Anne-Liza Makkinga opent als derde

ZWOLLE - Anne-Liza Makkinga is het CSI2 tijdens Zwolle International donderdag begonnen met een derde plaats in de rubriek direct op tijd voor jonge paarden. Met Boeve's Colmander was ze rond in 57,73 seconde. Dat was te langzaam om winnares Mischa Everse met Zerly (56,10) en nummer twee Maikel van der Vleuten (56,42) met VDL Groep Eureka achter zich te houden.

Tot de achttien foutloze deelnemers behoorden ook Bjorn Egberink met Abies (vijfde), Ben Schröder met Zazou (vijftiende), Hilde Woudstra met Abitibi Blues (zestiende) en Peter Geerink met Orion (zeventiende).

De donderdag werd gekenmerkt door tientallen foutloze ritten in alle rubrieken. Tot absolute topklasseringen van de regioruiters kwam het echter niet. In de zware tour (1,45 meter op tijd) was Rossella de Simone van hen met Lagon de l'Abbaye de beste op de twaalfde plaats. Onder de 41 foutlozen waren ook Kirsten Rikkert met Ugano (14), Pia-Luise Aufrecht met MCB Quintessa (16), Frank Schuttert met Winchester (17), Hendrik-Jan Schuttert met Cerona Z (23), Stephanie Brugman met Qwinto (25), Ben Schröder met BMC Unaniem (26), Chantal Regter met Eurocommerce Vigo (30), Willem Greve met Ude (33) en Caroline Müller met Upgrade (34).

De rubriek over 1,40 meter tegen de klok leverde liefst 48 combinaties op, die zonder missers over de obstakels scheerden. Onder hen Bjorn Egberink met Callan van 't Snerdshof (17), Stephanie Brugman met Witness van 't Paradijs (18), Rossella de Simone met Ulysses M2S (24), Bart Haselbekke met Comar Cruise (29), Chantal Regter met Eurocommerce Macau (33), Pia-Luise Aufrecht met MCB Cassilia (38), Jeroen Dubbeldam met BMC Veyron (41), Mareille Schröder met Winston (44), Willem Greve met Ukato (47) en Hendrik-Jan Schuttert met Up to Date (48).

Peter Geerink meldde zich als eerste ruiter uit deze contreien voorin tijdens het springen over 1,35 meter tegen het horloge. Hij werd elfde met Vythagoras. Achter hem noteerden ook Jeroen Dubbeldam met BMC Versace (12), Hendrik-Jan Schuttert met Wervel (16), Anne-Liza Makkinga met Salinger Veldhoek (22), Kirsten Rikkert met Usshy (24), Hilde Woudstra met Opala (28) en Rossella de Simone met Orson des Hayettes (38) een optreden zonder averij.

Foto Anne-Liza Makkinga van www.fototrailer.nl

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)