Bescheiden rol Gerco en Jeroen

MONTE CARLO - Gerco Schröder en Jeroen Dubbeldam speelden zaterdagavond in Monte Carlo een bescheiden rol tijdens de Global Champions Tour. Op het loodzware parcours moesten ze met respectievelijk Eurocommerce London en BMC Quality Time TN genoegen nemen met de 26ste en 33ste positie. Schröder maakte twee springfouten, Dubbeldam drie. Beiden kwamen daardoor niet meer in aanmerking voor de beslissende omloop.

De Zweed Rolf-Göran Bengstsson was met Casall la Silla de grote man in het vorstendom. Hij bleef als enige in beide ronden op nul staan. Christian Ahlmann was dichtbij een barrage, maar incasseerde op Taloubet Z een strafpunt voor het overschrijden van de toegestane tijd. Rodrigo Pessoa werd derde met Let's Fly ondanks een vallende balk in de eerste manche. Marc Houtzager, net als Gerco en Jeroen zondag actief bij het CSI Twente in Geesteren, was met een springfout in de tweede omloop op de negende plaats de beste Nederlander.

Gerco Schröder bezette vrijdag met Eurocommerce Vigaro de vijfde plaats in de rubriek over 1,45 meter met barrage tijdens het concours hippique in Monaco. Met zijn tijd van 35,42 seconde in de extra ronde was hij maar 1,05 seconde langzamer dan winnaar Manuel Anon Suarez met Fantasia (34,37). Suarez klopte Alvaro de Miranda Neto op AD Norson met een verschil van 0,03 seconde en nummer drie Edwina Alexander met Cevo Socrates met een marge van 0,04 seconde. Jeroen Dubbeldam maakte een springfout met Willow en werd 21ste.

Jeroen Dubbeldam en Gerco Schröder begonnen de wedstrijden in het kader van de Global Champions Tour in Monte Carlo donderdag met een foutloos optreden in de rubriek over 1,45 meter op tijd. Dubbeldam werd zesde met Willow, Schröder elfde met Eurocommerce Vigaro. Kevin Staut won de ouverture met Major de Coquerie, gevolgd door Edwina Alexander met Cevo Socrates en Philippe Rozier met Jadis de Toscane. 

In de rubriek over 1,50 meter tegen de klok waren de twee Twentse toppers minder succesvool. Gerco Schröder moest met Eurocommerce London na een springfout genoegen nemen met de twintigste plek, Jeroen toucheerde met BMC Quality Time TN zelfs vier hindernissen te zwaar. Tien deelnemers haalden de barrage. De Braziliaan Alvaro de Miranda Neto won met AD Ashleigh Drossel Dan voor zijn landgenoot Rodrigo Pessoa met Let's Fly en de Amerikaanse Laura Kraut met Teirra.

Meer Springen

»
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
»
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)