IN TWEEDE KWALIFICATIE GP EN RANKINGPROEF BIJ JUMPING SCHRÖDER

Gerben Morsink een klasse apart

TUBBERGEN – Gerben Morsink toonde zich vrijdag een klasse apart in de barrage van de strijd om de Nijwa Prijs tijdens Jumping Schröder Tubbergen. De Enschedeër was in de slotfase van de barrage van de rubriek over 1,45 meter, die als tweede kwalificatie gold voor de Grote Prijs van zondag, veel sneller dan zijn veertien concurrenten.
 

Met zijn tienjarige topper Navorone Z (Nabab de Reve) stoof Morsink liefst 2,26 seconde sneller over het parcours dan nummer twee Dennis van den Brink op de bruine ruin Frasier. Nummer drie Sophie Hinners moest met Vittorio 8 bijna drie volle tellen prijsgeven op de ontketende winnaar en zijn tienjarige zwartbruine hengst. Mareille van Geel-Schröder tekende met de bruine ruin Flying Echo voor de zesde plek, direct gevolgd door Sjaak Sleiderink met de vosruin Ivan R op de zevende positie. Ben Schroder completeerde de top tien met de schimmelhengst Grodino.

Niks geks gedaan
“Eigenlijk heb ik niks geks gedaan”, vond een zeer tevreden Gerben Morsink na de prijsuitreiking. “Ik  hoefde alleen maar te sturen. In het hele basisparcours liep hij al voor een tien en ook in de barrage hoefde ik niets te corrigeren. Ik wilde wel voorwaarts, maar ook met controle en het liep heel makkelijk. Daar doe je het voor. De hoogte is voor Navarone geen enkel probleem, hij is het natuurlijk nog wel hoger gewend. Maar over de manier waarop het ging ben ik echt super tevreden. Zeker, omdat er veel kennissen langs de ring stonden en het hier gewoon ook een super mooie wedstrijd is. Alles is geweldig voor elkaar.”

De fraaie zege, goed voor 6.250 euro, betekende voor Gerben Morsink meteen een beetje een goedmakertje voor zijn ondanks zijn keurige zesde plek toch wat teleurstellend afgelopen NK. “Zo voelde dat inderdaad wel. Vorig jaar was ik nog tweede. Nu sprong Navarone beter dan toen, maar eindigden we een stuk lager. Dat was niet leuk. Maar dit geeft toch weer veel voldoening. Een mooie opsteker richting de drie ster van Eindhoven volgende week en als voorbereiding op het CSI Twente in Geesteren.”

Om zich meteen maar als een soort ambassadeur van het evenement bij de BWG Stables op te stellen. “Niet omdat ik gewonnen heb hoor, maar dit was vandaag prachtige sport. Ik hoop dat er zondag bij de Grote Prijs veel mensen komen en dat die ook zo zullen genieten.”

STARTLIJSTEN EN UITSLAGEN

Foto Gerben Morsink met Navarone Z © www.fototrailer.nl

Meer Springen

VEENINGEN - De 20-jarige Evi Wiefferink uit Wierden won zaterdag het Championnat tijdens CH De Wolden in Veeningen. Ze hield met Jucatan VDL haar... (25-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos veroverde vrijdag op Cadillac Z de Europese titel springen met de Nederlandse young riders en gaat in het individuele klassement... (24-07-2026)
LATTROP – Op de terreinen van Het Pandoer in Lattrop begint komende zondag de derde editie van de succesvolle Twentse Grascompetitie met voor het... (24-07-2026)
HAGEN – Thijmen Vos ligt na de tweede dag van het EK springen voor young riders in Hagen individueel en als lid van het Nederlandse team op... (23-07-2026)
Cindy Kosse boekte de afgelopen dagen twee keer succes. Ze werd in IJsselmuiden Overijssels kampioene over 1,30 meter in en zegevierde enkele dagen... (23-07-2026)
DIEPENHEIM – Een superieure Lars Schröder schreef dinsdag de zevende editie van het Masterspringen in Diepenheim op zijn naam. Met de twaalfjarige... (22-07-2026)
VEENINGEN – Hessel Hoekstra sloot zondag het CSI2* CH De Wolden in Veeningen af met een derde plaats op de negenjarige bruine hengst VDL Mindset ES... (20-07-2026)
VEENINGEN – Thijmen Vos tekende zaterdag als enige ruiter uit de regio voor een overwinning tijdens het CH De Wolden. Met zijn zestienjarige bruine... (19-07-2026)
VEENINGEN – Jessie Wiefferink reed vrijdag tijdens het CSI1* De Wolden naar de zege in groep 2 van de rubriek over 1,30 meter op tijd. Met haar... (18-07-2026)
DIEPENHEIM – Het terrein van PSV Diepenheim aan de Krommedijk is dinsdag 21 juli het decor van de zevende editie van het Masterspringen in het dorp.... (16-07-2026)
HAAKSBERGEN – Gerben Morsink had zondag met zijn negenjarige donkerbruine merrie Hekina Z (v. Harley VDL x Nabab de Reve) het laatste woord in de... (13-07-2026)
HAAKSBERGEN – Net als een dag eerder waren Steven Veldhuis en Mayke Leusink de uitblinkers tijdens Outdoor Lonneker. Dit keer was Steven Veldhuis de... (11-07-2026)
HAAKSBERGEN – Mayke Leusink en Steven Veldhuis vertolkten de absolute hoofdrollen op de eerste dag van Outdoor Lonneker, het concours van Het Twentse... (10-07-2026)
ERMELO – Willem Greve is de enige springruiter uit de regio die kandidaat is voor deelname aan het WK Aken. De drievoudig nationaal kampioen uit... (08-07-2026)
OMMEN – Het 21-jarige Amerikaanse springtalent Ansgar Holtgers hield zondag veertien concurrenten achter zich in de barrage van de Grote Prijs van... (05-07-2026)
OMMEN - Onder luid gejuich van het thuispubliek beleefde mede-organisator én ruiter Frank Schuttert zaterdagavond tijdens CSI3* Ommen een droomslot. (05-07-2026)
OMMEN – Net als een dag eerder in de eerste kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs van het CSI3* Ommen was Hessel Hoekstra in de tweede... (03-07-2026)
OMMEN - De eerste kaarten zijn geschud bij CSI Ommen en een groep ruiters is al verzekerd van een startbewijs voor de strijd om de Grote Prijs over 1... (03-07-2026)
OMMEN – De naam Hoekstra als winnaar van een rubriek bij springwedstrijden is allang geen uitzondering meer. De zege van Marit Hoekstra tijdens CSI... (01-07-2026)
ALMELO – De Almelose Ruiterdagen zijn woensdag alsnog vroegtijdig afgebroken. De te verwachten enorme hitte van deze dagen heeft de organisatie... (25-06-2026)