KIM EMMEN BLIJFT VOOR DERDE KEER FOUTLOOS BIJ OLYMPISCHE SPELEN

Alle springruiters in Olympische finale

Foto Kim Emmen met Imagine © Esther van Dijk-Nebbeling

PARIJS – Alle drie springruiters van TeamNL hebben zich maandag geplaatst voor de individuele finale van dinsdag. Opmerkelijk was opnieuw de rol van Kim Emmen, die met Imagine in Parijs al voor de derde keer in successie een foutloos parcours afleverde.     

Een plaats in de top 30 was vandaag het doel van de springruiters van TeamNL. Dit leverde, met onder anderen kroonprinses Amalia op de tribune, een ticket op voor de Olympische individuele finale. Behalve Kim Emmen (negende hield ook de Harrie Smolders met Unicas van de Kattevennen (vierde) de lei schoon. Ondanks een balk haalde ook Maikel van der Vleuten, drie jaar geleden in Tokio goed voor brons, met Beauville Z als 22ste de individuele eindstrijd.

Een gelukkige bondscoach Jos Lansink: “We haalden met het team in de landenwedstrijd net niet het podium. Hoewel de paarden fantastisch sprongen en de ruiters geweldig reden, viel het kwartje net de verkeerde kant op. Vandaag begonnen we weer met een schone lei, dus kon het weer alle kanten opgaan. Maikel van der Vleuten had een beetje pech op de driesprong, maar Kim Emmen en Harrie Smolders reden rondjes niet voor een 10 maar voor een 20. Je hoopt altijd op drie ruiters in de finale, maar het moet ook nog maar gebeuren. Morgen begint alles weer op nul. Als we de vorm van vandaag hebben, dan kunnen we goede resultaten neerzetten.”

Echt in supervorm
Kim Emmen na haar derde foutloze parcours bij deze Olympische Spelen: “Ik had weer een super ronde. Imagine was weer super te pas, het ging fantastisch. Imagine heeft drie keer nul gesprongen Hij is echt in super vorm, hij maakt het mij makkelijk. Het is altijd lastig als je iemand anders zijn plek in het team moet overnemen, maar ik ben er super trots op hoe het is gegaan en ook hoe Imagine het heeft opgepakt. Ik vind het fijn dat ik morgen eerst een paar ritten kan zien, waardoor ik weet hoe ik het parcours moet rijden en wat de moeilijke lijnen zijn.”

Maikel van der Vleuten na zijn proef: “Mijn tactiek was om nul te rijden, maar wel met een snelle tijd voor het geval ik een foutje zou maken. Wat uiteindelijk ook het geval. Als je al vroeg moet starten in de wedstrijd, dan weet je nog niet hoe het gaat lopen. Soms moet je nul rijden en soms zit je er met een snelle vierfouter nog bij.”

Alle drie kans
Harrie Smolders kwam als laatste Nederlander aan start. Net als Kim Emmen noteerde hij een foutloze ronde met zijn paard Uricas van de Kattevennen. “Het is vrij uniek dat we alle drie bij de dertig beste ruiters van vandaag horen. Deze kunnen we alvast afvinken. Het parcours had een minder hoge moeilijkheidsgraad dan de afgelopen dagen, dus een klein foutje kon al fataal zijn. Morgen begint alles weer op nul, dat is in vergelijking met andere kampioenschappen een uniek format. Wie morgen de dag van zijn leven heeft, gaat naar huis met Olympisch goud. Alles moet samenvallen op zo’n dag. Het kan bij alle drie van ons, we kijken uit naar morgen.”

In de individuele finale van dinsdag beginnen alle dertig combinaties weer zonder strafpunten.
 

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)