AMAZONE UIT WIERDEN TROEFT IN LAATSTE WEDSTRIJD TCN JUMPING TOUR IEDEREEN AF

Britt Wiefferink als enige foutloos

Britt Wiefferink neemt met Jon Jon ook de laatste hindernis foutloos.

RIJSSEN – Breed lachend inhaleerde Britt Wiefferink woensdag bij het invallen van de avond haar fraaie zege tijdens de afsluitende wedstrijd voor de TCN Jumping Tour van dit buitenseizoen. Ze gaf zeventien tegenstanders het nakijken in de toprubriek en mocht 750 euro mee naar huis nemen.

In de Grote Prijs over 1,40 meter met barrage bleef ze als enige twee keer foutloos met haar negenjarige bruine ruin Jon Jon (v. Etoulon). Ze troefde daarmee in de extra omloop haar twee overgebleven opponenten Eric ten Cate (onderste foto) met de achtjarige merrie HorseDeals Prima Donna (v. Comme il Faut) en Matty Holohan met zijn negen jaar oude ruin Houston Quality Z (v. Heartbreaker) knap af.
Ten Cate verdiende er 600 euro mee, Holohan 500. De vierde en vijfde plaats waren voor Wesley ter Harmsel met Lareusa-S en Luciano Zandvliet met Issey.

Een verrassing vond Britt Wiefferink zelf. “Dit had ik niet verwacht. We komen het kijken in de 1,40 meter, hebben daar samen nog niet veel in gereden. Als het dan lukt is dat natuurlijk heel mooi en leuk. In de eerste ronde reed ik zelf nog niet zo heel goed en deed mijn paard goed zijn best om me te helpen. De barrage liep heel mooi.”

Zelfs dressuur
Twee jaar rijdt ze nu op de ruin. “Het is heel fijn en leuk om hem iedere dag met plezier te kunnen rijden”, vindt ze. “We doen samen zelfs aan dressuur. De laatste punten in de M2 hebben we net binnen, dus we mogen naar de Z1.”

Van een fulltime bestaan in de paardensport is bij Britt Wiefferink echter geen sprake. Aan de Universiteit Twente doet ze 32 uur per week onderzoek naar het leren en ontwikkelen van mensen op de werkvloer. “Vanmiddag kon ik mooi even vrij krijgen. Zo probeer ik mijn werk te combineren met de sport.”

Morsink en Ten Cate
Gerben Morsink eiste met Colina Z de zege op in de klasse over 1,35 meter. Joel Lustenberger volgde in zijn spoor als tweede met I Am en Wesley ter Harmsel bezette de derde plek met Lareusa-S. Hessel Hoekstra met Gustafson en Rianne Nalis met Air Forse WM completeerden de top vijf.

Eric ten Cate nam met Jr RAG de zege voor zijn rekening over 1,30 meter, waarin Frank Buitenhuis hem met Libre F het dichtst op zijn hielen zat. Wesley Mulder werd derde met Heihaiwej SA, Sander Geerink vierde met Attention Z en Rianne Nalis vijfde met Air Force WM.
Buitenhuis duldde met Katharina Karla over 1,20 meter niemand voor zich. Coen van Haarst haalde de tweede prijs op met Mulberry Gin en de derde met No Idea Tr.
Over 1,00 meter was Rob Wolterink met Monroe de enige deelnemer. Aan 67,5 stijlpunt had hij voldoende voor de winst.

Volgend jaar vaker
Gastheer Tarik van Boggelen beloofde dat volgend outdoorseizoen het aantal wedstrijden in de TCN Jumping Tour bij de manege aan De Biesterij in Rijssen nog fors zal worden verhoogd. “Het is dit jaar heel goed bevallen, we hadden alle zeven keer tegen de 350 starts. We proberen het volgend jaar om de week te doen. Ruiters vinden het hier wel prettig rijden in zo’n grote piste en kunnen mooi binnen in de hal losrijden.”

Meer Springen

HARBRINKHOEK – Markant paardenman Herman Seiger is zondag op 75-jarige leeftijd overleden. Seiger maakte naam als ruiter, fokker en handelaar. Hij... (12-10-2026)
IJSSELMUIDEN – Gerben Morsink schreef zaterdag met zijn negenjarige schimmelhengst Corthago Z (v. Cornet Obolensky)  in de Grote Prijs tijdens het... (11-10-2026)
LIER – Gert-Jan Bruggink kan terugkijken op een geslaagd concours in het Belgische Lier. Hij sloot het vierdaagse CSI2* in de hal van De Azelhof met... (11-10-2026)
SAASVELD – Mayke Leusink bewees vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Indoor Saasveld nog maar weer eens waarom ze momenteel als een van... (10-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra sloot vrijdag in Oslo twee rubrieken af met een plek in de top tien. (10-10-2026)
SAASVELD – De eerste dag van Jumping Indoor Saasveld werd beheerst door het machtsvertoon van Steven Veldhuis. De Haaksbergenaar schreef woensdag... (08-10-2026)
OSLO – Hessel Hoekstra is het CSI5* in Oslo prima begonnen. In de Noorse hoofdstad, waar deze dagen wordt gestreden in het kader van de World Cup,... (08-10-2026)
SAASVELD - De wedstrijden voor springpaarden verplaatsen zich weer naar binnen. Het eerste concours in deze regio is het door De Molenruiters... (06-10-2026)
GEESTEREN – Benjo Plegt werd zaterdag tijdens de feestavond met circa tachtig gasten ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de vereniging... (29-09-2026)
BEDIZZOLE – Gert-Jan Bruggink beleefde een prima doorstart tijdens het CSI in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la Caccia reed... (19-09-2026)
VRAGENDER – Jasmin Seppälä kroonde zich vrijdag tot winnares van de Grote Prijs van Outdoor Vragender. Met haar vosmerrie Newsflash (v. Conthargos)... (15-09-2026)
ASCONA – Hessel Hoekstra en Thijmen en Faye-Louise Vos reden afgelopen weekend keurig in het voorste gelid mee tijdens het concours in het Zwitserse... (14-09-2026)
Gert-Jan Bruggink tekende afgelopen weekend voor prima prestaties tijdens het CSI2* in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la... (14-09-2026)
HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)
RIJSSEN – De laatste editie van de TCN Jumping Tour van dit jaar leverde dinsdag een unieke ontknoping op. De toprubriek om de ‘kleine’ Grote Prijs... (09-09-2026)
HOEVELAKEN  - Hessel Hoekstra en Jessie Wiefferink waren zaterdag zeer succesvol tijdens het concours van de rijvereniging De Laak in Hoevelaken. (08-09-2026)
AVENCHES – Thijmen Vos leverde zaterdag een puike prestatie in het Zwitserse Avenches. In de rubriek over 1,50 meter met barrage reed de Wierdenaar,... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Het kon zondag niet op voor Mayke Leusink. Het misschien wel grootste talent uit deze contreien reed twee keer naar de eindzege in de... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Lars Schröder bevestigde vrijdag zijn goede vorm door met zijn 12-jarige vosruin EIC Ambiance du Signeur de zege op te eisen in de... (05-09-2026)