Bruggink derde in opwarmrubriek

DONAUESCHINGEN - Gert-Jan Bruggink haalde vrijdag met Primeval Cash de derde prijs af in een door James Paterson-Robinson met Popcorn gewonnen rubriek tijdens het CHI van Donaueschingen. De ruiter uit De Lutte moest 1,41 seconde toegeven in deze wedstrijd, die met veertien deelnemers wel mager bezet was. Pia-Luise Aufrecht was een van hen. Met Venus eindigde ze na een springfout als elfde.

Met Cash Junior was Gert-Jan Bruggink de snelste ruiter in de wedstrijd over 1,45 meter. Het leverde hem desondanks niet meer op dan de 21ste plaats, omdat hij onderweg een balk aftikte. Gerco Schröder nam met Eurocommerce Vigaro aanzienlijk royaler de tijd, maar hield daarmee de schade wel beperkt tot een enkel tijdfoutje. Het bracht hem de negentiende plek.

Helemaal zonder averij bleef de nummer vier van het jongste EK met Eurocommerce Callahan in de tweede kwalificatiewedstrijd voor de Youngster Tour. De Tubbergenaar bleef als veertiende exact tien seconden achter bij Tim Hoster met Quinielo Bois Margot. Jeroen Dubbeldam met BMC Zenith Sfn (twintigste met vier strafpunten), Gert Jan Bruggink met Quassia Amara V (25ste-5) en Pia Luise-Aufrecht met Anton (26ste-5) slaagden er evenmin in zonder haperen door de finish te komen.

Gert-Jan Bruggink eindigde donderdag met Primeval What Exclusive al als derde tijdens de opwarmrubriek van het CHI in Donaueschingen. Bruggink had in de wedstrijd tegen de klok ruim vijf seconden meer nodig dan de Franse routinier Roger-Yves Bost met Castle Forbes Vivaldo. Gerco Schröder bezette na een springfout de veertiende plaats met Eurocommerce California.  Jeroen Dubbeldam finishte met BMC Zenith Sfn als vijfde in de inloopproef voor jonge paarden over 1,35 meter. Philippe Waushaupt won met Urmel.  

Meer Springen

ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)