WILLEM GREVE VIERDE, ANNELIES VORSSELMANS VIJFDE IN MAASTRICHT

Frank Schuttert pakt de Grote Prijs

MAASTRICHT – Frank Schuttert hield zondag het hoofd koel en hanteerde een zo strak tempo, dat niemand van de concurrentie hem de baas bleef in de strijd om Grote Prijs van het CSI4 van Jumping Indoor Maastricht. Het leverde hem de hoofdpremie van 33.000 euro op.
 

De Ommenaar in dienst van Jos Lansink bleek uiteindelijk met zijn tienjarige bruine hengst Queensland E (v. Quichfire de Ferann x Socrate de Chivre) drie landgenoten te snel af, van wie Willem Greve met zijn twaalf jaar oude bruine merrie Zypria S met een achterstand van nog geen seconde als nummer vier eindigde. Tussen Schuttert en Greve in pakten Leopold van Asten met VDL Groep Miss Untouchable en Maikel van der Vleuten de tweede en derde prijs. Annelies Vorsselmans werd zeer verdienstelijk vijfde met haar dertienjarige bruine ruin Wilandro 3 (v. Unistar).

Het publiek werd bij Jumping Indoor Maastricht getrakteerd op een super spannende Grote Prijs. Tien combinaties streden in de barrage om het felbegeerde Longines-horloge, dat vanavond om de pols van Frank Schuttert prijkt. Schuttert reed zijn paard Queensland E foutloos en in een razend tempo over het parcours van parcoursbouwer Louis Konickx. Op de finish bleek zijn tijd van 35,31 seconden 0,17 seconden sneller dan die van regerend Nederlands kampioen Leopold van Asten. 

De Fransman Kevin Staut kon het Nederlandse feestje als laatste starter in de barrage nog verpesten, maar dat lukte hem niet. Daarmee was de overwinning voor Frank Schuttert een feit. Voor Schuttert, die oorspronkelijk uit Ommen komt, is Maastricht bijna een thuiswedstrijd. Hij rijdt voor de stal van Jos Lansink, die net over de grens in het Belgische Meeuwen is gevestigd. Schuttert zat in de afgelopen jaren al een paar keer dichtbij een overwinning in Maastricht. “Dit is een fantastisch mooie overwinning. Hij stond ook hoog op mijn lijstje”, vertelt Schuttert. “Ik ben trots op mijn paard Queensland E. Hij is een echte meewerker. Ik wil ook Jos Lansink bedanken dat ik hem mag rijden. Dit is een mooie overwinning voor onze hele stal. Ik ben er echt heel blij mee.”

Willem Greve sloot eerder op de dag de wedstrijd over 1,45 meter op tijd als tiende af met zxijn negenjarige bruine hengst Faro (v. Calvaro FC. Greve bleef foutloos, maar kwam niet in de buurt van de winnende tijd van de Bel;g Olivier Philippaerts met Frees by de v. (R.O.).

Gedeelde winst Madée Schuttenbeld en Jan Schuttert
Madee Schuttenbeld met George ZG (v. Clinton) en Jan Schuttert met Good Farming HS (v. Carrera VDL) slaagden erin in exact dezelfde winnende tijd te eindigen in de finale van de Big Tour van het CSI1. De Almelose amazone en de ruiter uit Ommen deelden de eerste en de tweede prijs. Fabienne Roelofsen werd achtste met Canto Bruno (v. Diarado). Alle drie hadden ze een achtjatrige bruine ruin onder het zadel.

Zie ook www.jumpingindoormaastricht.nl

Meer Springen

TUBBERGEN – Bas van der Aa sloot zondag een voor hem al zeer geslaagde tweede editie van Jumping Schröder Twente als een ware grootmeester af. (07-06-2026)
TUBBERGEN – Meike Zwartjens kwam zaterdag als laatste aan de start voor de finale van de Medium Tour van het CSI2* Jumping Schröder Tubbergen over 1,... (06-06-2026)
TUBBERGEN - De Olympic Dream Auction bleek vrijdagavond tijdens Jumping Schröder Twente een schot in de roos.  (06-06-2026)
TUBBERGEN –  Door ook de tweede kwalificatie voor de strijd om de Grote Prijs in winst om te zetten, ging Bas van der Aa vrijdag met Gaen op... (06-06-2026)
TUBBERGEN – Bas van der Aa maakte donderdag tijdens Jumping Schröder Twente indruk tijdens de rubriek over 1,45 meter op tijd, de eerste kwalificatie... (04-06-2026)
TUBBERGEN – Jennifer Munsterhuis was woensdag dicht bij de zege in de toprubriek van de eerste dag van Jumping Schroder Twente. Met de KWPN-merrie... (04-06-2026)
Evenementen als Jumping Schröder zouden niet kunnen blijven bestaan als ze niet worden ondersteund door een redelijk aantal onontbeerlijke sponsors.... (02-06-2026)
RAALTE – Met een eerste en een tweede plaats heerste Eric ten Cate vrijdag in de rubriek over 1,30 meter tijdens het Horka Concours in Raalte. De... (01-06-2026)
Nathan Greftenhuis mag met recht de ‘meesterknecht’ van de BWG Stables worden genoemd. Alweer achttien jaar is de Tubbergenaar als trouwe kracht... (31-05-2026)
VEENINGEN – Wesley ter Harmsel presteerde zaterdag prima als lid van het Nederlandse team young riders tijdens het CH De Wolden. (30-05-2026)
Net als vorig jaar staat tijdens Jumping Schröder weer een veiling van veulens en jonge springpaarden van topverervers op het programma.  (30-05-2026)
De regionale ruitertop gaat op zondag 7 juni een poging wagen de zege in de Grote Prijs van het CSI2* Jumping Schröder Twente weer in Twente te... (29-05-2026)
Voor Emma Sophia Spanko ging in het tweede weekend van mei een droom in vervulling. Nog young rider mocht ze in het Belgische Lier voor Tsjechië in... (28-05-2026)
DENEKAMP – Jesse Berkers bleef zaterdag met Qornets Pleasure de complete concurrentie voor in de eerste Grote Prijs van Outdoor Denekamp over 1,30 en... (27-05-2026)
Na zijn twee oudere broers, de tweeling Ben en Wim, houdt ook Gerco Schröder zich steeds meer bezig met de begeleiding van vooral veelbelovende jonge... (27-05-2026)
DENEKAMP – Stijn Roelink met Diamond in de klasse over 1,35 meter en Merle Bodde met Just Kharley over 1,30 meter mochten zich afgelopen weekend in... (27-05-2026)
Van woensdag 3 tot en met zondag 7 juni staat op de terreinen van de BWG Stables de tweede editie van Jumping Schröder Twente op het programma. Er... (26-05-2026)
KRONENBERG – Hessel Hoekstra overtuigde donderdag en zaterdag tijdens het CSI2 De Peelbergen in het Limburgse Kronenberg met zijn nieuwste troef, de... (24-05-2026)
DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)