OVERWELDIGENDE DEELNAME AAN CONCOURS MOLENRUITERS

Regiotop naar Indoor Saasveld

SAASVELD – Indoor Saasveld heeft bij de meeste topruiters uit de regio een vast plekje in de agenda. Deze week zijn ze weer vrijwel zonder uitzondering actief in de Ankerhal.

In de rubrieken voor paarden komen tijdens het evenement van de Molenruiters onder anderen Bas van der Aa, Tom Brinkman, Eric ten Cate, Hessel Hoekstra, Conor Drain, Claudia, Veronique en Gerben Morsink, Pim Mulder, Ben Schröder, Sjaak Sleiderink, Josta van Straaten, Britt Wiefferink aan de start. Ook Remco Been, met Gouverneur titelverdediger in de strijd om de Grote Prijs van Saasveld over 1,40 meter (foto onder), is er weer bij in de Ankerhal, die is omgetoverd in een gezellige manege in herfstsfeer.

Veel extra prijzen
Behalve de gewone prijzen zijn er tal van mooie extra prijzen beschikbaar, zoals fraaie showdekens van Kentucky en andere paardensportartikelen, aangeboden door verschillende sponsoren. Ook zijn er in verschillende rubrieken springclinics te winnen zijn, die gegeven worden door gerenommeerde springruiters uit deze omgeving. De winnaar krijgt dan de mogelijkheid om een privéles te volgen bij een van deze ruiters op stal.

Een nieuw element is de strijd om de Lady’s up, waarvoor de het hoogst in een rubriek eindigende vrouwelijke deelnemer in aanmerking komt. Hoofdprijs is een schoonheidsbehandeling ter waarde van 325 euro. “Heel gaaf dat we elk jaar zo gesteund worden”, vindt Marije Lentfert van de organisatie, die meldt dat Henry Dijkers als nieuwe hoofdsponsor aantreedt. “We zijn nog steeds mega aan het groeien, heel gaaf.”

Bij verschillende B-rubrieken is een gastjury aanwezig, die niet alleen punten uitdeelt voor de wijze van rijden, maar ook adviezen en tips geeft voor het rijden in een parcours.

Op dinsdag 8 oktober wordt bij de paarden begonnen met de jonge en onervaren combinaties. Om 18.00 uur begint de wedstrijd in de klasse BB op een hoogte van 80 cm. Hierna is er een rubriek BB over 90 cm en daarna volgt de klasse B.

Voor woensdagavond staan vanaf 18.00 uur opnieuw een rubriek in de klasse B en de klasse L op het programma. Donderdag 10 oktober wordt al om 14.00 uur begonnen. Dan is er wederom een rubriek in de klasse L en komen ook de deelnemers in de klasse M in actie.

Hogere klassen
De hogere klassen komen vrijdag vanaf 12.00 uur aan bod. Dan is het de beurt aan de klassen Z en ZZ, waarna de dag wordt afgesloten met de strijd om de Grote Prijs van Saasveld over 1,40 meter op een klassiek parcours met barrage. De zaterdag is geserveerd voor nog enkele proeven in de klassen M, Z en ZZ.

Op de afsluitende zondag 13 oktober is er voor de ruiters met jonge paarden nogmaals de mogelijkheid om een parcours te springen, want dan wordt er nog een keer gereden in de klassen BB, B en L.

De deelname aan het concours van de Molenruiters in ‘bakermat’ de Ankerhal is overweldigend groot. Tijdens het hele evenement is de entree gratis.

Verdere informatie is te vinden op de website www.molenruiters-saasveld.nl en op www.startlijsten.nl

Foto Gerben Morsink, hier met Navarone (boven) © www.fototrailer.nl

Meer Springen

KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)
WIERDEN - De eerste editie van Eurojump Wierden van 2026 zit er weer op. Roderick van den Engh besliste de rubriek over 1,30 meter met twee fasen in... (31-03-2026)
Mart IJland reed afgelopen week goed van voren mee tijdens de Toscana Tour in het Italiaanse Arezzo. De ruiter van Stal Geerink boekte een zege en... (30-03-2026)
De Ankerhal in Saasveld vormt vanavond (vrijdag 27 maart) en morgen het decor van de voorselecties voor de finale van het traditionele vrij springen... (27-03-2026)
Lars Wigger mocht zich zondag twee maal tot winnaar laten kronen tijdens het Noaber Springen in Denekamp. In de buitenlucht zegevierde hij in eigen... (26-03-2026)
Steven Veldhuis heeft een uitstekend weekend achter de rug op het Green Valley Estate in Deurne, waar jaarlijks ook het NK springen wordt gehouden.... (25-03-2026)
PARIJS – Willem Greve hield zijn prima vorm afgelopen weekend vast in de Franse hoofdstad Parijs. Tijdens het CSI5* Saut Hermès eindigde de... (24-03-2026)
Van de twaalf beloftes die dit jaar deel uitmaken van het KNHS Talententeam 2026 komen er twee uit Twente. Sterre van Houte bij de eventing en... (18-03-2026)
DEN BOSCH – Hessel Hoekstra sloot zondag een voor hem prima verlopen CSI5* The Dutch Masters af met een mooie negende plaats in de strijd om de Grote... (15-03-2026)