ALLEEN MICHAEL GREEVE SNELLER DAN WEERSELOËR MET KENNEDY Z IN EINDSTRIJD MEDIUM TOUR EXLOO

Jeroen Dubbeldam tweede in finale 

EXLOO – Jeroen Dubbeldam (foto) sloot vrijdagavond de finale van de Medium Tour tijdens het CSI in Exloo met zijn  negenjarige vosruin Kennedy Z (v. Kashmir van Schutterhof) af op de tweede plaats.

Op het parcours over 1,40 meter met barrage was alleen Michael Greeve op de bruine ruin Flambeau (v. Zambesi TN) sneller dan de Weerseloer. Het verschil tussen beiden was 1,72 seconde. “Kennedy sprong goed”, aldus Dubbeldam na afloop. “Het ging hard in de barrage, het was mooie sport. Het is hier sowieso een super concours op een fantastische accommodatie. Je kunt hier rijden in een geweldig grote ring en er zijn prima voorterreinen. Deze locatie is geschikt genoeg voor elk groot evenement.”

Genieten deed Jeroen Dubbeldam ook van zijn vosruin. “Kennedy heb ik nog niet zo lang, sinds eind vorig jaar, ik ken hem nog niet zo goed. Hij is van mensen uit Amerika. Maar gezien wat ik tot nu toe met hem heb kunnen doen, lijkt het wel een talentvol paard.”

Oak Grove’s Carlyle
Kennedy is in Weerselo stalgenoot van onder meer de twaalfjarige bruine ruin Oak Grove’s Carlyle (v. Casall Ask x Corrado), waarmee Jeroen Dubbeldam volgend jaar in Tokyo een gooi hoopt te doen naar zijn tweede Olympische titel. Of dat kan, hangt in belangrijke mate af van de bereidheid van de eigenaren van Gestüt Eichenhain om de ruin ook volgend jaar ter beschikking te stellen aan de Twentse topruiter.

Jeroen Dubbeldam: “Mondeling is me gezegd dat het in principe de bedoeling is dat Carlyle bij me blijft, maar daar hangen geen contracten aan. Als er een bod komt en Carlyle goed verkocht kan worden, is het aan de eigenaar of hij ja of nee zegt. Je weet nooit wat er gebeurt als dingen spannend worden.”
  
Onder de acht combinaties die ook in de tweede omloop foutloos bleven waren ook Britt Wiefferink met der vijftienjarige schimmelruin Alpha VDL (zevende) en Kirsten Rikkert met de tienjarige vosmerrie Famariloma (achtste).

In de rubriek over twee fasen voor de Small Tour (1,35 meter) reed Bas van der Aa met zijn tien jaar oude vosmerrie Fantasy Colada (v. Azteca VDL) naar de vierde positie. Thijmen Vos met de donkerbruine ruin Theo 149 werd zevende, Sander Geerink met de bruine hengst Jacobus S negende.

Steven Veldhuis
Steven Veldhuis legde in de Grote Prijs van het CSI1 in Exloo beslag op de vierde plaats. Veldhuis zadelde daarvoor zijn zes jaar jonge bruine hengst Equuus Tame (v. Classic Bois Margot). Thijmen Vos finishte als zesde met zijn veertienjarige bruine ruin Calgary 56 (v.Carinjo). De overwinning ging naar Dennis van den Brink met zijn donkere vosruin I Am (v. Etoulon).

In de rubriek op tijd voor vijf- en zesjarige paarden op tijd greep Sander Geerink met de in 2015 geboren schimmelmerrie Kilimanjaro de vierde prijs. Hij werd direct gevolgd door Steven Veldhuis met de eveneens vijfjarige vosruin Kansas. Jeroen Dubbeldam volgde op de zevende plek met de zesjarige donkerbruine merrie Just D  en Bas van der Aa sloot de proef als achtste af met de vijfjarige donkerbruine ruin Lake Louis Z. 

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Meer Springen

»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)
»
RIJSSEN – Eric ten Cate ging dinsdag net als een jaar eerder aan de haal met de zege in de finale van de TCN Jumping Tour. De ruiter uit Geesteren... (09-09-2025)
»
DEURNE – Mart IJland grossierde afgelopen weekend in prijzen tijdens de Summer Tour en de finales voor Young Horses op het Equestrian Estate in... (08-09-2025)
»
LANGEVEEN – Van de steeds zeldzamer wordende concoursen op graspistes is dat van de Molenruiters in Langeveen een fraai overgebleven pareltje. Dat... (07-09-2025)
»
LANGEVEEN – Er gaat bijna geen concours voorbij waar hij aanwezig is, of Hessel Hoekstra slaagt er wel in minimaal één rubriek winnend af te sluiten... (06-09-2025)
»
BRUSSEL – Gerben Morsink kijkt met gemengde gevoelens terug op het afgelopen weekend, waarin hij deelnam aan de Stephex Masters in Brussel. Tegenover... (02-09-2025)
»
VEENINGEN – Het kan niet op voor Hessel Hoekstra. Ook in de hoofdrubriek van Outdoor Zuidwolde greep de ruiter van Stal Wiefferink de hoofdprijs. (31-08-2025)
»
VEENINGEN – Twee dagen na zijn fraaie zege in Veeningen over 1,40 meter met twee fasen mocht Willem Greve zich vrijdag opnieuw als winnaar laten... (29-08-2025)
»
ZUIDWOLDE - Willem Greve kende woensdag een puike start bij Outdoor Zuidwolde. In de wedstrijd over 1,40 meter met twee fasen eindigde Greve als... (29-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Paarden minnend Twente is een fraai trainingscentrum rijker. De laatste hand moet weliswaar nog worden gelegd aan het Horse Centre... (27-08-2025)
»
VRIEZENVEEN – Een dag na zijn eclatante overwinning in de Grote Prijs van Geesteren was Hessel Hoekstra opnieuw de complete concurrentie de baas.... (26-08-2025)
»
VRAGENDER – Jennifer Munsterhuis toonde zaterdag tijdens Outdoor Vragender geen medelijden met haar tegenstanders in de rubriek over 1,35 meter. Met... (25-08-2025)
»
VALKENSWAARD - Frank Schuttert mocht zondag de eerste prijs in ontvangst nemen na de strijd om de Grote Prijs van het CSI2* over 1,45 meter met... (25-08-2025)
»
TUBBERGEN – De eerste editie van Hippisch Geesteren op de accommodatie van de BWG Stables in Tubbergen leverde zondag in de strijd om de Grote Prijs... (24-08-2025)
»
TUBBERGEN – Lars Schröder boekte vrijdag én zaterdag tijdens Hippisch Geesteren een mooie zege op het voor hem vertrouwde terrein van de BWG Stables... (23-08-2025)
»
VALKENSWAARD – Willem Greve beleefde een uitstekend verlopen vrijdag tijdens het evenement voor de Global Champions Tour op de terreinen van Jan Tops... (22-08-2025)
»
TUBBERGEN – Hessel Hoekstra voegde donderdag nog maar eens een overwinning toe aan zijn ondertussen al best lange erelijst. Tijdens Hippisch Twente... (21-08-2025)