VERONIQUE EN ELIKE RIJDEN NULRONDE IN EERSTE ONDERDEEL

Foutloze EK-start zussen Morsink

VEENINGEN – Veronique en Elike Morsink zijn het EK voor de jeugd uitstekend begonnen. De twee zussen uit De Lutte bleven allebei foutloos op de openingsdag.

Veronique Morsink reed naar een keurige twaalfde plek bij de young riders met haar tien jaar oude bruine ruin Entrepreneur (v. Clinton). Elike staat na het eerste onderdeel zestiende bij de junioren. Voor beide categorieën stond een parcours ‘speed and handiness’ op het programma.

“Het ging mooi”, vatte Veronique Morsink het eerste optreden in Veeningen samen. “Dit is in elk geval een goed begin. Ook Elike reed een strak rondje.” Een prognose voor de rest van het EK wilde ze niet geven. “Vooraf hebben we nooit zoveel verwachtingen. We kijken van ronde naar ronde en dan zien we wel waar we uitkomen.”

Wierdenaar Thijmen Vos was een dag eerder wat minder gelukkig bij de children, die een wedstrijd direct op tijd afwerkten. Hij maakte onderweg een springfout op Theo en moet zich vanaf de 61ste positie zien op te werken in het klassement.

STANDEN NA EERSTE ONDERDEEL

Young riders
1)   Dieter Vermeiren (Bel) met Kingston Town - 0
12) Veronique Morsink met Entrepreneur - 0
15) Rowen van de Mheen met Q Verdi - 0
70) Tom Schellekens met Cosdander - 0
78) Bas Moerings met Fosther - gediskwalificeerd

Junioren
1)   Thibeau Spits (Bel) met Bellissimo - 0
15) Elize van de Mheen met Ferdinand B - 0
16) Elike Morsink met Dakina II - 0
26) Mel Thijssen met Cartolana 2 - 0
27) Beau Schuttelaar met Illinois Z – 0
45) Gerrit Veenstra met London van T & L - 8

Children
1)   Ellen Johanssen met Curra Cover Flight - 0
16) Emma Bocken met Dagma - 0
22) Finn Boerekamp met Gradini - 0
45) Jorinde Dolfijn met Providence - 0
61) Thijmen Vos met Theo - 4
96) Wesley de Boer met Esprit de Pomme - 8

Foto's Veronique (boven) en Elike Morsink ©  www.fototrailer.nl

Meer Springen

DENEKAMP – Met voor het eerst een heuse afsluitende strijd om de Grote Prijs op het programma is manege De Zonnebeek in Denekamp van donderdag 21 tot... (16-05-2026)
EINDHOVEN – Hessel Hoekstra was vrijdag tijdens het CSI Eindhoven dichtbij een overwinning in de rubriek over 1,40 meter met twee fasen. (15-05-2026)
ST. MARGARETHEN – Nina Stegeman liet donderdag en vrijdag opnieuw een prima indruk achter bij wedstrijden in het Oostenrijkse St. Margarethen. Ze... (15-05-2026)
Jennifer Munsterhuis leverde donderdag prima werk af tijdens Jumping Bonheiden. De amazone uit De Lutte eindigde met haar tienjarige vosmerrie Pebble... (14-05-2026)
Anja Moret reed zondag met haar merrie Ilamine du Thurin (v. Dakar VDL) naar een fraaie derde plaats in de Grote prijs van de Good Tour in Deurne. De... (11-05-2026)
WIERDEN – Het verschil tussen de nummer een en twee in de Grote Prijs van het meiconcours in Wierden bedroeg uiteindelijk slechts 0,02 seconde. Met... (09-05-2026)
KRONENBERG – Jesse Berkers overklaste vrijdag met zijn in 2019 geboren bruine ruin Oklahoma Vg (v. Manchester van ’t Paradijs) de concurrentie in de... (09-05-2026)
WIERDEN – Wesley ter Harmsel trok donderdag de zege naar zich toe in de toprubriek over 1,40 meter met twee fasen tijdens het meiconcours van De... (08-05-2026)
DIEPENHEIM – David Ljungcrantz eiste dinsdag de zege op in de hoofdrubriek over 1,35 en 1,40 meter tijdens het Rapide springen in Diepenheim. Met... (07-05-2026)
MANNHEIM – Twee foutloze ritten van uitblinker Willem Greve met zijn negenjarige voshengst Party in de Hus (v. Kannan) konden niet voorkomen dat... (06-05-2026)
ERMELO – Meike Zwartjens en Thijmen Vos speelden afgelopen weekend hoofdrollen tijdens het CSI2* in Ermelo. Vooral de amazone uit Raalte was op dreef... (04-05-2026)
BUSTO ARSIZIO – Nina Stegeman maakte vrijdag in het Italiaanse Busto Arsizio haar debuut in het nationale kwartet bij de children en dat leverde... (01-05-2026)
DEURNE – Ook vorig jaar waren ze al eerste en tweede bij het NK springen. Dit keer waren de rollen omgedraaid en ging Michael Greeve er met de zege... (26-04-2026)
DEURNE – Nog volop verwikkeld in de strijd om prolongatie van zijn nationale titel springen bij de senioren was Willem  Greve zaterdag niet te... (25-04-2026)
DEURNE – Willem Greve bleef vrijdag met beide paarden foutloos op de tweede dag van het NK springen voor senioren. (24-04-2026)
DEURNE – Op de eerste dag van het NK springen bij de senioren zit drievoudig en regerend kampioen Willem Greve na de eerste dag op het vinkentouw.... (23-04-2026)
DEURNE - Het beste resultaat van een regionale deelnemer bij het NK springen kwam donderdag van Thijmen Vos. Op het eerste onderdeel voor de young... (23-04-2026)
Willem Greve met Party in de Hus tijdens de Grote Prijs van afgelopen zondag in Albergen.
DEURNE - Willem Greve verdedigt dit weekend in  Deurne zijn nationale titel bij de springruiters. De laatste drie keer dat hij deelnam won de ruiter... (22-04-2026)
SAASVELD – De vosmerrie Tadessa (v. Tattoo H&DB TN x Poker de Mariposa x Quality Time TN) maakte maandag de beste indruk tijdens de finale van... (21-04-2026)
TUBBERGEN – De strijd om de René Viscaal Memorial Zodiac Grote Prijs van het concours van PSV Het Twentse Ros Albergen mondde zondag voor veel... (19-04-2026)