WISSELBEKER MET DE GROTE OREN STAAT IN SAASVELD VOOR VEERTIGSTE KEER OP SPEL

Jubileumeditie strijd om Twente Cup 

Wesley ter Harmsel zegevierde in 2023 met Lareusa S in de strijd om de Twente Cup. Naast hem bestuursleden Roderick van den Engh en Ester Derkink van De Bögelscamp.

SAASVELD – De strijd om de Twente Cup springen beleeft op zaterdag 7 december de veertigste editie. In de Ankerhal te Saasveld wordt dan tijdens de Twentse Ruiterdagen duidelijk wie de opvolger wordt van Wesley ter Harmsel, die vorig jaar op Lareusa S met de wisselbeker met de grote oren naar huis ging.

De jonge ruiter uit Enter won in 2023 de winning round van de toprubriek over 1,30 en 1,35 meter met het minimale verschil van slechts 0,03 seconde op Koen Westendorp en Millstreet van de Kruishorst. Dit keer krijgt hij concurrentie van onder anderen zijn broer Quinten, Jesse Berkers, Rens Grootelaar, Jarno Hesselink, Femke Meenhuis, Eilke Morsink, Pascalle Lienesch, Ties Rothstegge en de zussen Britt (winnares in 2022), Evi en Jessie Wiefferink. 

De toprubriek wordt net als vorig jaar verreden op een door Jos Brinkman samengesteld parcours over 1,30 en 1,35 meter (in handicap) met daarna een winning round. De wedstrijd wordt gesponsord door het Duitse Starke Stall en de winnaar mag 600 euro in ontvangst nemen. 
In Saasveld staan die zaterdag bij de paarden nog drie Twente Cups op het spel. Dat zijn die over 1,00 meter, 1,10 meter en 1,20 meter, ook alle met winning round. In de avonduren komen de ponyruiters in actie tijdens hun finales.
 
Herman Gerridzen de eerste
Herman Gerridzen was in 1983 met Weisse Dame de eerste die de Twente Cup veroverde. Na hem volgde een lange reeks met vaak bekende namen van winnaars. Het meest succesvol in de competitie waren Hendrik Jan Schuttert en Madeleine Brugman, die de cup beiden liefst drie keer wonnen. Bas van der Aa, Jos Lansink en Steven Veldhuis lukte dat twee maal.

Het toernooi stond jarenlang garant voor rijen publiek in achtereenvolgens het Hengelose Expo Center en de Twentehallen in Enschede. Onder meer de forse uitbreiding van het aantal wedstrijden op de kalender en de mede daardoor toenemende trek van topruiters uit de regio naar concoursen buiten de eigen provincie hebben de belangstelling de laatste jaren geen goed gedaan.

Traditie niet verloren laten gaan

De kwalificaties in Lonneker en Ambt-Delden trokken steeds minder ruiters. Het leidde ertoe dat alleen Saasveld, de laatste jaren finalelocatie, overbleef. Als organisator van de Twentse Ruiterdagen wil het jonge bestuur van RJV De Bögelscamp proberen de klassieker in de benen te houden onder het motto: ‘Deze traditie mag niet verloren gaan’.

Bestuurslid Roderink van den Engh, die ook zelf een gooi doet naar de cup: “We hebben vorig wel moeten besluiten er een eendaagse wedstrijd van te maken. We hopen dat het een erg leuke dag wordt en dat die reden is om hiermee in de toekomst mogelijk weer met meerdere dagen mee door te gaan.”

Al vanaf woensdag 4 december is het een drukte van belang in de Ankerhal als de Twentse Ruiterdagen worden afgewerkt. Die worden zondag 8 december afgesloten met wedstrijden voor paarden over 80 en 90 centimeter en pony’s tot en met 1,10 meter.

Grote Prijs van Saasveld
Het hoofdnummer is vrijdag 6 december. Dan wordt ‘s avonds de Bögelscamp Grote Prijs over 1,40 meter verreden.  en veel vooral regionale topruiters zijn dan van de partij, zoals Eric ten Cate, Tom Brinkman, Vasco Campana, Vincent Geerink, Willy van der Ham, Wesley ter Harmsel, Anja Moret, Wesley Mulder, Gerben Morsink, Jasmin Seppälä, Ashley Spiele, Steven en Stef Veldhuis en Britt en Evi Wiefferink.
Er is 1500 euro beschikbaar voor de nummer 1. Die eer viel vorig jaar te beurt aan Amke Bekhuis met Jamal EB.

