RUITERS UIT DEZE REGIO HEERSEN IN GROTE PRIJS CSI2 EXLOO 

Hoofdrol Dubbeldam in Twents feestje

Jeroen Dubbeldam

EXLOO – Jeroen Dubbeldam vertolkte zaterdag de hoofdrol bij een compleet Twentse feestje tijdens de Grote Prijs van het CSI2 in Exloo. Met de elfjarige zwarte merrie Cosa Nostra (v. Conthargos) bleef de Weerseloër vooral concurrenten uit eigen streek voor.

Willem Greve eindigde met de tienjarige bruine hengst Grandorado TN (v. Eldorado van de Zeshoek) met de minimale achterstand van 0,01 seconde tweede, Sander Geerink reed met de tienjarige donkerbruine ruin Global (v. Cardento) naar de derde plek. Rob Scherphof tekende met de twaalfjarige bruine ruin Eclipse (v. Carambole) voor de vierde positie en verwees Linda Portychova van de BWG Stables met haar achtjarige bruine hengst Copin’s Boy naar de vijfde stek. Lars Wigger legde met een eveneens foutloze rit op de elfjarige bruine merrie Foline (v. Carambole) beslag op de zevende notering en Bas van der Aa werd na een springfout op de tienjarige vosruin Gaen (v. Quintago) tiende in de barrage.

Annelies Vorsselmans sloot de Grote Prijs van het CSI1 in Exloo met haar zevenjarige vosruin Jolita (v. Arezzo VDL) als vierde af. Jeroen Dubbeldam volgde op de zesde plaats met zijn achtjarige vosmerrie Intertoff (v. Denzel van ’t Meulenhof) in de door Niels Kersten met Thuur Z gewonnen wedstrijd over 1,35 meter met barrage.

Bas van der Aa werd met de achtjarige bruine merrie Isla Ibiza zevende in de rubriek over twee fasen (1,35 meter) van het CSI2. Willem Greve bezette met de zeven jaar oude bruine hengst Opium JW van de Moerhoeve) de negende plek.  

Marc Houtzager staakt strijd
Marc Houtzager besloot in overleg met bondscoach Rob Ehrens zondag niet van start te gaan in de individuele finale van de Europese kampioenschappen springen in Riesenbeck. Met zijn paard Sterrehof’s Calimero stond Houtzager na drie onderdelen op plaats 15 in het klassement. Er komen derhalve geen Nederlandse ruiters meer aan de start in Riesenbeck.

Houtzager wil zijn 14-jarige ruin Sterrehof’s Calimero sparen met het oog op het programma van de komende weken met het CHIO Aken over veertien dagen en de finale van de FEI Nations Cup eind september in Barcelona in het verschiet.

Meer Springen

MÜNSTER – Nog nooit in de rijke historie van het CSI in Münster won een Nederlander het Championat  van die stad. Tot Gerben Morsink de ban brak. Met... (12-01-2026)
BASEL - Kim Emmen schreef dit weekend in Basel geschiedenis. Met haar machtige schimmelruin Imagine NOP werd ze vrijdagavond voor het eerst winnaar... (12-01-2026)
GRONINGEN - Steven Veldhuis en Annelies Vorsselmans eindigden zaterdag keurig als tweede en derde in de strijd om de Grote Prijs van het IICH... (11-01-2026)
GEESTEREN (G) – De veertienjarige bruine hengst Highway TN (v. Eldorado van de Zeshoek) is voor de rest van dit jaar verhuurd aan de Amerikaanse... (10-01-2026)
GRONINGEN – Mart IJland boekte donderdag een fraaie zege in de eerste kwalificatie voor de Grote Prijs van het IICH Groningen. Met zijn elfjarige... (09-01-2026)
MARIENHEEM – Het duo Veldhuis liet zich tijdens de Sallandse Ruiterdagen weer eens van zijn beste kant zien. Vader Steven en zoon  Stef bezetten... (07-01-2026)
WIERDEN – Cindy Kosse vertolkte de absolute hoofdrol tijdens het Kerstindoor in Wierden. In manege De Vossenbos eiste de talentvolle amazone in de... (05-01-2026)
GRONINGEN – Jesse Berkers en Joanne Wes sloten zaterdag de nationale versie van het indoor concours hippique in Groningen af met prima prestaties.... (04-01-2026)
MECHELEN – Met een vijfde plaats in de zevende wedstrijd van de reeks heroverde Willem Greve maandag in Mechelen de koppositie op de ranglijst van de... (31-12-2025)
LONDON – Hessel Hoekstra presteerde zaterdag en zondag prima tijdens het CSI5* in Londen. Zowel met zijn elfjarige Holsteiner tophengst Comthago VDL... (21-12-2025)
WIERDEN – Pim Mulder kende zaterdagavond geen genade met de concurrentie in de afsluitende Grote Prijs van  de zevende editie van de Roelofsen Horse... (21-12-2025)
WIERDEN – De toprubriek van Winter Jumping Wierden over 1,35 meter met twee fasen eindigde vrijdag in een dubbele triomf voor zoon Stef en vader... (20-12-2025)
WIERDEN – Jordy Wilken bleek woensdag de sterkste in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen tijdens Winter Jumping Wierden. In manege De Vossenbos... (18-12-2025)
POZNAN – Hessel Hoekstra maakte zondag een prima indruk in de strijd om de Grote Prijs tijdens de Cavaliada Tour in het Poolse Poznan over 1,50 meter... (10-12-2025)
A CORUÑA – Willem Greve blijft schitteren op absoluut topniveau. Zondag zegevierde hij met zijn topmerrie Pretty Woman van ’t Paradijs (v. Vigo d’... (07-12-2025)
SAASVELD – Het scenario kon niet beter zijn. Een voorzitter die zich de hele week de benen uit het lijf loopt en toch nog even de tijd vindt om op... (07-12-2025)
SAASVELD – Noëlle Klokman stal vrijdagavond de show tijdens de Grote Prijs van de Twentse Ruiterdagen in  Saasveld. In de barrage van de wedstrijd... (06-12-2025)
SAASVELD – Eric ten Cate was woensdag in de Ankerhal van Saasveld na een spannend verlopen wedstrijd met twee fasen de lachende winnaar na de rubriek... (03-12-2025)
VRAGENDER – Met onder het zadel onder meer een van zijn recente troeven Sir Minka Z presenteerde Willem Greve zich afgelopen weekend uitstekend... (03-12-2025)
VRAGENDER – Beide zeges in de finales van de GMB Jonge Paarden Competitie in Vragender werden afgelopen weekend en prooi voor Twentse combinaties. (03-12-2025)