijs van Wiesbaden en voor de Riders Tour kwamen Bruggink met Cash Junior (negende), Greve met Ukato (23ste) en Lansink met Casper van Spieveld (29ste) alle drie met een springfout uit de strijd.

Foto Gert-Jan Bruggink van Frans Nikkels/TC Tubantia

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)