’s  Middags zijn er rubrieken voor vier- en vijfjarige springpaarden, waarbij Jurre van Bommel en David Llungcrantz de gastjury vormen.

De Twentse Ruiterdagen en de strijd om de Twente Cup zijn van 6 tot en met 8 december te volgen op https://horseandcountry.tv

Onderste foto: Britt Wiefferink met Alpha, winnaars van de Twente Cup in 2022.

Meer Springen

BEDIZZOLE – Gert-Jan Bruggink beleefde een prima doorstart tijdens het CSI in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la Caccia reed... (19-09-2026)
VRAGENDER – Jasmin Seppälä kroonde zich vrijdag tot winnares van de Grote Prijs van Outdoor Vragender. Met haar vosmerrie Newsflash (v. Conthargos)... (15-09-2026)
ASCONA – Hessel Hoekstra en Thijmen en Faye-Louise Vos reden afgelopen weekend keurig in het voorste gelid mee tijdens het concours in het Zwitserse... (14-09-2026)
Gert-Jan Bruggink tekende afgelopen weekend voor prima prestaties tijdens het CSI2* in het Italiaanse Bedizzole. Op de terreinen van het Borgo la... (14-09-2026)
HELLENDOORN – Amazones domineerden vrijdag in de strijd om de Grote Prijs van Jumping Outdoorn Hellendoorn. Slechts twee mannelijke deelnemers... (11-09-2026)
HELLENDOORN – Steven Veldhuis ontpopte zich donderdag tot de grote man op de tweede dag van Jumping Outdoor Hellendoorn. De Haaksbergenaar veroverde... (11-09-2026)
RIJSSEN – De laatste editie van de TCN Jumping Tour van dit jaar leverde dinsdag een unieke ontknoping op. De toprubriek om de ‘kleine’ Grote Prijs... (09-09-2026)
HOEVELAKEN  - Hessel Hoekstra en Jessie Wiefferink waren zaterdag zeer succesvol tijdens het concours van de rijvereniging De Laak in Hoevelaken. (08-09-2026)
AVENCHES – Thijmen Vos leverde zaterdag een puike prestatie in het Zwitserse Avenches. In de rubriek over 1,50 meter met barrage reed de Wierdenaar,... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Het kon zondag niet op voor Mayke Leusink. Het misschien wel grootste talent uit deze contreien reed twee keer naar de eindzege in de... (07-09-2026)
LANGEVEEN – Lars Schröder bevestigde vrijdag zijn goede vorm door met zijn 12-jarige vosruin EIC Ambiance du Signeur de zege op te eisen in de... (05-09-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra lijkt dit jaar een abonnement te hebben op het winnen van een Grote Prijs. Zondag deed hij het voor de derde jaar op rij... (30-08-2026)
ERMELO - Steven Veldhuis veroverde vrijdag met Pardi de nationale titel bij de zesjarige sportpaarden. In de finale van de strijd om de Van Santvoort... (29-08-2026)
ERMELO – De KNHS heeft besloten het contract met bondscoach Wout-Jan van der Schans dat eind dit jaar afloopt, stop te zetten.  (28-08-2026)
LATTROP - Jan Roelink uit Lattrop, tientallen jaren een zeer gewaardeerd nationaal jurylid bij hippische evenementen, is maandagochtend op 84-jarige... (25-08-2026)
VRIEZENVEEN – Het voor dinsdagavond 25 augustus geplande masterspringen bij Horse Centre Twente in Vriezenveen gaat niet door. In verband met... (24-08-2026)
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voelt zich prima thuis in Tubbergen. Met zijn VDL Mindset ES zegevierde de ruiter uit Enter zondag in de strijd om de... (23-08-2026)
Lars Schröder met Orlando.
TUBBERGEN – Lars Schröder eiste zaterdag de zege op in de ‘kleine’ Grote Prijs tijdens Hippisch Geesteren. Op het parcours over 1,35 meter met... (22-08-2026)
ERMELO – Wesley Mulder was zaterdag dicht bij de zege in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* Ermelo. Met C-Livia RV Z eindigde hij als tweede... (22-08-2026)
TUBBERGEN – Drie weken nadat ze in Lattrop al veel indruk maakte, imponeerde Mayke Leusink met haar tienjarige topmerrie Galobke Z (v. Guidam Sohn)... (21-08-2026)