MET GOGO.HESSEL HOEKSTRA VOLTOOIT TRILOGIE MET ZEGE IN ‘KLEINE’ GROTE PRIJS

GP De Wolden voor Willem Greve

VEENINGEN – Willem Greve speelde uiteindelijk de hoofdrol in wat uitmondde in een Twents feestje. Met de achtjarige schimmelmerrie Gogo (v. Zirocco Blue VDL) trok de Markeloër de Grote Prijs van CH De Wolden in het CSI2 naar zich toe.

Greve, ook al winnaar met de schimmel in de Grote Prijs van Outdoor Wierden in juni, klopte Dennis van den Brink op de tien jaar oude bruine ruin Frasier (v. Carambole) met een verschil van driekwart seconde op het parcours van 1,45 meter hoogte. Hessel Hoekstra eiste met de even oude bruine ruin Quincy (v. Quintender) de derde plaats op. Remco Been werd vierde met zijn twaalfjarige bruine hengst Holland van de Bisschop (v. Heartbreaker), Bjorn Egberink zesde met de achtjarige bruine merrie Doutzen van Klaverborch (v. Eldorado van de Zeshoek) en Hendrik Jan Schutter achtste met de dertien jaar oude bruine ruin Balboa HS (v. Tygo).

Zo’n 5000 bezoekers  zagen een erg boeiende barrage, waarin twaalf combinaties het tegen elkaar opnamen. Ze vormen nog maar een jaar een koppel, Willem Greve en Gogo, maar de ruiter zou voorlopig niet zonder de merrie willen. En dat was te merken. In het basisparcours was Greve al snel. Van de vijftig deelnemers zette hij de derde tijd neer zonder fouten in het parcours te maken. Er waren veertien combinaties die alle hindernissen in tact lieten, maar Lisa Nooren en Ali Al Khorafi uit Koeweit strandden doordat ze net iets teveel tijd nodig hadden op het selectieve parcours dat Louis Konicks met zijn medebouwers had neergezet.

Boeiend spektakel
De twaalf overgebleven combinaties maakten er een boeiend spektakel van, waarbij niet iedereen zonder fouten bleef. Dat gold bijvoorbeeld voor Chantal Regter wiens Qiulando haar plotseling in de laatste barragerit voor een van de hindernissen in de steek liet en weigerde. Hessel Hoekstra, die ook de dagen hiervoor al successen boekte, liet in de vierde barragerit blijken dat het snel kon gaan. Met Quincy 230 reed hij naar 40,90 seconde en pas in de tiende rit was het Willem Greve die daar onder door: 39.36 seconde. Ook Dennis van den Brink probeerde het. Hij kwam ver en dook ook onder de tijd van Hoekstra, maar bleef boven de veertig seconden: 40.11.

Voor Willem Greve een mooi succes. Nagenoeg alle vijftien edities van CH de Wolden heeft hij meegedaan. “En nu eindelijk winst”, lachte hij na afloop. Greve had slechts één deelnemer de barrage zien rijden en ging daarna zijn eigen paard voorbereiden op de beslissende rit. Die trok hij naar zich toe met Gogo, de merrie die hij een jaar geleden samen met Stal Houtzager Kayser aankocht. “Het paard sprak mij direct aan. Het heeft veel bravoure en je ziet dat het er nu uit komt. Eerst won ik het concours in Wierden met haar en nu CH de Wolden.”

Hessel Hoekstra (rechts) voltooide een fraaie trilogie door met de achtjarige bruine ruin Comme Prévu (v. Comme il Faut) in de Grote Prijs van het CSI1 zijn derde overwinning in enkele dagen te boeken. Hoekstra bleef Michael Greeve op Hennessy bijna twee seconden voor in de barrage over 1,30/1,35 meter. 
Greeve won wel de finale van de Bronze Tour van het CSI2 met Guan Gjb. Caroline Müller legde beslag op de achtste plaats met haar zes jaar oude bruine merrie Helena (v. Van Gogh).

Rob Schipper tweede

Rob Schipper (rechts iop foto van Kiek4Fun) deed het zaterdag voortreffelijk door met zijn achtjarige bruine merrie Famke (v. Boss) tweede te worden in de Bronze Tour van het CSI2 over 1,35 meter. Schipper hoefde alleen Doron Kuipers met Euro Esh voor zich te dulden. Lisa Everts werd tiende met haar bruine ruin Red Bull v. Nassau).

Maud Wiefferink reed met de veertien jaar oude bruine ruin Agono naar de zevende positie in de Golden Tour van het CSI2 over 1,40/1,45 meter. Rob Schipper noteerde de negende plek met de vosruin Dandy in de door Dennis van den Brink met de bruine hengst El Greco gewonnen wedstrijd.
Voor Caroline Müller was met de achtjarige vosruin Garfield de negende plek weggelegd in de Small Tour over twee fasen (1,40) in de Small Tour.

