Bruggink vijfde in Rotterdam

ROTTERDAM - Het hoofdnummer van de zaterdag op het CHIO Rotterdam werd gevormd door het Rabobank Kampioenschap van Rotterdam. Vijf combinaties, waaronder drie Nederlandse, plaatsten zich voor de barrage. In die barrage was Harrie Smolders (Hooge Mierde) met Exquis Walnut de Muze de snelste foutloze combinatie, net voor Rabo Talent van het Jaar Maikel van der Vleuten (Mierlo) met VDL Groep Sapphire B. Gert-Jan Bruggink (Weerselo) noteerde met MCB Ulke twee springfouten en werd vijfde.

Het was een uiterst delicaat parcours dat in de fraaie Rotterdamse piste stond opgesteld, met maar liefst drie dubbelsprongen. Dat resulteerde in vijf foutloze ritten, terwijl de Zweed Rolf-Göran Bengtsson de barrage miste door een minieme overschrijding van de tijd, waardoor hij als zesde eindigde. Een dozijn ruiters van de 41 startende combinaties kwam met één springfout over de meet van het basisparcours, waarbij de fouten overal in het parcours gemaakt werden.

In de barrage ging Smolders als eerste van start en zijn Exquis Walnut de Muze kwam nergens in de problemen door het hoge tempo wat Smolders van haar vroeg. Voor Smolders was de hoofdprijs van ruim 10.000 euro. Gert-Jan Bruggink ondernam daarna een dappere poging de tijd te verbeteren, maar slaagde daarin niet. Maikel van der Vleuten draaide een achteraf iets te ruime wending naar de dubbelsprong, waardoor hij op Smolders' tijd verloor en ruim een seconde langzamer was op de eindstreep. Daarna reed de uit Japan afkomstige Taizo Sugitani met Avenzio zijn barragerit. Het doel van Sugitani was duidelijk: foutloos blijven zonder risico's te nemen. Dat werd uiteindelijk beloond met de derde plek.
Grootste kanshebber op de zege leek op voorhand de Britse Laura Renwick, die in de editie van dit jaar reeds twee overwinningen op haar naam heeft staan. Zij vroeg vanaf de start een zeer hoog tempo van Roller Coaster, maar liep na een zeer scherp gereden wending tegen een springfout aan op de één na laatste hindernis. Ook de laatste lijn reed de Britse voluit, met als resultaat dat op de het barrageparcours afsluitende Rabo steilsprong ook nog een fout werd gemaakt, waardoor zij uiteindelijk als vierde eindigde. (Bron KNHS)

Uitslag Rabobank Kampioenschap van Rotterdam (1,55 m)
1) Harrie Smolders (Hooge Mierde) - Exquis Walnut de Muze - 0 / 0 - 42.90
2) Maikel van der Vleuten (Mierlo) - VDL Groep Sapphire B (v. Mr.Blue) - 0 / 0 - 44.20
3) Taizo Sugitani (Jap) - Avenzio - 0 / 0 - 46.85
5) Gert-Jan Bruggink (Weerselo) - MCB Ulke (v. Lux) - 0 / 8 - 44.21

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)