THIJMEN VOS UITSTEKEND TWEEDE BIJ CHILDREN OP OPENINGSDAG

Gerben Morsink start prima op NK

KRONENBERG- Het lijkt bijna een gewoonte van hem te worden: Gerben Morsink begon donderdag net als in voorgaande jaren prima aan de strijd om het Nederlands kampioenschap springen. Met zijn elfjarige zwarte hengst Navarone Z (v. Nabab de Reve) sloot de Enschedeër het eerste onderdeel, een rubriek snelheid en wendbaarheid, als zesde af.

Morsink was op het hippisch centrum De Peelbergen in Kronenberg 2,72 seconde minder snel dan winnaar Harrie Smolders, die Maikel van der Vleuten met Beauville Z en Marc Houtzager met Sterrehof’s Dante ruim voorbleef. Willem Greve begon op de dertien jaar oude merrie Zypria S (v. Canturo) met een elfde plek en werd op de voet gevolgd door Jeroen Dubbeldam met zijn twaalfjarige bruine ruin Oak Grove’s Carlyle (v. Casall).

De beste regionale prestatie bij de jeugd kwam op naam van Thijmen Vos (rechts op archieffoto). Met zijn veertienjarige ruin Calgary 56 reed de jonge Wierdenaar bij de children naar de tweede positie, op minder dan een seconde van Nick Nanning met Bandia.

Elike Morsink bezette de achtste plek bij de junioren met haar twaalf jaar oude merrie Dakina II. Haar zus Claudia staat voorlopig vijftiende na haar eerste optreden met de achtjarige merrie Cekina Z.
Amber van Marle is de hoogst genoteerde deelnemer uit deze regio na de eerste rubriek voor junioren. Ze staat dertiende met de negenjarige bruine ruin Gregorius van de Vrendt (v. Emilion).

Voor zaterdag worden dusdanige temperaturen verwacht dat is besloten het programma aan te passen. Dat houdt in dat het tijdschema van de finales van het NK children en de ponycompetitie is veranderd. De eerste manches worden in de vroege ochtend verreden en de allesbepalende tweede manche aan het begin van de avond.
De middagrubrieken voor de basisruiters, van wie de paarden niet ter plaatse zijn gestald, komen zaterdag te vervallen. Dit om vervoer van paarden op het heetst van de dag naar de Peelbergen te voorkomen. De rubriek over 1,40 meter wordt in de ochtenduren wel verreden.

Voor startlijsten en uitslagen, zie https://bit.ly/33ARiRg

Foto's Gerben Morsink met Navarone Z en Thijmen Vos © www.fototrailer.nl

Meer Springen

Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)