AMERIKAANSE TRAINING GEEFT VEEL PLEZIER EN WERPT VRUCHTEN AF

Steven Veldhuis onbetwist de sterkste

WIERDEN – Steven Veldhuis was donderdag onbetwist de sterkste deelnemer in de rubriek voor jonge paarden om de Scherphof Prijs tijdens Outdoor Wierden.

De Haaksbergenaar won de proef over 1,25/1,30 meter met de zesjarige bruine hengst Ido W (v. Carambole) en eiste met de een jaar oudere oude en met een ‘megagalop’ gezegende bruine ruin Hummer (v. Zambesi Tn) ook nog eens de tweede prijs op.

“Ido is een erg safe paard”, verklaarde Veldhuis na afloop. “Hij is eigendom van Raymond Spekenbrink en ik heb ‘m sinds vorig jaar juni. Hij is nu voor het eerst internationaal mee, nadat hij bijna het hele seizoen M en één keer Z heeft gelopen. Hij is erg constant en we hebben samen veel gewonnen, waaronder het Kringkampioenschap. En in de regio werden we tweede.”

Met Hummer kwam Steven Veldhuis slechts 0,03 seconde later door de finish dan met Ido. “Toch heb ik met Ido niet echt hard gereden”, aldus de Haaksbergenaar. “Maar hij kan wel erg kort draaien en galoppeert ook goed. Hij laat zich gewoon heel gemakkelijk rijden en heeft een goede techniek. Ik rijd ze rond en als ze dan een fout maken, leren ze ervan. Ik heb ook nu gewoon het ritme gehouden. Misschien dat anderen op het eind bij de dubbelsprong wat inhielden omdat ze bang waren daar tegen een balk op te lopen. Ik zou eerlijk gezegd ook niet goed weten waar ik anders het grote verschil in tijd uit moet verklaren. Of het was die enige bocht, daar ging ik wel heel kort door.”

Veel lol samen
Het plezier in de sport straalt nog altijd van zijn gezicht. Steven Veldhuis: “Zeker het laatste jaar is dat zo.” De verklaring zit in de training die hij vanaf medio vorig jaar van de Amerikaanse coach Garo Kazan krijgt. “Hij legt geen druk op, geen stress en op een of andere manier helpt me dat enorm. We zien elkaar twee of drie keer per jaar, voor de rest doen we het met appjes. Dan stuur ik een filmpje op en legt hij me uit wat ik goed doe en wat ik moet veranderen. Iedereen hier kent hem trouwens wel, want hij doet al wel twintig jaar handel in deze regio. We hebben enorm veel lol samen en ook mijn oudste zoon Stef heeft er veel aan. Die wil later graag met de handel verder.”

Nummer drie Bert-Jan Zuidema moest met Habibi liefst 2,34 seconde toegeven op de winnende tijd van Veldhuis en Ido W. Willem Greve bezette de vijfde plaats met zijn zes jaar jonge Isabelle Li-S (v. Eldorado van de Zeshoek). Peter Olthof nam met de bruine hengst Warrant de zesde en met de bruine ruin Invulflits  de achtste positie in. Frank Buitenhuis stuurde de bruine hengst Idrigil naar de negende stek.

Zie ook www.outdoorwierden.com

Foto Steven Veldhuis met Ido W © www.fotorailer.nl

Meer Springen

RIJSSEN – Cindy Kosse staat de komende dagen voor een mooie nieuwe uitdaging. De kersverse nationaal kampioene over 1,30 meter gaat vanaf vrijdag van... (12-03-2026)
Robert Vos tekende zaterdag voor een mooie overwinning in de vijfde week van de Andalucia Sunshine Tour in het Spaanse Vejer de la Frontera. De... (09-03-2026)
HERNING – Hessel Hoekstra voegde zaterdag weer een fraaie zege toe aan zijn toch al uitgebreide erelijst. (08-03-2026)
Willem Greve eindigde afgelopen weekend twee keer als vijfde en even vaak als tiende tijdens het CSI in het Belgische Opglabbeek. (02-03-2026)
ENSCHEDE – Gerben Morsink is er trots op dat zijn 17-jarige zwartbruine dekhengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) deze week zowel röntgenologisch als... (28-02-2026)
ERMELO - Cindy Kosse veroverde donderdag op knappe wijze de nationale titel van de KNHS in de klasse over 1,30 meter. Met haar negenjarige bruine... (26-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer aan. In het zadel van Jordy Wilken... (24-02-2026)
GENT – Wesley Mulder legde zondag met zijn negenjarige bruine merrie C-Livia Rv Z (v. Cohinoor VDL) beslag op een keurige vijfde plek in de Grote... (24-02-2026)
KRONENBERG – De tienjarige donkerbruine ruin Excellence (v. Excentriek) doet zijn naam de laatste weken alle eer. In het zadel van Jordy Wilken werd... (24-02-2026)
VEJER DE LA FRONTERA - Thijmen Vos liet zaterdag met de zestien jaar oude ruin Feliek-H (v. Azteca VDL) een mooie tweede plaats noteren in de rubriek... (24-02-2026)
GOTHENBURG - Willem Greve won zondagmiddag in Gothenburg voor de derde keer dit seizoen een wedstrijd voor de  FEI Longines Wereldbeker. Een unieke... (22-02-2026)
Joanne Wes ontpopte zich afgelopen week tot de uitblinker tijdens het Krokusspringen in Luttenberg. Met haar paarden Koh-i-Noor en De Reygers Mory... (19-02-2026)
Willem Greve toonde zich zondag oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs Van de VR Classics in Neumünster. Op het parcours over 1,55 meter van het... (16-02-2026)
OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)