Bas van der Aa stuurde de bruine merrie Isla Ibiza naar de negende prijs in de finale voor zesjarige paarden. Willem Greve sloot de eindstrijd bij de vijfjarige paarden als zevende af met de bruine hengst Opium JW van de Moerhoeve.

Foto Willem Greve (boven) © www.fototrailer.nl 
 

Meer Springen

»
WIERDEN – De strijd om de Grote Prijs van Indoor Wierden draaide zaterdag uit op een mooi succes voor ruiters die actief zijn voor stallen uit de... (02-11-2025)
»
LYON – Willem Greve is prima op dreef tijdens het CSI5* Equita Lyon. De nationaal kampioen uit Markelo zegevierde vrijdag in de rubriek over 1,50... (01-11-2025)
»
WIERDEN – Roderick van den Engh was donderdag tijdens Indoor Wierden veruit de beste ruiter in de rubriek over 1,30 meter met twee fasen. Met zijn... (31-10-2025)
»
LEEUWARDEN – In de schaduw van Willem Greve en Hessel Hoekstra, die succesvol acteerden in het CSI3*, deden Jessie en Evi Wiefferink afgelopen week... (29-10-2025)
»
ERMELO– De Stichting Nederlands Olympiade Paard heeft twee talentvolle paarden vastgelegd die daarmee in ieder geval tot en met het WK in Aken 2026... (27-10-2025)
»
DENEKAMP – Dafne Helthuis schreef vrijdag tijdens Euregio Indoor Denekamp het masterspringen op haar naam. Met haar elfjarige vosmerrie Joanna bleef... (27-10-2025)
»
LEEUWARDEN – Willem Greve kan ook dit Jaar terugkijken op een prima optreden tijdens het CSI3* Indoor Friesland. De nationaal kampioen uit Markelo... (26-10-2025)
»
DENEKAMP – Stijn Roelink was dinsdag de baas in de hoogste rubrieken van Euregio Indoor Denekamp. De Lattropper won met respectievelijk Diamond en... (23-10-2025)
»
DENEKAMP – Joël Lustenberger schreef zaterdag tijdens de GMB Wintercompetitie de rubriek voor vijf- en zesjarige paarden over twee fasen op zijn naam... (21-10-2025)
»
HELLENDOORN – Claudia Morsink tekende zaterdag voor de enige Twentse zege in de eerste wedstrijd van de Roelofsen Horse Trucks Winter Classics van... (19-10-2025)
»
OLIVA – Willem Greve schreef zondag de Grote Prijs van de Mediterranean Equestrian Tour in  het Spaanse Oliva over 1,50 meter op zijn naam. (12-10-2025)
»
LUTTENBERG – Edwin Oosterbroek is geen ruiter die geregeld als winnaar voor de prijsuitreiking wordt opgeroepen. Tijdens het indoor Haverspringen in... (07-10-2025)
»
GORLA MINORE – Mart IJland en Jasmin Seppälä-Geerink deden afgelopen weekend beiden een forse greep in de prijzenpot tijdens het CSI in het... (07-10-2025)
»
Hessel Hoekstra boekte prima resultaten in de eerste week van de Mediterranean Equestrian Tour in het Spaanse Oliva. Hij sloot die zondag af met een... (06-10-2025)
»
SAASVELD – Het kon vrijdag niet op voor Steven Veldhuis tijdens Jumping Indoor Saasveld. De Haaksbergenaar regeerde als een vorst en zegevierde in de... (03-10-2025)
»
SAASVELD – Stef Veldhuis was woensdag de absolute uitblinker op de eerste dag van Jumping Indoor Saasveld. De jonge Haaksbergenaar zegevierde over 1,... (02-10-2025)
»
SAASVELD - De herfst is in aantocht en dat betekent dat de springruiters zich weer verplaatsen naar binnen. De eerst wedstrijd in deze regio is... (25-09-2025)
»
RIESENBECK – Annelies Vorsselmans reisde zondag met een fijn gevoel terug naar Weerselo na haar optreden tijdens het CSI5* in het Duitse Riesenbeck.... (15-09-2025)
»
KRONENBERG – Willem Greve deed van zich spreken tijdens het CSI2* De Peelbergen in Kronenberg. De nationaal kampioen boekte onder meer een zege in de... (14-09-2025)
»
TUBBERGEN – In zijn woning in Tubbergen is deze week Bernard Schröder op 91-jarige leeftijd overleden. De vader van de broers Ben, Wim en Gerco... (12-09-2025)