AMAZONE UIT RIJSSEN TWEEDE IN KLASSE B BIJ NK KNHS ERMELO

Anne Molenaar pakt zilver met Iceman

ERMELO – Na de eerste ronde ging ze nog aan de leiding, maar ook met zilver was Anne Molenaar vrijdag zeer tevreden. De 23-jarige amazone van De Oosterhoffruiters uit Rijssen verdiende 90 stijlpunten en presteerde daarmee met de vijfjarige donkere schimmel Iceman B (v. Mylord Carthago) boven eigen verwachting in de strijd om het kampioenschap indoor van de KNHS in de klasse B.

Ze pakte eerder dit seizoen de kringtitel en die van de regio. “Dan ook kampioen van Nederland worden zou natuurlijk leuk zijn geweest, maar ook hier ben ik heel blij mee. Ik ging eerlijk gezegd niet met heel hoge verwachtingen naar Ermelo, maar het liep wel mooi. Na de eerste ronde stond ik zelfs een half puntje voor op de nummer twee. Maar ondanks drie negens ging er iemand (Emmy Bocken met Happy Hour goed voor 92,5 punt, red) over me heen. Op zich jammer, maar zilver is ook erg mooi hoor.”

Anne Molenaar heeft de bruin geboren Iceman in eigendom samen met fokker Hans Busger op Vollenbroek. “Ik rijd al zijn paarden. Maak ze zadelmak en neem ze mee op concours. Ik heb met Iceman meegedaan aan de VSM-competitie, tussendoor heeft hij in de wei gestaan en hij heeft de GMB-competitie gelopen. We werden tiende in de finale. Iceman loopt bijna altijd nul. Ik ben super gek met hem. Het is echt een bijzonder beestje, zo eentje krijg je niet zomaar weer.”

Ze is een hobbyruiter pur sang. “Paarden zadelmak maken, een beetje rijden op concours, er een keer eentje verkopen, dat is leuk. Maar met deze wil ik nog wel even door. Ik hoop dat hij nog een hele tijd blijft.”

De indoorkampioenschappen in de klassen L tot en met ZZ worden zaterdag verreden.

Meer Springen

»
TUBBERGEN – Drie Twentse springtoppers moesten het zondag uiteindelijk afleggen tegen een ontketende Friezin in de strijd om de Grote Prijs van... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Een Grote Prijs winnen is mooi. Als je dat ook nog eens kunt doen in je eigen gemeente maakt dat het extra leuk. Eric ten Cate deed het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Voor Lars Schröder en Matt Garrigan was de strijd om de Grote Prijs van Twente zondag hun laatste concours bij hun huidige werkgever.... (08-06-2025)
»
DRAMMEN – Thijmen Vos eindigde zaterdag met het Nederlandse team knap als derde bij de wedstrijd voor de EEF Nations Cup in het Noorse Drammen.... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – De absolute hoofdrol op de voorlaatste dag van Jumping Schröder Twente was zaterdag voor Iris Michels. De 22-jarige amazone uit het... (08-06-2025)
»
TUBBERGEN – Jeroen Dubbeldam troefde vrijdag dertien concurrenten af in de strijd om de zege in de tweede kwalificatie voor de Grote Prijs van CSI2*... (06-06-2025)
»
TUBBERGEN – Daan van Geel schreef vrijdag tijdens CSI2* Jumping Schröder Twente de rubriek over 1,45 meter op tijd op zijn naam. De ruiter uit het... (05-06-2025)
»
TUBBERGEN – Twee van de drie zeges in de rubrieken op de eerste dag van Jumping Schröder Twente werden woensdag opgeëist door deelnemers uit de... (05-06-2025)
»
Toen Rik en Tom Leuveld werden benaderd om een rol te spelen bij Jumping Schröder Twente hoefden de broers uit Borne niet lang na te denken. “Het is... (04-06-2025)
»
De regionale oud-winnaars van Jumping Schröder waren in het verleden niet alleen enthousiast over hun zeges, maar zijn dat nu zeker net zoveel over... (03-06-2025)
»
Al vele jaren bestaat er een hechte band tussen de broers Schröder en Huiskes-Kokkeler. Het autobedrijf is ook nu weer een van de hoofdsponsors van... (02-06-2025)
»
VEENINGEN – Meike Zwartjens was afgelopen weekend tijdens de internationale wedstrijden voor de jeugd in het Drentse Veeningen goed voor twee zeges... (02-06-2025)
»
EINDHOVEN – Willem Greve kwam zondag 0,22 seconde te laat door de finish om de Grote Prijs van het CSI3* in Eindoven aan zijn erelijst te mogen... (01-06-2025)
»
Horst in ’t Veld, de nieuwe voorzitter van Jumping Schröder, is bepaald niet onbekend met de hippische wereld. Hij groeide op in Lemselo, de... (01-06-2025)
»
Het nieuw aan het programma toegevoegde onderdeel Haring & Hoefgetrappel moet tijdens Jumping Schröder Twente een mooi bedrag opleveren voor twee... (31-05-2025)
»
Met de terugkeer na zes jaar van de internationale status is Jumping Schröder van woensdag 4 tot en met zondag 8 juni verzekerd van een zeer sterk... (30-05-2025)
»
Burgemeester Anko Postma van Tubbergen, sinds september 2023 in functie in het ambt, is enthousiast over de nieuwe opzet van Jumping Schröder. Het is... (29-05-2025)
»
Tom Brinkman is samen met Gerco Schröder verantwoordelijk voor het invullen van de wedstrijdorganisatie van Jumping Schröder Tubbergen. De... (28-05-2025)
»
Thijmen Vos was goed in vorm tijdens het CSI in Riesenbeck. De ruiter uit Wierden boekte donderdag een fraaie zege over 1,40 meter op tijd met zijn... (25-05-2025)
»
MARTOFTE – Mart IJland boekte donderdag een mooie zege tijdens het concours in het Deense Martofte. Met de tienjarige bruine ruin Phenix van de... (25-05-2025)