OUD-BURGEMEESTER HENK ROBBEN VOLGT JOHAN SCHEPPINK OP ALS ALGEMEEN VOORZITTER

Marinus Vos erelid Eschruiters

WIERDEN – Marinus Vos is donderdagavond benoemd tot erelid van De Eschruiters. Tijdens de algemene ledenvergadering werd de Wierdenaar op die wijze geëerd, omdat hij zich al ruim veertig jaar op diverse fronten inzet voor de vereniging.

Marinus Vos stond 42 jaar geleden mede aan de wieg van Indoor Wierden en startte in 1995 samen met toenmalig bondscoach jeugd Daan Nanning met het Dutch Youngster Festival (DYF), dat bijna een kwart eeuw later nog altijd als gastheer fungeert van de enige landenwedstrijden voor ponyruiters, children, junioren en young riders in ons land.

Ook bij latere initiatieven als Pony Indoor Wierden, Outdoor Wierden en Eurojump Wierden was de 74-jarige Marinus Vos nauw betrokken. Tientallen jaren was hij ook actief als parcoursbouwer, zowel in eigen omgeving as internationaal. In 2020 treedt hij voor het laatst in die functie op tijdens zijn ‘eigen’ DYF.

'Mooie waardering'
Marinus Vos was verguld met het eerbetoon voor zijn jarenlange trouwe inbreng. “Natuurlijk is dit een mooie waardering voor de dik veertig jaar dat ik bij Jumping Wierden en de andere evenementen van De Eschruiters actief ben geweest. En ik vond het extra leuk om bij de huldiging naast mijn kleinzoon Thijmen te staan, die dit jaar bij het Europees kampioenschap voor children goud won met het Nederlandse team.”

Vos kreeg de bijbehorende onderscheiding, een beeldje en een oorkonde, uitgereikt door scheidend algemeen voorzitter Johan Scheppink. Voor Scheppink was het zijn laatste handeling als preses. Hij werd tijdens de vergadering opgevolgd door oud-burgemeester Henk Robben van Wierden (foto rechts).

Tijdens de ledenvergaring van De Eschruiters werden ook Henk Ekkelenkamp en Theo Veldhuis in het zonnetje gezet. Zij doen na 25 jaar actieve dienst een stapje terug als respectievelijk parcoursbouwer en ringmeester.

Op de foto boven vanaf links Marinus Vos, Henk Ekkelenkamp en Theo Veldhuis.

Foto’s © www.fotodigna.nl

Meer Springen

OPGLABBEEK - Mart IJland boekte donderdag tijdens het concours in het Belgische Opglabbeek een imponerende zege in de toprubriek over 1,45 meter op... (13-02-2026)
MARIËNHEEM - Met een supersnelle rit reed Gert-Jan Bruggink zaterdag al zijn concurrenten op grote afstand tijdens het concours hippique in... (10-02-2026)
RIESENBECK – Jesse Berkers mag terugkijken op een uiterst succesvol verlopen weekend tijdens het internationale concours hippique van Riesenbeck. (10-02-2026)
SAASVELD – Het springen in de Ankerhal van Saasveld leverde woensdag in de hoogste klassen fraaie zeges op voor Conor Drain met Drake Z over 1,35... (05-02-2026)
AMBT DELDEN – Edwin Oosterbroek sloeg een dubbelslag tijdens Indoor Ambt Delden. De 61-jarige Dinkelruiter zegevierde woensdag op superieure wijze in... (01-02-2026)
AMBT DELDEN – Noëlle Klokman had vrijdag het laatste woord in de strijd om de Grote Prijs van Indoor Ambt Delden. De amazone uit Barchem klopte in de... (31-01-2026)
AMSTERDAM – De Fransman  Julien Epaillard won drie jaar geleden met Donatello d’Auge de Amsterdamse omloop van de Wereldbeker wonnen. Aan dat succes... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Frank Schuttert won zaterdag met een zinderende barragerit zijn tweede Grote Prijs van Amsterdam. In 2013 pakte een nog piepjonge Frank... (25-01-2026)
AMSTERDAM - Willem Greve boekte zaterdag in der Amsterdamse RAI een prachtige overwinning. Met zijn vijftien jaar oude bruine hengst Grandorado TN... (24-01-2026)
SAASVELD – Hessel Hoekstra was vrijdag de baas in de strijd om de Grote Prijs van het concours van St. Hubertus. In de hoofdrubriek bleek de ruiter... (17-01-2026)
MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)