LAAGDREMPELIGE KWALIFICATIEMOGELIJKHEID VOOR GROTE PRIJS

Wierden: toch twee rankingproeven 

WIERDEN – Het CSI2 Outdoor Wierden krijgt toch twee rubrieken, die meetellen voor de Longines FEI Ranking. De organisatie is erin geslaagd voldoende animo te vinden bij deelnemers en sponsors om dit ondanks de coronacrisis mogelijk te maken. Outdoor Wierden staat op de agenda van donderdag 20 tot en met zondag 23 augustus.

“We kregen veel vragen van ruiters of we toch niet twee proeven zouden kunnen laten meetellen voor de wereldranglijst”, vertelt voorzitter Ruben Hofman van het Dutch Youngster Festival en Outdoor Wierden opgelucht. “Het betekende dat we meer combinaties zouden moeten toelaten en ook meer sponsorgeld bij elkaar moesten brengen om zo de extra kosten te kunnen opvangen. Daarmee zijn we een aardig eind op weg. We hebben goede hoop op een vol deelnemersveld, waarna we eventueel een wachtlijst samenstellen. We zijn de sponsors die al hebben toegezegd erg dankbaar en hopen er nog enkele met succes te benaderen om de begroting met een extra rankingproef helemaal sluitend te krijgen.”

Het maandag genomen besluit betekent dat tijdens Outdoor Wierden, waar ook voor het CSI1 gestart kan worden, ruim 350 paarden in actie zullen komen. De mogelijkheid zich te plaatsen voor de Grote Prijs van Wierden wordt voor ruiters zeer laagdrempelig gehouden. Deelname aan een van de twee kwalificaties is al voldoende om, met één paard, te mogen starten in het afsluitende hoofdnummer op zondag 23 augustus. Door de uitbreiding met een tweede rankingproef bedraagt de prijzenpot voor de senioren in Wierden nu ruim 75.000 euro. 

CSIO Dutch Youngster Festival
Een week voor Outdoor Wierden wordt het hippisch festijn op De Vossenbos geopend met het ondertussen traditionele CSIO Dutch Youngster Festival. Van woensdag 12 tot en met zondag 16 augustus komen weer tal van nationale jeugdequipes voor ponyruiters, children, junioren en young riders naar Wierden om deel te nemen aan de vermaarde landenwedstrijden voor de jeugd. 

Ruben Hofman: “Als gevolg van de coronacrisis zullen de teams van Italië, Noorwegen, Spanje en Zweden dit jaar echter helaas ontbreken. We hebben daardoor nog plekken beschikbaar voor deelnemers. Ze kunnen nog tot eind deze week inschrijven.” 

Voor beide evenementen geldt echter wel dat vanwege ‘corona’ slechts beperkt publiek kan worden toegelaten op De Vossenbos. Hofman: “Per dag kunnen we 250 gasten ontvangen. Het terrein wordt afgesloten en bezoekers kunnen zich melden bij de hoofdingang. Daar moeten ze een vragenlijst invullen, zoals dat ook gebeurt bij muziekfestivals. Die extra veiligheid geeft meer druk op de organisatie, maar we willen heel graag dat de sport gewoon kan doorgaan. Paardensport is geen contactsport en dankzij de deelnemers en de steun van onze sponsors en vrijwilligers kunnen we onze evenementen gelukkig toch laten plaatsvinden.”

De geplande festiviteiten rond de 25-jarige editie van het Dutch Youngster Festival dit jaar worden uitgesteld tot 2021.

Foto Willem Greve met Gogo, winnende combinatie van de Grote Prijs van Wierden in 2019 © www.fototrailer.nl

Meer Springen

ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden het concours hippique in het Belgische Lier. De amazone uit De Lutte... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)