JONGE ENTERSE KRINGKAMPIOEN REGGEDAL IN KLASSE L EN M

Twee titels Britt ter Harmsel

RIJSSEN - Britt ter Harmsel (16) groeide afgelopen weekend uit tot dé uitblinker tijdens de kampioenschappen springen van Kring Reggedal. Op de haar vertrouwde terreinen van De Oosterhoffruiters pakte ze zowel de titel in de klasse L als die in de klasse M.

De jonge Enterse amazone zegevierde met de vosruin Donkosack EB in de klasse L en bleef daarin Nina ter Harmsel (‘Geen familie’) met The Grasshopper en Kim Schouten met Hamira G voor. “Bij de pony’s was ik al wel eens kringkampioene geworden, maar bij de paarden nog nooit”, aldus een blijde Britt ter Harmsel. “Donkosack is al achttien, maar dat merk je absoluut niet aan hem. Hij is nog heel losjes en soms ook nog steeds wat schrikkerig.”

Britt ter Harmsel toonde zich met de dertien jaar oude schimmelmerrie Butter-Flower EB ook nog eens de sterkste in de klasse M. Daar ontpopte Coen van Haarst zich tot haar grootste concurrent. De ruiter uit Hoge Hexel eindigde met Ironic als tweede en werd derde met Catoki Girl. “Eerlijk gezegd was ik helemaal niet echt van plan kampioene te worden in de L. Als ik maar foutloos rond zou komen, zou de kans volgens mij al wel groot zijn dat ik verder mocht naar het regiokampioenschap. Ik was foutloos en zat er fijn in. Butter-Flower is een heel fijn paard om te rijden en gaat voor je door het vuur. Al is ze soms nog wel lastig, nadat ze er een tijdje uit is geweest Soms is ze wel lastig, nadat ze er een tijdje uit is geweest om een veulen te krijgen. Maar ze is heel voorzichtig.”

Donny van der Veen mocht zich met Cava laten huldigen als nieuwe kampioen in de klasse B. Amber Buter greep met Ushi het zilver, het brons was voor Anne Molenaar met Jaradette S.

Foto Britt ter Harmsel ,met Butter-Flower (boven) © www.fototrailer.nl
Onder met Donkosack.

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)