Alle toppers in Schröder Masterclass

TUBBERGEN - Het geheel vernieuwde centrumplein van Tubbergen is voor de Schröder Masterclass weer voor enkele dagen veranderd in een springpiste waarin vijf hindernissen zijn neergezet. Snelheid en wendbaarheid zijn essentieel. De organisatie is verheugd met de toezegging van topruiters als Jeroen Dubbeldam, Willem Greve, Sjaak Sleiderink en Gert-Jan Bruggink. Ook de gebroeders Ben, Wim en Gerco Schröder zelf nemen deel aan de Masterclass, die voor dinsdag 5 augustus om 19.00 uur op het programma staat.

In de schaduw van de Pancratiusbasiliek zitten de toeschouwers als het ware boven op het parcours. Net als voorgaande jaren worden om de te verwachten grote toeloop te kunnen opvangen, zittribunes gebouwd om en rond het plein, zodat eenieder deze spannende strijd kan volgen. Na afloop vindt voor het Oale Roadhoes het Ruiterbal plaats met medewerking van Toronto Drive-in en livemuziek.

Huldiging voormalige Grand Prix-paarden
Tijdens de Schröder Masterclass op dinsdag 5 augustus worden tijdens de pauze de paarden Geneve, Monaco en Montreal gehuldigd. Het was de bedoeling om ze al tijdens Jumping Schröder Tubbergen te huldigen, maar aangezien dat evenement vanwege zware regenval vroegtijdig moest worden afgebroken, kon dat niet doorgegaan. BWG Stables heeft de paarden gekocht tijdens de veiling van Eurocommerce om zo hun verdiende pensioen te kunnen garanderen.

De gebroeders Schröder zijn van mening dat de paarden de huldiging verdienen mede gezien hun fantastische staat van dienst. Monaco en Montreal zorgden voor de doorbraak van de broers. Beide paarden hebben met de broers Wim en Gerco deelgenomen aan de Olympisch spelen van Athene. Ze waren tevens steunpilaren voor de verschillende landenwedstrijden voor Nederland. Met Geneve boekte Gerco verschillende successen, vooral in wedstrijden bij de junioren en de young riders.

Bixiewedstrijd voor de jongsten
Een nieuw onderdeel van de Schröder Masterclass is de bixiewedstrijd die dinsdag 5 augustus tijdens de kinderdag gehouden wordt op de piste op het centrumplein. Bij bixiewedstrijden is het de bedoeling jonge ruitertjes de kans te geven om op een lager niveau aan paardrijdwedstrijden deel te nemen. Zo raken de kinderen al vroeg vertrouwd met de wedstrijdsport en tevens kunnen zij proeven van verschillende takken paardensport, waardoor zij merken welke tak zij leuker vinden en/of waar zij in uitblinken.

Er zijn in totaal vier onderdelen bij een bixiewedstrijd: de dressuurproef, de springproef, een behendigheidsproef (vaardigheid) en ponyspellen (ook wel spelonderdeel genoemd). De verwachting is dat de jongste kinderen van onze Twentse topruiters voor het eerst hun opwachting zullen maken om in het voetspoor van hun ouders te treden.

De Schröder Masterclass werd vorig jaar gewonnen door Jesper Romp, voor Peter Olthof en Bas van der Aa. Foto www.fototrailer.nl 

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)