Billington klopt ook Harrie Wiering

WIERDEN - Harrie Wiering kwam zondag met de twaalfjarige donkerbruine merrie World Wide World (v. Corland x Animo) ruim anderhalve seconde te laat door het elektronisch oog van de finish om de Nijwa Grote Prijs van Wierden op zijn naam te kunnen schrijven. Als derde starter in de barrage, waarvoor zeven kandidaten zich mochten melden, bleef hij het antwoord schuldig op James Billington. De Engelsman was voor hem met VDL Cartello dik twee tellen onder de chrono gebleven van thuisrijder Robert Vos met Carat in de openingsrit. 

In het vervolg bleef alleen Julia Kayser, met Sterrehof's Ushi, Vos ook nog voor. Micheal Greeve, in de extra omloop de vierde die in de ring kwam met Talou Contender, kwam wel het dichtst bij de tijd van Billington maar gooide ook een balk uit de lepels. Hij was de enige in de barrage die een fout maakte en vond in de uitslag ook nog Kevin Olsmeijer met Corlantos en Annelies Vorsselmans met Chambertino Z voor zich.

De tijd speelde een alles bepalende factor in de hoofdrubriek van het weekend. Direct na de rit van lokaal favoriet Robert Vos met de foutloos springende Carat (v. Cardento), zette de jury de toegestane tijd krapper. En dat terwijl Carat één van de snelste springpaarden van het circuit is. De deelnemers reden met het mes tussen de tanden om strafpuntenvrij te blijven, maar dat lukten er slechts zeven. Nog zeven ruiters liepen alleen tijdfouten op, onder wie Bas van der Aa.

Als een pijl uit de boog
In de barrage schoot Robert Vos als een pijl uit de boog weg, maar raakte halverwege de weg even kwijt. Balend verliet hij de ring met 40,63 seconde, wetende dat er meer had ingezeten. Direct daarna liet James Billington zien hoe je een barrage moet rijden. Geen meter teveel, zeer krap de dubbelsprong in en vertrouwend op de kwaliteiten van zijn super atletische schimmel VDL Cartello, een halfbroer van de beroemde hengst VDL Cardento. De tijd: 38,50 seconde.

Daarmee was de toon gezet. Harrie Wiering liet World Wide (v. Corland) hard lopen, maar durfde niet zo strak te rijden als Billington en haalde 40,22. Michael Greeve was sneller op Talou Contender K Z (v. Taloubet), maar kreeg een fout op de laatste hindernis. Annelies Vorsselmans op Chambertino (v. Contendro I) en Kevin Olsmeijer op Corlantos (v. Corland) reden een rustiger foutloze rit.

Julia Kayser ging er wel voor met Sterrehof’s Ushi (v. Vigo d’Arsouilles), maar zag halverwege de onderste helft van de hindernis uit de lepels waaien. De jury zette de tijd stil en ze mocht opnieuw aanrijden, waarna ze in 40,49 op de derde plaats finishte, net voor Robert Vos.

Billington, die zich meerdere keren in Wierden in de prijzen reed, is in zijn nopjes met de uitslag. VDL Cartello liep vorige week pas zijn eerste CSI2* Grote Prijs. “In Roosendaal, toen hadden we nog een foutje door mijn schuld. Afgelopen vrijdag was hij dubbel nul in de rankingproef en zesde en nu dit. Toen ik hem vorig jaar januari onder het zadel kreeg, was hij nog erg groen en slap. Maar daar hebben we aan gewerkt. Begin dit jaar heeft hij een stel proeven over 1,40 meter gelopen en dat deed hij zo goed dat ik we snel door konden naar een stap hoger”, vertelt de Brit, die sinds 3,5 jaar in dienst is van VDL Stud. “Of ik bang ben dat Jur Vrieling de hengst straks gaat overnemen? Daar zullen we eerst om moeten vechten”, lacht hij.

Opgelucht met tweede prijs
Harrie Wiering is opgelucht met zijn tweede prijs. “Het hele weekend had ik nog geen nulronde gereden. Vandaag had ik een paar keer geluk in het basisparcours. World Wide moest erg hard werken. Het was een lang parcours en de tijd stond krap. Maar dat laatste kwam ons misschien wel goed uit, want World Wide is een snel paard. In de barrage maakten we een galopsprong meer richting de triple en durfde ik niet zo scherp te draaien richting de dubbel. Zo snel als Billington was toch niet gelukt.”

Boek met gebruiksaanwijzingen
Wiering was in het verleden al succesvol met World Wide, tot Jan Boomkamp haar aan Abdullah Sharbatly verkocht. “Maar hij had er geen klik mee. Ik had het geluk dat Henk Zwanenberg haar vorig jaar voor mij terugkocht. We begonnen in het L, ze wilde niks meer. Ze is ook wel speciaal en heet. Er zit een dik boek met gebruiksaanwijzigingen bij”, lacht Wiering. “Ik heb vandaag op het voorterrein ook geen oxer gesprongen. Daar stonden mensen bij en daar is ze bang van. Maar ach, als je haar kent weet je hoe je ermee om moet gaan. Ondertussen heeft ze dit jaar al weer veel gewonnen.”

Wierden gaat woensdag verder met het internationaal jeugdconcours Dutch Youngster Festival, dat tot en met zondag plaats vindt bij Manege De Vossenbos.

ALLE UITSLAGEN OUTDOOR WIERDEN

Foto James Billington met VDL Cartello van www.fototrailer.nl

Meer Springen

Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)