AMAZONE UIT RIJSSEN TWEEDE IN KLASSE B BIJ NK KNHS ERMELO

Anne Molenaar pakt zilver met Iceman

ERMELO – Na de eerste ronde ging ze nog aan de leiding, maar ook met zilver was Anne Molenaar vrijdag zeer tevreden. De 23-jarige amazone van De Oosterhoffruiters uit Rijssen verdiende 90 stijlpunten en presteerde daarmee met de vijfjarige donkere schimmel Iceman B (v. Mylord Carthago) boven eigen verwachting in de strijd om het kampioenschap indoor van de KNHS in de klasse B.

Ze pakte eerder dit seizoen de kringtitel en die van de regio. “Dan ook kampioen van Nederland worden zou natuurlijk leuk zijn geweest, maar ook hier ben ik heel blij mee. Ik ging eerlijk gezegd niet met heel hoge verwachtingen naar Ermelo, maar het liep wel mooi. Na de eerste ronde stond ik zelfs een half puntje voor op de nummer twee. Maar ondanks drie negens ging er iemand (Emmy Bocken met Happy Hour goed voor 92,5 punt, red) over me heen. Op zich jammer, maar zilver is ook erg mooi hoor.”

Anne Molenaar heeft de bruin geboren Iceman in eigendom samen met fokker Hans Busger op Vollenbroek. “Ik rijd al zijn paarden. Maak ze zadelmak en neem ze mee op concours. Ik heb met Iceman meegedaan aan de VSM-competitie, tussendoor heeft hij in de wei gestaan en hij heeft de GMB-competitie gelopen. We werden tiende in de finale. Iceman loopt bijna altijd nul. Ik ben super gek met hem. Het is echt een bijzonder beestje, zo eentje krijg je niet zomaar weer.”

Ze is een hobbyruiter pur sang. “Paarden zadelmak maken, een beetje rijden op concours, er een keer eentje verkopen, dat is leuk. Maar met deze wil ik nog wel even door. Ik hoop dat hij nog een hele tijd blijft.”

De indoorkampioenschappen in de klassen L tot en met ZZ worden zaterdag verreden.

Meer Springen

»
ZUIDWOLDE – Jasmin Seppälä maakte zaterdag een sterke indruk tijdens het CSI Zuidwolde. Met haar achtjarige bruine merrie Attention Z (v. Atomic Z)... (28-07-2025)
»
VALKENSWAARD – Met een machtige barragerit stelde Willem Greve zondag met de veertienjarige bruine hengst Grandorado TN NOP (v. Eldorado van de... (27-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Thjimen Vos behaalde donderdag met de vijftienjarige bruine ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) onder het zadel een mooie derde plaats in de... (25-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Meike Zwartjens mocht zich dinsdagavond laten kronen tot winnares van de zesde editie van het Masterspringen in Diepenheim. De amazone... (22-07-2025)
»
DIEPENHEIM – Bij SV Diepenheim staat dinsdagavond de zesde editie van het masterspringen op het programma. Vorig jaar greep Hessel Hoekstra de... (21-07-2025)
»
BENTELO – Lars Schröder was zaterdag afgetekend de sterkste in de toprubriek over 1,30/1,35 meter tijdens de eerste wedstrijd voor de Twentse... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Mart IJland was zondag de aanvoerder van vijf regioruiters, die tijdens de strijd om de Grote Prijs van het CSI1* in Zuidwolde een plek... (21-07-2025)
»
LA CORUNA - De climax van het EK springen vond zondag plaats met de individuele finale. De 30-jarige Kim Emmen begon vanaf de veertiende plek aan... (20-07-2025)
»
ZUIDWOLDE – Twentse combinaties beleefden vrijdag een topdag tijdens het CH De Wolden. Liefst vier rubrieken leverden een zege op voor ruiters uit... (19-07-2025)
»
LA CORUNA – Kim Emmen en Willem Greve rukten vrijdag tijdens het EK in La Coruna op naar de posities veertien en vijftien in het individuele... (18-07-2025)
»
LA CORUNA – Mede door foutloze ritten van Willem Greve met Pretty Woman van ’t Paradijs en Kim Emmen met Imagine NOP steeg het springteam van... (17-07-2025)
»
BENTELO – Het concours van De Hagmolenruiters in Bentelo is komende weekend het decor van de eerste wedstrijd voor de Twentse grascompetitie. Het... (17-07-2025)
»
LA CORUNA – De Nederlandse springruiters zijn het EK in  het Spaanse La Coruna bescheiden begonnen. In de eerste kwalificatie van de titelstrijd... (17-07-2025)
»
RIESENBECK – De pas vijftienjarige Faye Louise Vos veroverde afgelopen weekend zilver met het nationaal juniorenteam tijdens het EK in Riesenbeck.... (14-07-2025)
»
RAALTE – Jarno Hesselink, eerder dit jaar al de beste indoor, zegevierde afgelopen weekend met No Mercy ook outdoor in de strijd om de regiotitel van... (14-07-2025)
»
OMMEN - Nog altijd revaliderend van zijn gebroken heup heeft Frank Schuttert het thuisfeest op CSI Ommen op zondagmiddag laten exploderen. Negen jaar... (13-07-2025)
Annelies Vorselmans met C. Kulottie W Z tijdens de prijsuitreiking en in actie. Foto's © Fototrailer
»
OMMEN – Annelies Vorsselmans duldde zaterdag tijdens CSI Ommen niemand in haar buurt in de finale van de Medium Tour over1,45 met winning round. Met... (12-07-2025)
»
OMMEN – Het missen van het EK springen vanwege een blessure van zijn toppaard Comthago VDL heeft vooralsnog geen negatieve invloed op de prestaties... (11-07-2025)
»
OMMEN – Tot en met zondag is Het Overijsselse Ommen 430 internationale springpaarden rijker. Alle deelnemende ruiters uit binnen- en buitenland zijn... (09-07-2025)