ANNELIES VORSSELMANS EN JEROEN DUBBELDAM ZESDE EN TIENDE IN GROTE PRIJS

‘Koninklijke’ zege Elike Morsink

AMSTERDAM – Elike Morsink boekte zaterdag in de Amsterdamse RAI een ‘koninklijke’ zege. Gadegeslagen door onder anderen Prinses Beatrix (op bovenste foto links naast de winnares applaudiserend) zegevierde ze op superieure wijze in de rubriek voor ruiters tot 25 jaar op een parcours over 1,45 meter met barrage.

De amazone uit De Lutte herstelde zich daarmee op fraaie wijze van de mindere donderdag. Met haar twaalfjarige bruine merrie Dakina II (v. Indoctro) was ze al in het basisparcours veruit de snelste foutloze deelnemer van het hele veld en ook in de extra omloop liet ze er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Met een voorsprong van ruim driekwart seconde hield ze nummer twee Mickey Morssinkhof met Graziano achter zich. Het leverde Elike Morsink een mooie premie van 1650 euro op.

In de Grote Prijs van Amsterdam over1,60 meter reikten Annelies Vorsselmans (foto rechts) en haar partner Jeroen Dubbeldam tot de barrage. De Belgische amazone bleef ook daarin foutloos, maar moest op haar veertienjarige bruine ruin Wilandro 3 genoegen nemen met de zesde tijd en positie. Dubbeldam eindigde met zijn twaalf jaar oude nieuwe troef Oak Grove’s Carlyle (v. Casall)  als tiende na een springfout in de barrage. De Grote Prijs werd gewonnen door de Fransman Julien Epaillard op Toupic de la Roque.

Met de tienjarige bruine ruin Forever SFN (v. Azteca VDL) werd Jeroen Dubbeldam zesde in de rubriek progressief springen met joker over 1,45 meter. Willem Greve bezette met zijn negen jaar oude bruine hengst Grandorado TN (v. Eldorado van de Zeshoek) de negende plek. De Italiaan Emanuele Gaudiano zegevierde met Kingston van het Eikenhof.

Zie verder www.jumpingamsterdam.nl

Foto’s © Ashley Claus

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)