Broers Dijks weer ijzersterk in Caen

CAEN - De broers Nuri en Demi Dijks zijn ook in het Franse Caen weer uitstekend op dreef. Beiden wonnen de afgelopen dagen een rubriek. Nuri was donderdag met Tobias de sterkste in een wedstrijd over 1,45 meter, Demi (foto) volgde zijn voorbeeld vrijdag door de rubriek over 1,35 meter superieur op zijn naam te schrijven. Met hetzelfde paard werd Demi Dijks donderdag al derde in zijn klasse. Ook eindigde hij met Vogue nog een keer als tweede in de rubriek over 1,25 meter.

Gerco Schröder boekte een goed resultaat in de hoofdrubriek van vrijdag. Na barrege kwam hij op een parcours over 1,50 meter met Eurocommerce Pennsylvania uit op de zesde plaats. De eind september voor de tweede keer vader geworden Gerco - van dochter Lisa - zag Michael Whitaker op Simon met de zege aan de haal gaan. De Engelsman was 2,36 seconde rapper dan de Tubbergenaar.

In de door Nuri gewonnen wedstrijd kwam Chantal Regter net iets te laat door de finish om zich in de barrage met de besten te mogen meten. Ze werd nu tiende met Eurocommerce Vigo. Net als Nuri Dijks met Roadster maakte ze in de rubriek waarin Demi triomfeerde met Eurocommerce Baltimore een springfout.

In het 1,25 meter-springen direct op tijd moest Demi Dijks alleen Annelies Vorsselmans met Warlod negenhonderdste seconde voor laten gaan. Chantal Regter noteerde met BMC Casper de Muze twee strafpunten wegens tijdsoverschrijding en werd dertiende, Nuri Dijks zag een balk vallen met Thoran en finishte als twintigste.

Donderdag was Demi Dijks derde geworden in een rubriek over 1,35 meter direct op tijd. Broer Nuri volgde als negende met Roadster, Chantal Regter na een eveneens foutloze rit met Eurocommerce Baltimore als zestiende.

In het springen over 1,25 meter eindigden Demi met Chelsea Z en Nuri met Thoran direct achter elkaar als achtste en negende. Chantal Regter had een tijdfoutje. 

Zaterdag finishte Nuri Dijks met Roadster als vierde in een rubriek over 1,45 meter tegen de klok. Chantal Regter werd na een springfout vijftiende met Eurocommerce Baltimore. Demi Dijks zag zijn inspanningen met Vogue in een wedstrijd over 1,35 meter beloond met de achtste stek.

In de Grote Prijs van het CSI2 van Caen konden de broers Dijks en Chantal Regter geen rol van betekenis spelen. Nuri Dijks liet twee obstakels niet ongeschonden achter. Chantal Regter overkwam hetzelfde met Eurocommerce Vigo en noteerde daarnaast ook nog een tijdfout en Demi Dijks moest het voor zijn doen ongebruikelijke totaal van liefst zestien strafpunten incasseren. De Grand Prix werd gewonnen door de Franse topper Eric Navet met Volare van de Bunte.

Gerco Schröder bezette zaterdag na een foutloze rit de vijfde positie in een twee fasenparcours met Eurocommerce London. In dezelfde rubriek eindigde Rossella de Simone met Lagon de'l'Abbaye als dertiende met een springfout.

Zondag konden de twee in een rubriek over 1,45 meter op tijd met dezelfde paarden geen potten breken. Beiden noteerden een balk en dat leverde ze niet meer dan de 29ste en dertigste plaats op.

Gerco Schröder slaagde er ook in de Grote Prijs van Caen (1,50 meter) niet in op de voorgrond te treden. Met Eurocommerce Pennsylvania kreeg hij drie balken aan de rijbroek met een 29ste plek als resultaat. Florian Angot won met Made in Semilly.

Meer Springen

OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)
ROTTERDAM – Willem Greve lag lang op koers om net als in 2023 de Grote Prijs van Rotterdam te winnen. Hij finishte uiteindelijk als derde met zijn... (21-06-2026)
ROTTERDAM – Annelies Vorsselmans eindigde zaterdag verdienstelijk als tweede in de rubriek over 1,50 meter met barrage tijdens het CHIO Rotterdam. (20-06-2026)
ROTTERDAM – Na de winst vorig jaar was er vrijdagavond een vijfde plaats voor de springruiters van TeamNL in de Longines League of Nations van... (19-06-2026)
VRAGENDER – Met een derde plaats in de strijd om de Grote Prijs van Outdoor Gelderland tekende Hessel Hoekstra zondag met zijn twaalf jaar oude... (14-06-2026)
VRAGENDER – Willem Greve bleef zaterdag tijdens het CSI3* Outdoor Gelderland niet ver verwijderd van de zege in de rubriek over 1,40 meter op tijd. (14-06-2026)
VRAGENDER – Hessel Hoekstra is goed van start gegaan bij Outdoor Gelderland. Op de terreinen van PSC Lichtenvoorde in Vragender eindigde de ruiter... (12-06-2026)
SANKT GALLEN – Annelies Vorsselmans kan terugkijken op een voor haar goed verlopen optreden tijdens het internationale topconcours in het Zwitserse... (08-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)