JESSIE WIEFFERINK STEEDS OP EEN NA DE BESTE

Voor derde dag op rij tweede

ZWOLLE - Jessie Wiefferink reed zaterdag voor de derde keer in drie dagen naar de tweede plaats in de lichte tour van het CSI1 tijdens Jumping Zwolle.

Met de achtjarige schimmelmerrie My Lady 179 (boven op archieffoto) moest ze dit keer met een verschil van slechts 0,04 seconde het hoofd buigen voor Harrie Wiering met zijn zesjarige bruine ruin Bandit Gln Z (v. Balou du Rouet). Emilia Kerimaa legde met de bruine merrie Hymne beslag op de derde plek. Thijmen Vos werd vijfde met zijn achtjarige bruine merrie Hitch (v. Hooch).

Drie nationaliteiten
Drie Twentse vertegenwoordigers met drie verschillende nationaliteiten bezetten zaterdag tijdens Jumping Zwolle de posities vijf tot en met zeven na de rubriek over twee fasen met hindernissen tot en met 1,40 meter.

Remco Been ging met zijn achtjarige bruine ruin Granny Smith Apple (v. Eldorado van de Zeshoek) Conor Drain met de zevenjarige voshengst Cristo (v. Cellestial) en Wilton Porter met zijn twaalf jaar oude schimmelhengst Caretinhus (v. Ceratino 2) vooraf. De zege was voor Jur Vrieling met de donkerbruine merrie VDL Latino van het Merelsnest (v. Nabab de Reve).

Wilton Porter mocht zich met zijn twaalfjarige zwarte ruin Delinquent als vijfde opstellen na de rubriek over 1,45 meter met barrage, die meetelde voor de ranking van de FEI. De proef werd gewonnen door wereldtopper Marcus Ehning, die op snelheid iedereen duidelijk de baas was met zijn elfjarige schimmelmerrie Calandra 42.
    

De rubriek voor zes- en zevenjarige paarden leverde geen plaats in de top tien op voor een of meer Twentse deelnemers. De Ier Richard Howley was de sterkste op het parcours over 1,30/1,35 meter met Hera de Landetta II.

De avond in de IJsselhallen werd afgesloten met een rubriek, waarbij geld werd ingezameld voor de Stichting Paardrijden Gehandicapten Het Hoefijzer, waarvan Jeroen Dubbeldam ambassadeur is. Pim Mulder won met Freedoms Again. Tot de deelnemers behoorden Hessel Hoekstra met QStar (vierde) en Gerben Morsink met Galina (zevende). Voor het goede doel werd 18.350 euro ingezameld.

Foto onder van Pim Mulder © Ashley Claus

Meer Springen

DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)