WISSELBEKER MET DE GROTE OREN STAAT IN SAASVELD VOOR VEERTIGSTE KEER OP SPEL

Jubileumeditie strijd om Twente Cup 

Wesley ter Harmsel zegevierde in 2023 met Lareusa S in de strijd om de Twente Cup. Naast hem bestuursleden Roderick van den Engh en Ester Derkink van De Bögelscamp.

SAASVELD – De strijd om de Twente Cup springen beleeft op zaterdag 7 december de veertigste editie. In de Ankerhal te Saasveld wordt dan tijdens de Twentse Ruiterdagen duidelijk wie de opvolger wordt van Wesley ter Harmsel, die vorig jaar op Lareusa S met de wisselbeker met de grote oren naar huis ging.

De jonge ruiter uit Enter won in 2023 de winning round van de toprubriek over 1,30 en 1,35 meter met het minimale verschil van slechts 0,03 seconde op Koen Westendorp en Millstreet van de Kruishorst. Dit keer krijgt hij concurrentie van onder anderen zijn broer Quinten, Jesse Berkers, Rens Grootelaar, Jarno Hesselink, Femke Meenhuis, Eilke Morsink, Pascalle Lienesch, Ties Rothstegge en de zussen Britt (winnares in 2022), Evi en Jessie Wiefferink. 

De toprubriek wordt net als vorig jaar verreden op een door Jos Brinkman samengesteld parcours over 1,30 en 1,35 meter (in handicap) met daarna een winning round. De wedstrijd wordt gesponsord door het Duitse Starke Stall en de winnaar mag 600 euro in ontvangst nemen. 
In Saasveld staan die zaterdag bij de paarden nog drie Twente Cups op het spel. Dat zijn die over 1,00 meter, 1,10 meter en 1,20 meter, ook alle met winning round. In de avonduren komen de ponyruiters in actie tijdens hun finales.
 
Herman Gerridzen de eerste
Herman Gerridzen was in 1983 met Weisse Dame de eerste die de Twente Cup veroverde. Na hem volgde een lange reeks met vaak bekende namen van winnaars. Het meest succesvol in de competitie waren Hendrik Jan Schuttert en Madeleine Brugman, die de cup beiden liefst drie keer wonnen. Bas van der Aa, Jos Lansink en Steven Veldhuis lukte dat twee maal.

Het toernooi stond jarenlang garant voor rijen publiek in achtereenvolgens het Hengelose Expo Center en de Twentehallen in Enschede. Onder meer de forse uitbreiding van het aantal wedstrijden op de kalender en de mede daardoor toenemende trek van topruiters uit de regio naar concoursen buiten de eigen provincie hebben de belangstelling de laatste jaren geen goed gedaan.

Traditie niet verloren laten gaan

De kwalificaties in Lonneker en Ambt-Delden trokken steeds minder ruiters. Het leidde ertoe dat alleen Saasveld, de laatste jaren finalelocatie, overbleef. Als organisator van de Twentse Ruiterdagen wil het jonge bestuur van RJV De Bögelscamp proberen de klassieker in de benen te houden onder het motto: ‘Deze traditie mag niet verloren gaan’.

Bestuurslid Roderink van den Engh, die ook zelf een gooi doet naar de cup: “We hebben vorig wel moeten besluiten er een eendaagse wedstrijd van te maken. We hopen dat het een erg leuke dag wordt en dat die reden is om hiermee in de toekomst mogelijk weer met meerdere dagen mee door te gaan.”

Al vanaf woensdag 4 december is het een drukte van belang in de Ankerhal als de Twentse Ruiterdagen worden afgewerkt. Die worden zondag 8 december afgesloten met wedstrijden voor paarden over 80 en 90 centimeter en pony’s tot en met 1,10 meter.

Grote Prijs van Saasveld
Het hoofdnummer is vrijdag 6 december. Dan wordt ‘s avonds de Bögelscamp Grote Prijs over 1,40 meter verreden.  en veel vooral regionale topruiters zijn dan van de partij, zoals Eric ten Cate, Tom Brinkman, Vasco Campana, Vincent Geerink, Willy van der Ham, Wesley ter Harmsel, Anja Moret, Wesley Mulder, Gerben Morsink, Jasmin Seppälä, Ashley Spiele, Steven en Stef Veldhuis en Britt en Evi Wiefferink.
Er is 1500 euro beschikbaar voor de nummer 1. Die eer viel vorig jaar te beurt aan Amke Bekhuis met Jamal EB.

’s  Middags zijn er rubrieken voor vier- en vijfjarige springpaarden, waarbij Jurre van Bommel en David Llungcrantz de gastjury vormen.

De Twentse Ruiterdagen en de strijd om de Twente Cup zijn van 6 tot en met 8 december te volgen op https://horseandcountry.tv

Onderste foto: Britt Wiefferink met Alpha, winnaars van de Twente Cup in 2022.

Meer Springen

»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)
»
Vorig jaar was ze er vanwege vakantie niet bij, maar bij de komende editie van Hippisch Geesteren hanteert ze weer enthousiast haar camera. Els ten... (21-08-2025)
»
TUBBERGEN – Albert Nijhof sloeg woensdag een dubbelslag in de toprubriek van Hippisch Geesteren, dat voor het eerst wordt gehouden bij de BWG Stables... (20-08-2025)
»
Al sinds 1 januari 1973 is Rudy Maathuis een trouw lid van Sint Joris. Hij is zo aan de vereniging verknocht, dat er nooit vergeefs een beroep op hem... (20-08-2025)
»
In navolging van de Almelose Ruiterdagen, de Schröder Masterclass én de KNHS omarmt ook Hippisch Geesteren het razendsnel in populariteit groeiende... (19-08-2025)
»
Al tientallen jaren is Marian Boerman een zeer gewaardeerde verschijning bij concoursen binnen de gemeente Tubbergen. Dat is ze nog steeds, ook nu ze... (18-08-2025)
»
Hippisch Geesteren brengt van woensdag 20 tot en met zondag 24 augustus vijf dagen lang vanaf 8.00 uur springsport op alle niveaus. Dit keer dus voor... (17-08-2025)
»
Bij het momenteel ontbreken van een voorzitter verdeelt Rob Scherphof de taken van preses van PSV Sint Joris samen met de andere bestuursleden Robert... (16-08-2025)
»
STEGEREN – Steven en zoon Stef Veldhuis heersten vrijdag in de hoogste rubrieken tijdens het concours van de Heideruiters op de terreinen van de... (16-08-2025)
»
TUBBERGEN – De Schröder Masterclass is een garantie voor spektakel. De 24ste editie van het evenement op het Tubbergse stadhuisplein voor de... (12-08-2025)
»
TUBBERGEN – Het plein voor de Pancratius Basiliek in Tubbergen was op de maandag tijdens de Schröder Masterclass gebruikelijk het domein voor de... (12-08-2025)
»
HOUTEN – Amke Bekhuis presteerde zondag uitstekend met de tweede plaats in de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* in Houten. Met haar tienjarige... (12-08-2025)