Auto voor Conor Drain na puissance

OMMEN - De puissancewedstrijd tijdens het CSI Ommen leverde vrijdagavond twee winnaars op, maar er was maar één Ford Fiesta te waarde van ruim 15.000 euro te vergeven. Concoursorganisator Jan Schuttert en puissanceliefhebber René Viscaal losten het dilemma snel op en besloten er een auto extra bij te doen. En daarmee keerden de Ier Conor Drain en de Gorredijkse outsider Priscilla Klink beiden met de hoofdprijs huiswaarts.

 

Het puissancespringen vormde met veertien deelnemers een sensationele afsluiting van een volle dag internationale topsport op de piste van de familie Schuttert. De muur ging elke ronde hoger en maar liefst drie combinaties bleven over voor de muur op een hoogte van 2,17 meter. Zandro Boy (v. Marlon) van Marcelle Hokse gooide de handdoek in de ring en werd daarmee derde. Banagro (v. Cardento) van Priscilla Klink liet zich niet afschrikken, maar kwam er niet foutloos overheen en dat gold ook voor laatste starter Conor Drain op Dublin (v. Numero Uno).

Twee winnaars dus in deze hoog gedoteerde showproef. Julian de Boer op Dodge (v. Verdi) en Eric ten Cate op Elana (v. Harley VDL) deelden de vierde plaats.

Conor Drain won al menige Grote Prijs, maar nog nooit een puissance. “Ik heb ooit een keer een Six Bar gereden in Zwolle waarbij ik tweede werd en één keer puissance bij de pony’s in Ierland en dat is dus nog langer geleden”, lacht hij. “Ik had er nooit een geschikt paard voor. Tot vorige week wist ik ook niet dat ik Dublin hiervoor kon inzetten. Ik rijd hem sinds een half jaar. De ouders van m’n vriendin Merle Tasche vertelden me dat Eric ten Cate met hem al eens een puissance van 1,90 meter had gesprongen. Ik kan het altijd proberen, dacht ik toen. Als voorbereiding heb ik vorige week een muur van 1,60 meter bij Gert-Jan Bruggink gesprongen. Die 2,17 meter vond ik wel heel hoog. Jammer dat we niet foutloos bleven, maar mooi was het wel!”

Extra bijzonder
Dat René Viscaal er mede voor zorgde dat beide winnaars elk een auto kregen, maakte de prijsuitreiking extra bijzonder. Conor Drain was jarenlang bij hem in dienst en rijdt nog veel paarden voor de familie. “René is altijd goed voor ons. Toen Merle en ik voor ons zelf begonnen, is de familie Viscaal achter ons blijven staan en daar ben ik heel dankbaar voor. Zonder hen zou ik geen concoursen als CSI Ommen kunnen rijden. Over een paar weken is hun nieuwe stal thuis klaar en dan verhuizen we de paarden van Lattrop daar naar toe. Ik kijk er naar uit.”

Voor startlijsten en uitslagen, zie www.csiommen.nl

Foto van wwwfototrailer.nl

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)