ORANJE MOET IN IERLAND FINALEPLAATS IN LONGINES NATIONS CUP VEILIGSTELLEN

Greve en Schröder in Team NL Dublin

ERMELO - Bondscoach Rob Ehrens heeft Willem Greve en Gerco Schröder opgeroepen om de kleuren van Oranje te verdedigen in de Ierse hoofdstad Dublin.

De springruiters van TeamNL rijden daar vrijdag 9 augustus in de laatste wedstrijd voor de Longines FEI Nations Cup van dit seizoen. Behalve het Twentse tweetal wees Ehrens ook Michael Greeve, Kevin Jochems en Gerco Schröder aan. Een goed resultaat is nodig om een ticket voor de finale in Barcelona te kunnen bemachtigen.

Rob Ehrens laat de ruiters die veertien dagen later het EK in Rotterdam rijden thuis. Voor de wedstrijd in de Ierse hoofdstad doet de trainer uit Weert een beroep op KNHS Talent van het Jaar Kevin Jochems en Cristello H. Jochems heeft dit jaar al goed gereden voor het team. In Dublin is Jochems titelverdediger van de vijfsterren Grote Prijs, die hij vorig jaar won met Captain Cooper.

Michael Greeve krijgt na zijn overwinning in de Grote Prijs van Eindhoven met Turbo Z de kans om zich in het team te bewijzen. Willem Greve is de routinier dit seizoen en kan in Dublin beschikken over zijn toppaarden Zypria S en Carambole. Gerco Schöder maakt zijn rentree in het team. Zijn ervaring kan de ruiter uit Tubbergen overbrengen op zijn nog betrekkelijk jonge paard Davino Q of hij kiest voor zijn voormalige kampioenschapspaard Glock’s Cognac Champblanc. Jens van Grunsven is met Cika de jongste van de vijf Nederlandse ruiters die de reis naar Dublin maakt.

Vol aan de bak
In de tussenstand van de eerste West-Europese League staat Nederland - met de laatste wedstrijd nog te gaan - op de achtste plaats. Frankrijk, België, Duitsland en Oostenrijk hebben de vier wedstrijden waarin ze punten kunnen verzamelen al gereden en staan dus nu op voor hun het maximaal haalbare aantal punten dit jaar. Zij zijn afhankelijk van de landen die in Dublin rijden of ze naar de finale in Barcelona kunnen. Uiteindelijk mogen zeven teams uit de divisie naar de finale in Barcelona die van 3 tot en met 6 oktober verreden wordt. 

De springruiters van TeamNL zullen midden in Dublin op het mooie terrein van RDS met de teams van Ierland, Italië, Zweden en Zwitserland volop aan de bak moeten in de strijd om een finaleplaats. Groot Brittannië, dat op de tiende plaats staat, is het zesde land dat de laatste wedstrijd van het seizoen rijdt.

Voor Nederland is het zaak om minimaal een plaats te klimmen in het klassement en dan de Engelsen achter zich te houden om zo een finale plaats af te dwingen.

Foto Gerco Schröder met Davino Q © www.fototrailer.nl

Meer Springen

SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)
TUBBERGEN – Pascalle Lienesch zegevierde vrijdag in de strijd om de Kleine Grote Prijs van het concours van PSV Het Twente Ros met haar zeven jaar... (18-04-2026)
SAASVELD – Bij de finale van het vrij springen in de Ankerhal te Saasveld komen maandag 20 april in totaal 22 drie- en vierjarige paarden aan de... (18-04-2026)
BONHEIDEN – Met vier keer een plek in de top vijf kan Steven Veldhuis terugkijken op een goed geslaagd concours in Bonheiden. Het leverde de ruiter... (16-04-2026)
TUBBERGEN – Rob Scherphof snelde woensdag met zijn negenjarige bruine merrie Miss Montreal (v. Vigo d’Arsouilles) de concurrentie ver vooruit in de... (15-04-2026)
Tijdens het concours hippique Het Twentse Ros in Tubbergen maakt dit jaar een bijzondere voorziening haar debuut: een paardenambulance. Achter dit... (14-04-2026)
Het concours hippische van Het Twentse Ros mag zich in een dusdanig grote belangstelling van ruiters en amazones verheugen dat de startlijsten al... (13-04-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra boekte zaterdag met zijn negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES (v. Aganix du Seigneur) een prachtige zege in de Grote... (11-04-2026)
Daan Hesselink (25) draait al elf jaar mee Via een zaterdagbaantje kwam hij als 14-jarige terecht op het Concours Hippique Het Twentse Ros. Nu, op... (11-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve is niet van start gegaan in de tweede ronde van de finalestrijd om de Worldcup springen in Forth Worth Texas. Na het... (11-04-2026)
Samen met voorzitter Jos Brinkman en Willem Schepers uit Roden vormt Jeroen van der Kolk het trio parcoursbouwers tijdens het concours van Het... (10-04-2026)
BONHEIDEN – Gert-Jan Bruggink reed donderdag prima in het voorste gelid mee in de rubriek over 1,40 meter op tijd tijdens het CSI2* Jumping Bonheiden... (10-04-2026)
FORT WORTH – Willem Greve kende donderdagavond in de Dickies Arena in het Amerikaanse Fort Worth (Texas) als tweede starter in het eerste onderdeel... (09-04-2026)
HAAKSBERGEN – Wesley Mulder en Joanne Wes maakten woensdag de dienst uit in de toprubrieken van de eerste editie van het Sectolin Springen van 2026.... (09-04-2026)
Bart Haselbekke kijkt verlangend uit naar het concours van het Albergse Twentse Ros bij de BWG Stables in Tubbergen. De Wierdenaar beschouwt het... (09-04-2026)
Lars Schröder is een van de deelnemers, die het concours van Het Twentse Ros uit Albergen als een heuse thuiswedstrijd mag beschouwen. Al is het nog... (08-04-2026)
Mart IJland presteerde ook afgelopen week weer goed tijdens de Toscana Tour in Arezzo. In de Italiaanse plaats reed de ruiter uit Hengelo onder meer... (08-04-2026)
Voorzitter Jos Brinkman kijkt verwachtingsvol uit naar een nieuwe editie van het jaarlijkse concours van PSV Het Twentse Ros Albergen. Van woensdag... (07-04-2026)
RIJSSEN – Eric ten Cate lachte vrijdag het laatste tijdens de drie dagen durende eerste editie van TCN Jumping in Rijssen van dit jaar. (04-04-2026)