Anne-Liza Makkinga niet te stuiten

BATHMEN - Anne-Liza Makkinga was woensdag niet te stuiten tijdens de Derby van Bathmen te Paard. De amazone uit Ommen won niet alleen met Siniloma, maar greep met Saforet ook nog eens de tweede plaats. Makkinga hield in de winnaarronde in 43,00 en 43,02 seconde de ook altijd snelle Chantal Regter met Pinacolada (43,11) overigens maar 0,09 en 0,11 seconde achter zich. Eric ten Cate reed met Vhamanta naar de vierde plek, maar moest royaal in tijd toegeven (46,85).

Het springen over 1,40 meter werd een prooi voor Pim Mulder met Wilkins, op korte afstand gevolgd door Annelies Vorsselmans met Eurocommerce Torino. Dominique Roelofsen was met S Umonia I goed voor de derde plaats, Anne van Vulpen werd vierde metb Ulita en Anne-Liza Makkinga vijfde met Tolan R.

Het ZZ op tijd leverde winst op voor Rob Wiering met Swanenberg IJer Groep Versace, die Anne van Vulpen met Scarlito en vriendin Anne-Liza Makkinga, met Waikiki derde en met Boeve’s Montreux vierde, het nakijken gaf.

Anne van Vulpen versloeg in het Z-klassiek op tijd met Society Again naaste belagers Leon Oude Hendriksman met Charlie en Steven Veldhuis met Agossi. Julian Kraay won met Wasco Deys het Z-springen over twee fasen, voor Annelis Vorsselmans, Jan Burema en Steven Veldhuis, die met Alimolga de vierde en met Zjuliana Fairy V de vijfde stek inpalmde.

Kristian Houwen mocht zich donderdag winnaar noemen van de klasse M-klassiek met ingesloten barrage. Met Bibi-Sijgje was hij Steven Veldhuis met Baccardy en Elsemiek Leijenaar met Webster H2O te snel af. Jan Diepman trok met Armani de eerste prijs naar zich toe in de klasse M over twee fasen. Liseth Vetker met Courweis en Kristian Houwen met Bibi-Sijgje kwamen net iets te kort.

Liza Tiebot zegevierde op Cilydi HS in de klasse L-klassiek met ingesloten barrage. In een rubriek met dubbele prijzen incasseerde ook Fabienne Roelofsen met Bling een eerste plaats dankzij haar tweede tijd. De tweede prijzen waren voor Steven Veldhuis met Who’s Limit VI en Bailando, Wim Schröder met Bourietta en Genista Noordman met Vasthi pakten de derde prijzen.

Rob Schipper liet er vrijdag geen twijfel over bestaan wie de sterkste was in de klasse L-klassiek met in gesloten barrage. Met Freulein zette hij Jan Diepman met Belle en Rob Scherphof met Annebel op duidelijke achterstand. Angela van Lies was met Wilderoos duidelijk de snelste in de rubriek op tijd. Daphne Postma met Zoratine en Frank Buitenhuis met Cemelot Db moesten het antwoord schuldig blijven.

Renske Geerrtman overtuigde met 58 stijlpunten als superieure winnares van de klasse B met ingesloten barrage. Martin Verschoor volgde met Uno V (53,5) en Sharon Beusink met Confidence als nummer drie (53). In de klasse op tijd was Sylvie Ruissen met The Fox veruit de rapste. Ilse Dijsselhof met Belle Bijoux en Rowie Kloosterboer metb Werulah completeerden de topdrie.

Meer Springen

»
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
»
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
»
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)
»
PRAAG – In de schaduw van het prestigieuze concours van de Global Champions Tour in Praag boekte Lars Schröder met de elfjarige schimmelruin Jaguar (... (24-11-2025)
»
BATHMEN - In de vierde wedstrijd van de GMB Jonge Springpaarden Competitie gingen de overwinningen zaterdag naar Steven Veldhuis en Mart IJland. (24-11-2025)
»
SAASVELD – De volle zussen Lunette en Nanette van de Marijenhoeve (v. Zirocco Blue VDL) bezorgden Enola Mulder woensdag beide een zege op de eerste... (21-11-2025)
»
STUTTGART - Willem Greve won zondag met zijn tienjarige merrie Pretty Woman van ’t Paradijs NOP in Stuttgart op indrukwekkende wijze de vierde... (16-11-2025)
»
MARIËNHEEM – Gerben Morsink maakte zaterdag in Mariënheem in de derde wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics een einde aan de... (16-11-2025)
»
MAASTRICHT – Hessel Hoekstra presenteerde zich zaterdag en zondag drie keer in het voorste gelid tijdens het CSI4* Jumping Indoor Maastricht. (09-11-2025)
»
LUTTENBERG – Drie Twentse combinaties vormden zaterdag de helft van de overgebleven kandidaten voor de zege in de Grote Prijs van de Roelofsen Horse... (08-11-2025)
»
SAMORIN – Mart IJland beleefde een mooie zondag in het Slowaakse Samorin. Hoogtepunt van de dag was zijn overwinning in de finale van de Big Tour... (03-11-2025)
»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)